Ažuriranjima nikad kraja: Facebook uvodi novitet svojim korisnicima

Da li nam je ova opcija potrebna?


Facebook još uvijek pokušava otkriti kako popraviti News Feed i planira početi pitati korisnike o vrsti sadržaja koji žele vidjeti.

Advertisements

Tokom sljedećih nekoliko mjeseci, kompanija će početi anketirati korisnike o sadržaju u njihovim vijestima, uključujući i to da li previše političkog sadržaja doprinosi „negativnim iskustvima“, prenosi hayat.ba.

Sve češće čujemo povratne informacije od ljudi da vide previše sadržaja o politici i previše drugih vrsta postova i komentara koji umanjuju njihovo iskustvo News Feeda, piše Facebook u blogu.

Advertisements

Istakli su i kako će raditi na tome da bolje razumijemo kakve su vrste sadržaja povezane s tim negativnim iskustvima.

Facebook će također pitati korisnike vide li sadržaj kao nešto ‘inspirativno’ te ih pitati za druge teme poput kuhanja, sportova ili politike.

Cilj je kako navode pomoći korisnicima da modificiraju svoj News Feed i prilagode ga svojim ukusima. Na nivou cijelog Facebooka, doduše, kompanija želi ispraviti algoritme koje nadgledaju News Feed i koji polariziraju Facebookove korisnike