Fakultet političkih nauka u Sarajevu oprostio se od Eldara Karavdića

Nažalost, bolest je bila jača i od njegove čelične volje za životom.


Foto: PrtScr

Eldar Karavdić (32) iz Sarajeva preminuo je nakon borbe s teškom bolešću.

Advertisements

Od njega se na društvenim mrežama opraštaju mnogi, a među i njima i Fakultet političkih nauka u Sarajevu, iz kojeg su napisali:

 – Dragi Eldare, zauvijek ćeš živjeti u našim sjećanjima kao radni kolega i prijatelj.

Dragi Eldare, zauvijek ćeš živjeti u našim sjećanjima kao radni kolega i prijatelj.

Posted by Fakultet političkih nauka Univerziteta u Sarajevu on Wednesday, 14 September 2022

Posljednji pozdrav Eldaru uputila je i Sedina Muhibić, bh. skijašica koja je također mnoge inspirisala svojom životnom pričom. I ona je odrasla kao dijete SOS dječijeg sela, jer je napuštena dok je bila beba. To je nije spriječilo da se kroz život bori kao lavica – pa je magistrirala pedagogiju, piše Radiosarajevo.ba.

Eldaru je napisala:

Advertisements

 – Frende neka ti dragi Allah podari lijepi i viječiti Džennet. Sad si tamo gdje ništa ne boli. SOS – Dječije selo Sarajevo će te uvijek čuvati od zaborava.

Dženaza Eldaru Karavdiću obavit će se u petak, 16. septembra, u 14.30, na Gradskom groblju Vlakovo.

Eldar je dijete koje je odrastalo bez roditelja. Iz Doma za nezbrinutu djecu u Tuzli premješten je u SOS dječije selo u Sarajevu. Tu, kako je govorio, imao je sve.

U Dječijem selu dobio je podršku i mnogo toga, završio i fakultet, kriminalistiku. Ipak, nakon toga, čekala su ga, kao i mnoge druge u Bosni i Hercegovini, potresna iskušenja na putu da se zaposli, da nađe svoje mjesto – o čemu je govorio za medije.

Na kraju je prevazišao ta iskušenja i uspio, no, nažalost, bolest je bila jača i od njegove čelične volje za životom.