fbpx

Studenti Građevinskog fakulteta UNSA posjetili gradilište rekonstrukcije tramvajske pruge u Sarajevu

Studenti su imali priliku upoznati se sa specifičnostima izgradnje tramvajske pruge te geodetskim radovima.


Foto: Unsa.ba

U srijedu 23. marta 2022. godine studenti master studija Odsjeka za saobraćajnice Univerziteta u Sarajevu – Građevinski fakultet, zajedno sa profesorima sa Odsjeka, posjetili su gradilište rekonstrukcije tramvajske pruge u Sarajevu.

Advertisements
Foto: Unsa.ba

Studente i profesore na gradilištu dočekali su predstavnici firmi koje izvode radove, te im detaljno predstavili projekat, izazove sa kojima se susreću i trenutnu dinamiku radova nakon čega su zajedno obišli gradilište.

Foto: Unsa.ba

Studenti su imali priliku upoznati se sa specifičnostima izgradnje tramvajske pruge, geodetskim radovima, radovima odvodnje i izgradnje donjeg stroja, te izvođenja betonske ploče odnodno gornjeg stroja pruge.

Advertisements


Sviđa ti se objava? Podijeli je sa prijateljima!