Dodjela diploma

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

[quote="61177"]
I ja cekam vise od godinu dana, jos sad trebam otici i 5-6 sati provesti u Zetri, dok se svi izredaju … i to bez ikog svog !!! Sad mi se uopste ne ide i razmisljam o preuzimanju diplome na studentskoj, naknadno …
[/quote]

Slazem se.Ovo sto su uradili je u najmanju ruku smijesno...
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

moze se podici diploma I licno na studentskoj,u ponedjeljak, nakon dodjele u  zetri. meni je ona djevojka sa studentske objasnila da je to odluka univerziteta, a ne pf-a. sto  tice pozivnice, one se urucuju licno iz razloga da znaju koliko mjesta trebaju rezervisati I da bi se izbjegle nepotrebne guzve. na fakultetu nema dodjele zato da bi se izbjeglo nepotrebno guranje po salama. iz istog razloga su izostavljeni I roditelji, prijatelji etc. svaki fakultet ima svoje vrijeme I tada se dodjeljuju diplome.
znaci, ko hoce moze doci u zetru, ko nece moze podici na studentskoj- stvar je vaseg izbora.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

totalna glupost
pogotovo zato sto mi i nemamo neki poseban osjecaj da smo diplomirali jer ne branimo diplomski pred porodicom i prijateljima
mogli su makar ostaviti onu praksu da diplome dobivamo na fakultetu gdje mozemo pozvati neke ljude  :c053:

definitivno necu ici u zetru
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Pa dobro,ali realno nas je zaista previse.Na fakultetu je organizcija dodjele diploma bila uzasno lose oranizovana.Na sve je to licilo,ali na dodjelu nije. Ovako ce bar svako od diplomanata sjediti i svi ce biti smjesteni u jednoj prostoriji,a ne onako razbacani po salama,a neki u rektoratu,iudexu i sl.Zaista nije bilo ok da ljudi koji cekaju diplomu stoje,a neko doveo pola familije i zauzeli ljudi pola sale...Inace, kolege su u pravu:predugo se ceka na diplomu,neki i nas godinu dana,pabilo kakva "svecanost" zaista gubi smisao.
clio
Posts: 228
Joined: 27 Jun 2009, 09:10

Javljam vam se sa faxa direktno :)) Pozivnice jos nisu stigle, ko nije u mogucnosti doci po svoju pozivnicu na studentsku moci ce ju podici u 10sati na Zetri u subotu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="pravnik_123"]
Pa dobro,ali realno nas je zaista previse.Na fakultetu je organizcija dodjele diploma bila uzasno lose oranizovana.Na sve je to licilo,ali na dodjelu nije. Ovako ce bar svako od diplomanata sjediti i svi ce biti smjesteni u jednoj prostoriji,a ne onako razbacani po salama,a neki u rektoratu,iudexu i sl.Zaista nije bilo ok da ljudi koji cekaju diplomu stoje,a neko doveo pola familije i zauzeli ljudi pola sale...Inace, kolege su u pravu:predugo se ceka na diplomu,neki i nas godinu dana,pabilo kakva "svecanost" zaista gubi smisao.[/quote]

Zato su trebali bolje organizovati manifestaciju. Zetra prima duplo više ljudi nego što bi trebalo biti studenata gore, ali što više ljudi imaš u dvorani to su veći troškovi organizacije. Sve se vrti oko para, nažalost.

I niko ne govori da se dovede pola familije, ali valjda svaki student zaslužuje bar to da sa njim dođu oni najbliži. Ovo je samo još jedan dokaz da su se fakulteti iz obrazovnih institucija pretvorili u firme za štancanje studenata kao na pokretnoj traci. Upiši se, plaćaj školarine i razne gluposti koje nikome ne koriste (ISSS npr.), dobij diplomu i haj zdra'o.
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Upravu je Amer.Ovo je zaista jadno,odkako znam za sebe skoro svaki fax nakon Zetre(kad je uvedena)ide na svoj maticni fakultet i tamo prima diplomu u skladu sa odgovarajucim protokolom.Mislim da ima dosta ljudi kojima je stalo da bar jednog clana povedu sa sobom a uskracena im je ta mogucnost.Ja necu ici u Zetru.Sacekat cu odbranu master rada pa pozvati koga ja hocu,da bar nekako ispostujem ljude kojima bi to znacilo.
natasa nata
Posts: 152
Joined: 21 Mar 2011, 20:40

Moze li mi neko reci je li obavezno doci u Zetru?
iida
Posts: 153
Joined: 13 Feb 2010, 15:53

Naravno da nije.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”