Uposlenici PMF-a UNSA će na proteste: Privatni objekat uzurpira zemljište ovog fakulteta
Početak protesta je planiran u 12 sati.
Uposlenici Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu najavili su za ponedjeljak mirno okupljanje kako bi iskazali nezadovoljstvo i protivljenje Nacrtu Regulacionog plana Kvadrant C – Marijin Dvor, piše Faktor.
Istaknuli su da se u Nacrtu nalaze smišljena planska rješenja, koja su izuzetno nepovoljna za Prirodno-matematički fakultet.
– To se, pored ostalog, odnosi na planiranu izgradnju saobraćajne infrastrukture za potrebe stambeno-poslovnih objekata u privatnom vlasništvu. Planiranom izgradnjom se uzurpira vlasništvo Fakulteta nad zemljištem i značajno narušava funkcionalnost nastavnog i naučno-istraživačkog rada, kao i sigurnost njegovih uposlenika i studenata, naveli su uposleni.
Na mirnom okupljanju obratit će se Nusret Drešković, dekan Prirodno-matematičkog fakulteta, i Harun Zubčević, predsjednik Asocijacije studenata Prirodno-matematičkog fakulteta.
STUDOMAT.BA