Stari sistem studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Dunya
Posts: 4
Joined: 23 Aug 2009, 18:06

Pošto su nekako ovom bolonjom i štrajkovima zaboravljeni studenti koji nažalost još uvijek idu po starom sistemu studiranja, imam par pitanja na koja nikako ne mogu da dobijem odgovor, pa molim cijenjene kolege ako neko zna da se javi:

1. Što se tiče obnavljanja godine kad istekne apsolventski staž, da li se mora plaćati ispit koji je položen iz 4. godine a nije još upisan u index????
2. Kod plaćanja u dvije rate, da li neko zna kada je rok za plaćanje druge rate, da li to ide po semestrima ili???
3 Što se tiče navodno dozvoljene kolizije predmeta, da li se to odnosi i na nas po starom sistemu ili samo na bolonjce???
4. Što se tiče apsolventskih rokova, da li se to donosi i na nas ili samo na bolonjce????

Dajte ljudi malo više informacija i za nas koji smo zaglavili još po starom sistemu i sad ko muhe bez glava kružimo okolo a niko nam informacije ne daje, a da ne spominjem hrpu beskorisnih nesposobnjakovića koji rade na studentskoj službi.

Zato molim sve koji imaju neke informacije glede starog sistema studiranja i eventualnih promjena na tom polju da se javi.

Unaprijed zahvalna  :f035:
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Sve što je prvobitno ukinuto, pa vraćeno se odnosi na Bolonjce iz prostog razloga što starom sistemu ništa nije ni bilo ukinuto.

2. Rok za drugu ratu ti je do kraja ove godine.
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Ja trazim savjet, treca sam godina bezuslovno, a imam dva ispita iz druge...
Koliko mi se isplati bezuslovno upisivat cetvrtu godinu....i sta to za nas uopste i znaci...
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Zar ne bi trebao imati očišćenu drugu da bi mogao upisati četvrtu?
Last edited by elSaik on 13 Oct 2009, 14:41, edited 1 time in total.
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Pojma nemam :dunno:, mislila sam da je bezusovni- bezuslovni. Al ako je tako, to me samo rjesava dileme, svakako mi je bezveze...pa sad nekontam sto su se ovi borili za bezuslovni upis :dunno: :dunno: :dunno:
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Bezuslovni bi, koliko sam ja upućen, trebao značiti da možeš upisati četvrtu bez obzira na treću, ali čini mi se da se mora imati očišćena druga.
Dunya
Posts: 4
Joined: 23 Aug 2009, 18:06

[quote="elSaik"]
Sve što je prvobitno ukinuto, pa vraćeno se odnosi na Bolonjce iz prostog razloga što starom sistemu ništa nije ni bilo ukinuto.

2. Rok za drugu ratu ti je do kraja ove godine.
[/quote]


Školske 2009/2010 ili do kraja ove 2009 godine???
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

[quote="Dunya"]
[quote="elSaik"]
Sve što je prvobitno ukinuto, pa vraćeno se odnosi na Bolonjce iz prostog razloga što starom sistemu ništa nije ni bilo ukinuto.

2. Rok za drugu ratu ti je do kraja ove godine.
[/quote]


Školske 2009/2010 ili do kraja ove 2009 godine???
[/quote]

Kalendarske. 2009.
zex
Posts: 49
Joined: 01 Oct 2009, 18:42

[quote="elSaik"]
[quote="Dunya"]
[quote="elSaik"]
Sve što je prvobitno ukinuto, pa vraćeno se odnosi na Bolonjce iz prostog razloga što starom sistemu ništa nije ni bilo ukinuto.

2. Rok za drugu ratu ti je do kraja ove godine.
[/quote]


Školske 2009/2010 ili do kraja ove 2009 godine???
[/quote]

Kalendarske. 2009.
[/quote]

Rok za drugu ratu je do 31.12.2009.
Djina
Posts: 11
Joined: 26 Oct 2009, 21:07

Da se razumijemo, nikako se ne isplati upisivati 4. god ako nemas cistu 2, bezvezno trosenje para, jer kada ti apsolventski krene...
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”