Upis 2009/2010.

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Danas na faksu citam sta sve treba za upis pa evo da informisem kolege:

1. Obrasci za upis - 2 KM cini mi se
2. Indeks
3. Uplacena skolarina u iznosu od 100 KM za redovne (koji prvi put upisuju) i 200 KM (za one koji obnavljaju); za vanredne 800 KM (koji prvi put upisuju) i 100 KM po nepolozenom ispitu (za one koji obnavljaju s tim sto ukupna cifra moze biti do 800 KM); za samofinansirajuce 1000 KM (ako prvi put upisuju) i 100 KM po nepolozenom ispitu (ako obnavljaju s tim da isto ukupna cifra ne prelazi 1000 KM).
4. Osiguranje - 5 KM (ovo sigurno redovni placaju, vanredni i samofinansirajuci ne znam, neka me isprave)
5. Za isss - 10 KM (redovni i samofinansirajuci, mislim da nije pisalo i vanredni)
6. Za isss - 10 KM (valjda isto)
7. Svi studenti po 5 KM za Fond Suade Dilberovic
8. Svi studenti po 5 KM za Studentski parlament

___________

Ukupna cifra... previse, stvarno previse :kava:
Last edited by Dama Pikova on 16 Sep 2009, 17:06, edited 1 time in total.
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

1037... MašaAllah...

edit: Dakle, da reMiZiramo... 1037 / 50KM (koliko me košta godišnje gledanje Želje) = 20 GODINA gledanja Želje...  :O
Last edited by elSaik on 15 Sep 2009, 14:22, edited 1 time in total.
dinci_75
Posts: 93
Joined: 24 Feb 2009, 14:46

[quote="Dama Pikova"]
Danas na faksu citam sta sve treba za upis pa evo da informisem kolege:

1. Obrasci za upis - 2 KM cini mi se
2. Indeks
3. Uplacena skolarina u iznosu od 100 KM za redovne (koji prvi put upisuju) i 200 KM (za one koji obnavljaju); za vanredne 800 KM (koji prvi put upisuju) i 100 KM po nepolozenom ispitu (za one koji obnavljaju s tim sto ukupna cifra moze biti do 800 KM); za samofinansirajuce 1000 KM (ako prvi put upisuju) i 100 KM po nepolozenom ispitu (ako obnavljaju s tim da isto ukupna cifra ne prelazi 1000 KM).
4. Osiguranje - 5 KM (ovo sigurno redovni placaju, vanredni i samofinansirajuci ne znam, neka me isprave)
5. Za isss - 10 KM (redovni i samofinansirajuci, mislim da nije pisalo i vanredni)
6. Za isss - 10 KM (valjda isto)
7. Svi studenti po 5 KM za Fond Suade Dilberovic
8. Svi studenti po 5 KM za Studentski parlament

___________

Ukupna cifra... previse, stvarno previse :kava:
[/quote]

dobro si sve zapamtila :)

a evo i zvanično: http://www.pfsa.unsa.ba/stream/stream.php?kat=139
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

7. Svi studenti po 5 KM za Fond Suade Dilberovic
8. Svi studenti po 5 KM za Studentski parlament

Ovo dvoje nije obavezno, jer ja ne vidim da išta o ovome piše na oglasima koji su postavljeni na stranicu faksa.
Last edited by MarcusTulliusCicero on 15 Sep 2009, 17:19, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

@ poker: offtopic, uklonjen post.

@MTC i ja sam to mislila, ali danas citam, na svakoj oglasnoj ploci, pa i onim po godinama pise svi studenti trebaju uplatiti u potpisu rektor. Jedino da neko provjeri na studentskoj, ja danas nisam stigla.
SupremeJustice
Posts: 27
Joined: 07 Sep 2009, 17:10

Zivo me interesuje kad cemo poceti uplacivati i zrak koji udisemo na Fakultetu.
Ne mogu da vjerujem da je obavezno uplatiti za fondaciju i studentski parlament. Za parlament jos i nekako vidim smisao da bude obavezno, ali za fondaciju ne. S druge strane, da, plemenitije je.
Sto se mene tice, 10 KM nije problem, ali oni valjda nisu svjesni da veliki broj studenata jedva placa svoj smjestaj i hranu, ako nisu iz Sarajeva, a ne da nekog drugog finansiraju, pa makar to bilo samo 5 KM.
Zaista ne znam kako bilo ko ima obraza da na tako nesto stavi potpis. Ako im je toliko zao djece koja se ne mogu skolovati, neka pocnu izdvajati od svojih primanja. Obavezno, naravno  :d045:
NeLa
Posts: 133
Joined: 07 Sep 2009, 07:44

Bas lijepo....dajemo pare za isss samo da bi prijavili ispite, a ostale info. od 2006.god...ccc...da bar jos postavljaju rezultate ispita pa da ne moramo svaki dan trcati na fax...
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

@SupremeJustice

Meni je svakako suvislo da studenti placaju drugim studentima stipendije  :rolleyes1:. Uostalom ja u sve sumnjam kada je u pitanju finansiranje bilo cegau nasoj drzavi, kako iko od nas moze biti siguran da to zaista ide nekome ko je socijalno ugrozen  :dunno:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Momak na studentskoj kaže da nije obavezno plaćati za ovaj parlament i fond. Kaže još da je fino naglašeno i da piše da nije obavezno. Međutim, na početku obavještenja piše da to važi za sve studente, a na kraju da ovo ne moraju plaćati studenti koji su socijalno ugroženi. :h055:
ena
Posts: 31
Joined: 12 Mar 2009, 15:36

dzaba se ovde na forumu zaliti i pisati kako lopovi previse para uzimaju,kad svejedno moramo platiti :dunno:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”