Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

S obzirom na položaj u kojem se nalaze studenti Pravnog fakulteta u Sarajevu, epravo.ba (bh. pravni portal) i USP (Udruženje studenata prava) pokreću peticiju u kojoj zahtijevamo bolje uslove studiranja za sve studente Pravnog fakulteta u Sarajevu.

Bolje od ovoga zaista nije moglo u ovom trenutku. Danas sam ispred BHP portala bio na sastanku u USP-u i dogovorili smo da idemo sa ovim zahtjevima. Hvala puno kolegicama i kolegama koji su danas došli na fakultet i podržali ovo, hvala i USP-u na izraženoj volji i želji da se pokrene ovo pitanje.

Nadam se da će BHP i USP u narednom periodu pokrenuti i ostala pitanja na našem fakultetu, te na taj način obezbijediti bolje uslove studiranja za sve studente. Studenti se ne smiju dijeliti i ne smiju biti pasivni. Ovo je prilika da pokažemo da nismo takvi i da zajedničkim snagama uradimo nešto.

Peticiju možete potpisati i naći više informacija na sljedećem linku: http://epravo.ba/pravni-fakulteti ... jevo/2535/

Sve komentare pišite u ovoj temi.
samsung11
Posts: 97
Joined: 08 Sep 2009, 00:33

Da se Duvnjaku nametne da ispit dovede na ne vise od dvije parcijale?

A ovo za koliziju je odlicno, i ako uspijemo u tome, dosta toga ce doci na svoje...potpisujem....
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Kao što sam i rekao, ima još dosta pitanja koja se trebaju riješiti ali... ''svjesni smo da je nemoguće u kratkom vremenskom periodu ispraviti sve greške koje se godinama kontinuirano ponavljaju, te smo kao naše trenutne zahtjeve postavili samo ono za šta smo uvjereni da se bez odlaganja može ispuniti i implementirati do početka naredne 2011/2012. akademske godine.''
majdychuy
Posts: 76
Joined: 01 Apr 2010, 15:20

MTC ako moze konkretan odgovor na jedno pitanje: zasto traziti da se omoguci prenos 2 ispita za generacije od 2005/06 do 2008/2009 kad te generacije vec imaju pravo na to?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

To pitanje se pokreće svake godine i svake godine se studenti bore za taj prenos. :)
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Te generacije oficijelno nemaju to odobreno, već svake godine se taj zahtjev naknadno odobri.
Lucy
Posts: 223
Joined: 14 Oct 2010, 12:56

Ja se iskreno nadam da ce nam usvojiti nesto od ovih zahtijeva jos bolje sve :P ali ova kolizija bi nam dosla jako dobro :) Nadam se da cemo skupiti veliki broj potpisa,bar to nije tesko kao sto je vecini bilo tesko doci danas,sramota...al eto
the_judge
Posts: 9
Joined: 15 Jul 2009, 13:03

Kolizija je dolicna stvar mislil da bi trebali vise paznje posvetiti tom zahtjevu.... dosta je sudenata sa puno ispita koji se ne mogu tako lako rijesiti sad u ovim rokovima a kolizija je odlicno rijesenje uci u cetvrtu  sad  sa par ispita iz trece i sa ispitim iz cetvrte pa koliko toliko  ...ja glasa za KOLIZIJU :)
Lady90
Posts: 10
Joined: 21 Jan 2010, 12:47

odlicno napisano. nadam se da cemo postici sve ovo sto trazimo.

hvala usp-u puno, a prije svega mtc-u na velikom trudu i zalaganju za studente. ja zaista ne znam na sta bi licilo moje studiranje da nema ovog portala.
Lucy
Posts: 223
Joined: 14 Oct 2010, 12:56

slazem se s tobom lady :) zaista bi bilo grozno bez ovog portala...ovo nam je svima neizmjerna pomoc i najveci izvor informacija.. :) :d055:
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”