Oktobarski rok 2011.

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

S obzirom da se kod nas ionako nikad ništa ne zna do posljednjeg časa, možda je neko načuo nešto o tome da li će ove godine biti oktobarskog roka ili ne.

Bilo bi glupo da za isti saznamo usred septembarskog roka kada smo već isplanirali polaganje ispita ili da mu se uzaludno nadamo a da ga na kraju ne bude.

Da li je samo USP odgovoran za isti i da li će se išta raditi na tom planu, makar da imamo definitivno DA ili NE jer ovo NE ZNA SE dovodi u pitanje razne planove, kako studenata koji su dali uslov (čišćenje godine u oktobru ili odlazak na odmor) i onih koji nisu (manje opterećenje u septembru)?

Bio bih jako zahvalan ukoliko bi neko znao više o eventualnom oktobarskom roku i podijelio to sa nama jer, ako će se isti i tražiti, to treba učiniti sada kada većina ljudi još nema ništa čisto, kada se to bude radilo kada neki već daju uslov bit će manje volje, nismo se do sada pokazali kao previše kolegijalni.
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Mislim da uopste nije dvojbeno da li cemo ga imat,posto smo ga imali prosle godine, ne vidim zaista razlog zasto ga ne bi bilo i ove godine?
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Koliko sam shvatio, stvar je u tome što isti nije "dozvoljen" pa se svake godine treba nanovo pregovarati i "prijetiti" drugim stvarima koje isto tako nisu "dozvoljene" ali se (ne) primjenjuju na štetu studenata (ne boduje se prisustvo, nema parcijala itd.).

Umjesto da kažu da sve generacije Bolonje upisane prije 2008/2009 akademske godine imaju prijenos 2 ispita i oktobarski rok dok ne diplomiraju za par godina, svake godine nanovo moramo da čekamo na odluku.

A ovi Bolonjci od 2009/2010 akademske godine pa nadalje su pošteno zavaljeni, oni nemaju haman ni aprila.

Edit: Ispravljeno.  :d055:
Last edited by Eborg on 26 Aug 2011, 18:59, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

@Eborg

Naravno da je USP odgovoran i da bi oni trebali biti pokretači, ali nas niko ne sprječava niti nam može zabraniti da nešto pokrenemo - sa ili bez USP-a. Generacije 2008/2009. i starije bi se možda mogle pozivati na stečeno pravo i one odredbe Zakona o visokom obrazovanju KS koje kažu da student ima pravo da završi školovanje po planu i programu po kojem je započeo. Nešto slično kao što je bilo sa ispitnim rokovima. Ali...

PS. Ispravi post da ne dođe do opšte frke na forumu. :) Zavaljena je tek generacija 2009/2010. Aprilski rok imaju generacije 2008/2009. i starije.

@Hannibal

Prije dvije godine, socijalnog roka nije bilo. Tako da je neizvjesno, jer ide po principu ima, nema, ima...
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Ispravljeno.

Nadam se da će se neko od USP-ovaca javiti i reći da li se radi išta po tom pitanju ili ne tako da se zna.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Prije dvije godine nije bilo oktobarskog zato što je bila kolizija
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Nije oktobarski rok imao nikakve veze sa kolizijom. :)
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Koliko ja znam jeste,jer se sjecam dobro da smo neke peticije potpisivali i da nam je odobrena kolizija ali ne i oktobarski rok.Znam to dobro jer sam racunao na oktobar radi uslova a nije ga bilo.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Bio sam u grupi od 5-6 ljudi koja je išla na sastanke kod ministra Safeta Keše i prof. Petrovića, tako da vrlo dobro znam kakva je situacija bila. Uostalom, oktobarski rok i kolizija nemaju nikakvih dodirnih tačaka. Oktobarski rok je za studente koji se bore za uslov, a kolizija je za studente koji obnavljaju godinu.
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Pa sto onda prosle godine nije bilo kolizije?
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”