Promjena prezimena

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Da li je neko mijenjao prezime i kako ide ta procedura na faxu?
Lucy
Posts: 223
Joined: 14 Oct 2010, 12:56

Predpostavljam da to onda znaci da je taj neko sad u braku,ako se ne varam..Znaci moras promjeniti dokumente.Onda kada se upisujes na narednu godinu na fax-u u papirima koje popunjavas ima pitanje bracni status,i tu onda treba pisati u braku,i naravno dr prezime u tim papirima,ja mislim da je to dovoljno ali nisam sigurna,za svaki slucaj mozes pitati na studentskoj sluzbi oni ce ti sve reci :)
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Pitala na studentskoj,teta kaze da mogu ako hocu da mijenjam prezime,a da ne moram.
Ali ako se ipak odlucim za,moram podnijeti zahtjev za to i priloziti vjencani list.
Je li zahtjev adresiram na dekanat??
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

ista situacija ali ja nisam nista poduzela sa prezimenom niti cu, nek stoji kako stoji samo cu u papirima za upis da promjenim bracno stanje i novo prezime.

doke si ti u svom tom postupku?
blondy
Posts: 137
Joined: 12 Oct 2010, 14:44

I mene zanima promjena prezimena  ali mi nije jasno ako u papirima napišeš novo prezime kako ti može staro ostat u indexu zar ne bi onda morala podnijeti molbu za promjenu.
Ja neću još ništa mijenjat ,bračno stanje ću pisat ali prezime u papirima još staro pišem.
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Ja sad evo popunjavam onaj formular za upis,nigdje nema bracnog stanja.
Ja na sve stavljam novo prezime,podnijet cu i zahtjev za promjenu u indexu. Kad sam sve i to cu.
Da mi poslije ne bude nekih zavrzlama.
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

mislim da ces morati kupiti novi index i izvrsiti prepis ocjena...

ma moj nek stoji, jer ce ti,aBd, na diplomi stajati novo prezime.
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

Mislim da joj nece trebati novi index i prijepis ocjena. Zar nije logicnije da se prekrizi staro prezime u indexu (naravno uz pecat sekretara) i da se pored dopise novo prezime?
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

To bi trebalo biti to.  :D Nema potrebe za novim indexom.
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

Pa da :D Jos bi trebalo dodati u troskove novog braka i placanje novog indexa...
@Swatch83- cestitke :f045:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”