PF Sarajevo stvari koji vidite,a ne mozete nista...

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
samsung11
Posts: 97
Joined: 08 Sep 2009, 00:33

Pokrecem ovu temu jer imam osjecaj da ljudi jednostavno ne zele ili nece o tome da pricaju. Recimo o stvarima koje trpite na faksu, a znate da su direktna nepravda prema vama. Da nisu ni po pravilniku...i stvari koje vam jednostavno smetaju...

Meni pod broj jedan smeta pusnje na hodnicima, i smeta mi sto se tome jednostavno ne moze stati ukraj.

Smeta mi sto je samo suha teorija, neki sistem koji je odavno zaboravljen u zapadnom obrazovanju.

Samovolja profesora koji ne postuju ono sto je zakonom propisano, a nas kao uce pravu.
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Nisam pušač, ali ne smetaju mi cigare. Ljudima očito trebaju pred ispit, da se smire, šta već. Ne vidim u tome ništa loše, kome smeta, nek se malo udalji i to je to. :)
Smeta mi što je WC u gorem stanju nego kanalizacija, imam osjećaj da se ono nije čistilo još od Titinog doba. :D
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

kome smeta nek se udalji????!!!!
s obzirom da je pusenje na fakultetu zabranjeno, ja mogu slobodno reci da vecu glupost nisam cula!
od cega da se udaljim? od sale kad i ja cekam ispit?
mozda da sidjem sa cetvrtog sprata ispred faksa, jer je to ipak jedino mjesto gdje se ne duvani?
ili jos bolje, hajmo drzati nastavu na otvorenom!

ne mogu da vjerujem sta citam.
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Ne znam zašto ste toliko zapeli za to pušenje pored svih drugih problema. Eto, nek vam ne smeta WC koji je leglo bakterija, nek ne smeta što su klupe razvaljene, ono ruglo koje su montirali na ulazu u fax i slično. Svi ćete umrijeti ako neko zapali cigaretu, dijagnosticiraće vam rak i još 656414 bolesti koje nemaju veze s pušenjem.
Zabranjene su i mnoge druge stvari, pa se opet rade.
Što se mene tiče, pređi i na drugu stranu Miljacke kad ti već toliko smeta. :)
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Pusenje jer je nezdravo.  :mrgreen: A kao bivsem pusacu mi je jos gore udisti taj prekrasni miris.  :p031:

Razumijem i jedne i druge, al se ipak ne bi smijelo pusiti onako po hodncima (za to ima WC  :kava:). Ili nek ugrade klimu kako treba, sto nekako sumnjam.  :h055:
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

[quote="Gabrielle"]
Ne znam zašto ste toliko zapeli za to pušenje pored svih drugih problema. Eto, nek vam ne smeta WC koji je leglo bakterija, nek ne smeta što su klupe razvaljene, ono ruglo koje su montirali na ulazu u fax i slično. Svi ćete umrijeti ako neko zapali cigaretu, dijagnosticiraće vam rak i još 656414 bolesti koje nemaju veze s pušenjem.
Zabranjene su i mnoge druge stvari, pa se opet rade.
Što se mene tiče, pređi i na drugu stranu Miljacke kad ti već toliko smeta. :)
[/quote]

onda ti idi kuci pa uriniraj.
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Puna si dobrih ideja, svaka čast. Mogla bi ih iskoristiti i za pametnije stvari. Trebalo bi onda zabraniti inekcije, jer neki ljudi imaju fobiju od toga ili lift, ljudi se boje zatvorenog prostora.  ;)

@ Vjecni studos
A tek meni s skoro netaknutim plućima :D
Last edited by Gabrielle on 06 Jul 2011, 13:16, edited 1 time in total.
dominion
Posts: 288
Joined: 19 Dec 2010, 15:12

Pa pazi Gabrielle, kolegica je malo ostrije reagovala na tvoj post, i sad se vas dvoje tu prepucavate - treba Vama objema jedan dobar HEPEK.
Sto se tice pusenja osoba koja se nalazi u prostoriji u kojoj se pusi i  udise dim, na svakih 5 cigara koje popusi pusac je isto ko da jednu popusi nepusac u toj prostoriji, tako da to nije bezazleno i nije rjesenje udaljiti se, vec pusaci, naravno da trebaju da postoje posebne prostorije za njih al to kod nas kao i mnogo stosta ''nije zazivljelo''
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Daleko od toga, dragi kolega, civilizovani smo:) Ja samo kažem da MENI ne smeta, ovo je slobodna država, mogu reći šta želim.
Jenny1406
Posts: 1671
Joined: 21 Nov 2009, 10:41

Ja sam pusac i isto tako mislim da nije uredu da se pusi na sred hodnika ili bilo gdje unutar faxa, ali kada bi odvojili neku prostoriju za nas, pa dobro kaznili onoga ko pusi izvan te prostorije - sve bi bilo rjeseneo. S druge strane, kada vecina prof./ass prestne isto raditi sto i mi, pa cak i neke jos gore stvari, onda cemo se i mi malo umiriti. Slazem se s Gabrielle u potpunosti, ako vam ne smeta WC koji se (ne)cisti, sale u kojima niko ne vrsi nikakvu adekvatnu dezinfekciju i tona drugih stvari, onda je bolje da se o pusenju nista ne govori!
Last edited by Jenny1406 on 06 Jul 2011, 13:43, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”