nepotizam u biblioteci Pravnog fakulteta u Sarajevu

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
hana h
Posts: 5
Joined: 19 Aug 2010, 21:54

Zanima me jeli neko od forumaša student pravnog faxa u Sarajevu,upućen na neregularan rad "gospođa i gospode" koji rade u biblioteci istog faxa,..meni su prije par dana poslali opomenu da vratim knjige koje sam uzela na korištenje s tim da sam rok za vraćanje bila prekoračila svega nekoliko dana,.dok sam vraćala knjige "bibliotekarka" se ponašala krajnje drsko i arogantno kao da mi je posudila njene vlastite i još mi je na kraju zabranila da tog dana posudim druge knjige,..ne znam ime dotične,ali znam da ista pravi "rezervacije" na knjige svojim rođacima i prijateljima,te da isti dobivaju na korištenje i do 4 knjige koje zadržavaju koliko žele,a znamo da je moguće posuditi samo 2 i vratiti ih nakon mjesec dana,..
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ja nisam znala ni da se moraju vratiti nakon mjesec dana.  :|
Dakle i meni slijedi ista procedura.
hana h
Posts: 5
Joined: 19 Aug 2010, 21:54

hehehe spremi se na ljubaznost bibliotekarke i pazi da ne zatražiš knjigu koju je ona rezervisala nekome svom :),meni je čak zabranila da posudim drugu knjigu a kad sam je pitala mogu li doći iduće sedmice odgovorila mi je arogantno da nije sigurna,.znam samo da ničim nisam izazvala takvu reakciju,tj bila sam ljubazna u razgovoru sa njom,ali valjda sam "predugo" držala već "rezervisanu" knjigu,..sad ozbiljno razmišljam kome da se obratim zbog takvog njenog ponašanja
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="hana h"]
... sad ozbiljno razmišljam kome da se obratim zbog takvog njenog ponašanja
[/quote]

Dekanu.
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Moja iskustva sa bibliotekom na našem faxu su izrazito pozitivna. Ali vjerujem da ste vi nailazili na primjere lošeg ophođenja prema studentima. Iz nekog razloga me simpatišu, tj. ne gledaju me poprijeko... Čak šta više znala sam držati knjigu npr KPP godinu dana haman (do kraja predavanja) i nisu mi ništa rekle kada sam vratila...
Čak su mi uvijek izlazile u suret da npr. neku knjigu odnesem do kopirnice (ostavim index ) ivratim isti dan... kada treba neki dio kopirati ( njihov aparat haman vise ne radi...) Eto...

A slažem se sa ovim što MTC napisa...na takve stvari se treba pisati dekanu. To je jedini način da nešto mijenjamo.
hana h
Posts: 5
Joined: 19 Aug 2010, 21:54

htjela sam isti dan da odem dekanu,ali iskreno mislim da mi to nebi "pilo vode" svi su oni manje-više svoji,još bih ja na kraju bila kriva za sve...ovako ću otići iduće sedmice da vidim hoće li se milostiva smilovati da mi posudi knjige,..znam samo da njenu aroganciju neću tolerisati idući put,..pa makar pisala peticiju pred vratima biblioteke
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

U suštini, ako je rečeno da se vrate nakon mjesec dana i ja i ti smo krive (i svako drugi po tom pitanju)  :mrgreen: što ih nismo vratile, ALI ako nije sankcija recimo da ne možeš uzeti narednu knjigu, lupam mjesec dana, onda se treba žaliti jer ti nemaju pravo zabraniti uzimanje druge knjige... Kad smo već kod toga, možda sam ja dezinformisana, ali ne znam gdje su inače ta pravila biblioteke, sankcije i sl. jer evo konkretno kod uzimanja knjige, niko ne spomene kad tu knjigu trebaš vratiti, niti sam vidjela da negdje piše? Opet kažem možda je do mene i možda je vrlo vidljivo pa ja ćorava.  :mrgreen:
hana h
Posts: 5
Joined: 19 Aug 2010, 21:54

slažem se sa tobom,..predhodno sam zaboravila napisati da me živo interesuje postoji li statut biblioteke pa da se onda lijepo možemo ravnati po njemu
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Eh joj i vi "puno" tražite. Čuj pravilnik bibilioteke da nam daju na uvid, a ne mogu nam dati ni Pravilnik o radu PFSA a da je pri tome i valjan.  :f035: Mislim stvarno...  :mrgreen:
Odlazim od teme pa evo prestajem sa daljim komentarisanjem. (H)
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Meni su poslale opomenu, a ja knjigu vratila.  :mrgreen:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”