Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Da, znam.  :D Ali htjedoh reci, sta ako mu je vec sve gotovo, tj. vec uplaceno na racun, ovjereno da obnavlja god., uvedeno u bazu itd. Najmanji je problem podici index. Iako, meni padne mrak na oci kad moram pred one tete, imam fobije vise na onu studentsku.  :mrgreen:
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Znam kako ti je :D
Ali teorije nema da oni tako brzo zavrse index, ako zavrse i za 10 dana bit ce dobro  :haha:
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Ma nije meni, ja tek upisem u novembru  :mrgreen:, nego kolega pita.  ;)
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ma sta kazes :D Nisam znala da kolega pita  :haha:

Govorim znam kako ti je na to da ti padne mrak na oci kad odes na studentsku.. :D

Btw spamamo :D Necemo vise  :tassa:
Behlil Ajdin
Posts: 344
Joined: 16 Feb 2010, 09:41

Još uvijek se čeka odobrenje za socijalni?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Upravo je ispred USP-a napisana još jedna molba za odobravanje socijalnog roka studentima kojima treba za uslov. Molba je proslijeđena Dekanu, Naučno-nastavnom vijeću i Upravnom odboru.
[/quote]
Znaci ceka :D
_student_22
Posts: 5
Joined: 07 Oct 2011, 15:17

[quote="dedo"]
upravo sam napravio profil da podijelim sa kolegama sta mi je rekla prof.zinka grbo u vezi sa polaganjem ispita iz naredne godine, ako nije ociscena prethodna. bio sam na konsultacijama kod nje prije 2-3 sata, znaci nije prica cuo/kazao, nego mi je direktno rekla da ona nece pustit nikog da polaze ko nije ocistio trecu god. a to sto je ugovoreno u sklopu peticije za bolje uslove zavisi samo od dobre volje profesora. rekla je, ako neki profesor hoce da pusta studente bez ciste prethodne godine, onda je to njegova stvar, ali nema nikakvu obavezu da to radi. jos samo da kazem da je nisam pitao za koliziju,nego za upisivanje ocjene pozadi u index dok se ne ocisti prethodna godina, tako da ne vjerujem da je bilo nesporazuma u komunikaciji!
[/quote]

slazem se sa kolegom,prof.Zinka je zaista ovako kazala. Mislim da bi se vec trebalo reagovati sto se ovog tice, zamislite da jos neko od profesora kaze ovako, to bi bila katastrofa. Kad bi se konkretno moglo nesto uraditi po ovom pitanju. Da li neko zna sta kazu ostali profesori sa 4. godine sto se tice polaganja ako nije cista treca.
Andyy
Posts: 11
Joined: 15 Sep 2011, 15:12

Ostali profesori nisu ništa spominjali. Ali profesorica je danas na predavanju rekla da nema šanse da to dopusti, jer kao problem je u članu zakona na koji se poziva u toj odluci, u kojem kao piše da to zavisi od dobre volje profesora koju ona očito nema :)Tako da nam se može desiti, i to sigurno i da drugi profesori isto reaguju.
_student_22
Posts: 5
Joined: 07 Oct 2011, 15:17

Moramo reagovati i to odmah. Peticijom nam je samo to dozvoljeno, i ne moze sada biti da ostanemo i bez toga. Sta predlazete?
Andyy
Posts: 11
Joined: 15 Sep 2011, 15:12

Ja se slazem, al mislim da bi prvo trebali vidjeti sa usp-om sta i kako dalje...
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”