PFSA: Ugovorno poslovno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
baby_gIrL
Posts: 21
Joined: 22 Feb 2009, 17:11

jest ne treba uciti 100% =) samo i mene zanima sta profa najcesce pita?'
LordRaven
Posts: 97
Joined: 23 Oct 2009, 17:31

Imal neko skriptu iz HSK, jel ista ko iz Morića pošto mi je nekako čudno napisana, sve u tezama manja-više?
i.jooo
Posts: 41
Joined: 03 May 2011, 14:24

mene zanima treba li učiti ono o konkurenciji?? a što se tiče ptanja što češće postavlja kad sam izlazila privredu znam da je pitala uglavnom o ugovoru o prodaji,obveze,odgovornosti :h055: ..a iz dr dijela mjenice i čekove,bitne sastojke i to.. :nervoza:
Sir Oliver Oliver
Posts: 41
Joined: 13 Jan 2010, 09:59

Sta je ovo tema mrtva ?  :P
Svi sve znaju pa se ne treba pisati  :P

Sretno danas  :D
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

Cesta pitanja: razlika mjenice i ceka, ekonomska funkcija ugovora o osiguranju, kljuc u ruke, pravna priroda ugovora o osiguranju, pravna priroda tendera, prestanak licence, intervencija, protest, obveznica, nebitni elementi mjenice, prenos ceka, rekta klauzula...
LordRaven
Posts: 97
Joined: 23 Oct 2009, 17:31

I kako je na ispitu, utisci?
lela
Posts: 61
Joined: 12 Mar 2009, 23:45

Prolaznost vise nego dobra, osnovno znanje se trazi...  :d055:
Malish
Posts: 23
Joined: 23 Sep 2009, 11:56

Ma niđe veze ispit, profesorica puštala masovno raju da polože. Dok sam ja doošao na red (a dugo sam čekao  :mrgreen: ) samo je jedan momak pao  :| Neviđena prolaznost, baš je bilo extra  :D Morao si znati barem nešto, minimum minimuma da bi prošao.
lemon tree
Posts: 98
Joined: 13 May 2009, 22:21

moze li mi neko potvrditi, molim vas, da li se moze ovaj predmet polagati ako nije polozeno Pravo privrednih drustava?
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

Može. Predmeti koji se zovu različito se mogu polagati bez obzira na druge predmete. Upravo je kroz imena i napravljena distinkcija da znamo koji su koji. :D

Zbog toga, recimo, smo mogli Nasljedno/Stvarno/Građansko, Bračno/Roditeljsko, a nismo mogli GPP/GVIPP, Obligacije od/Obligacije pd, Krivično I/Krivično II itd... :)
Post Reply

Return to “IV godina”