Upis 2009/2010.

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

[quote="hedija"]
imam jedno pitanje, studenti koji upisuju drugu godinu a koji obnavljaju a pritome upisuju koliziju da li placaju za obnovu 100 ili 200 km? meni je neko rekao kao da placamo samo 100 km obnovu, medjutim nista nema na oglasnoj ploci. u dilemi sam, neam veze sta da radim :dunno: ako neko nesto zna ili je redovan i upisao/la obnovu godine neka mi javi sta je i kako uradio :moli:
[/quote]

Boze daj mi strpljenja...samo brzo!!! :moli:
O placanju za upis -prva stranica ove teme prvi post procitaj. Za koliziju se strpi dok ne dobijemo obavjestenje sa studentske.   :)
Last edited by dijana on 16 Oct 2009, 20:19, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="dijana"]
Boze daj mi strpljenja...samo brzo!!! :moli:
O placanju za upis -prva stranica ove teme prvi post procitaj. Za koliziju se strpi dok ne dobijemo obavjestenje sa studentske.   :)
[/quote]

Šta bi da si na mom mjestu? Ili nekog drugog administratora. Mi svaki dan po petstopedesetipet puta ponavljamo isto  :f010:
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

[quote="Dama Pikova"]
[quote="dijana"]
Boze daj mi strpljenja...samo brzo!!! :moli:
O placanju za upis -prva stranica ove teme prvi post procitaj. Za koliziju se strpi dok ne dobijemo obavjestenje sa studentske.   :)
[/quote]

Šta bi da si na mom mjestu? Ili nekog drugog administratora. Mi svaki dan po petstopedesetipet puta ponavljamo isto  :f010:
[/quote]

A nista...  :h035: ponavljala bih i ja svaki dan petsto puta isto  :f010:
hedija
Posts: 35
Joined: 05 Sep 2009, 22:53

@dijana,
nema razloga da budes cinicna i sarkasticna, ako ti se vec nije dalo da odgovaras na post koji sam ostavila nisi trebala nista komentarisati.
u slucaju da sam te iritirala porukom duboko se ispricavam. koliko znam forum je tu da se uzajamno pomazemo a ne da se ispustaju bezpotrebno frustracije. nisi jedini redovni student na Pravnom fakultetu koji obnavalja godinu pa tako da komentar nije bio upucen samo tebi, vec opcenito svima koji znaju bilo sta vezano za upis. ako ti se vec ne odgovara na moje komentare, definirat cu ih tako da cu te u svakom iducem putu iskljuciti. pozz
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Forum jeste tu da pomognemo jedni drugima, ali prije postavljanja pitanja poželjno je da se pročita određena tema ili koristi opcija ''pretraga'', jer postoji velika mogućnost da je neko ranije dao odgovor.
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

[quote="hedija"]
@dijana,
nema razloga da budes cinicna i sarkasticna, ako ti se vec nije dalo da odgovaras na post koji sam ostavila nisi trebala nista komentarisati.
u slucaju da sam te iritirala porukom duboko se ispricavam. koliko znam forum je tu da se uzajamno pomazemo a ne da se ispustaju bezpotrebno frustracije. nisi jedini redovni student na Pravnom fakultetu koji obnavalja godinu pa tako da komentar nije bio upucen samo tebi, vec opcenito svima koji znaju bilo sta vezano za upis. ako ti se vec ne odgovara na moje komentare, definirat cu ih tako da cu te u svakom iducem putu iskljuciti. pozz
[/quote]
Ja sam odgovorila na tvoj post upravo iz razloga da ti pomognem i uputila te na temu na kojoj je vec bilo odgovoreno na tvoje pitanje a ne zato sto sam bila iziritirana ili da bi ga ti postavila ponovo.Ti nisi procitala postove na temi na koju sam te uputila nego si ponovo postavila isto pitanje. Naravno da trebas pitati ako za nesto nisi sigurna i ja sam pitala sta me zanimalo ali prije toga ne bi bilo lose da malo pogledas na forumu da li je neko vec odgovorio ili dao informaciju o tome sto te interesuje.pozdrav
hedija
Posts: 35
Joined: 05 Sep 2009, 22:53

[quote="dijana"]
[quote="hedija"]
@dijana,
nema razloga da budes cinicna i sarkasticna, ako ti se vec nije dalo da odgovaras na post koji sam ostavila nisi trebala nista komentarisati.
u slucaju da sam te iritirala porukom duboko se ispricavam. koliko znam forum je tu da se uzajamno pomazemo a ne da se ispustaju bezpotrebno frustracije. nisi jedini redovni student na Pravnom fakultetu koji obnavalja godinu pa tako da komentar nije bio upucen samo tebi, vec opcenito svima koji znaju bilo sta vezano za upis. ako ti se vec ne odgovara na moje komentare, definirat cu ih tako da cu te u svakom iducem putu iskljuciti. pozz
[/quote]
Ja sam odgovorila na tvoj post upravo iz razloga da ti pomognem i uputila te na temu na kojoj je vec bilo odgovoreno na tvoje pitanje a ne zato sto sam bila iziritirana ili da bi ga ti postavila ponovo.Ti nisi procitala postove na temi na koju sam te uputila nego si ponovo postavila isto pitanje. Naravno da trebas pitati ako za nesto nisi sigurna i ja sam pitala sta me zanimalo ali prije toga ne bi bilo lose da malo pogledas na forumu da li je neko vec odgovorio ili dao informaciju o tome sto te interesuje.pozdrav
[/quote]


moje pitanje nije bilo postavljeno za upis opcenito vec se odnosilo na redovne studente koji upisuju obnovu i koliziju, dakle konkretno.
procitala sam predhodne postove i sto se tice kolizije i upisa ali nigdje nisam nasla odgovor na pitanje koje se tice redovnih studenata i obnove godine i koliko placaju. ne bi bilo lose da procitas sta sam pitala prije nego sto odgovoris. pozz
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="hedija"]
moje pitanje nije bilo postavljeno za upis opcenito vec se odnosilo na redovne studente koji upisuju obnovu i koliziju, dakle konkretno.
procitala sam predhodne postove i sto se tice kolizije i upisa ali nigdje nisam nasla odgovor na pitanje koje se tice redovnih studenata i obnove godine i koliko placaju. ne bi bilo lose da procitas sta sam pitala prije nego sto odgovoris. pozz
[/quote]

[quote="Dama Pikova"]

3. Uplacena skolarina u iznosu od 100 KM za redovne (koji prvi put upisuju) i 200 KM (za one koji obnavljaju); za vanredne 800 KM (koji prvi put upisuju) i 100 KM po nepolozenom ispitu (za one koji obnavljaju s tim sto ukupna cifra moze biti do 800 KM); za samofinansirajuce 1000 KM (ako prvi put upisuju) i 100 KM po nepolozenom ispitu (ako obnavljaju s tim da isto ukupna cifra ne prelazi 1000 KM).

[/quote]

Znači nisi upravu sve je pisalo u prvom postu.
UrUk_HaI
Posts: 8
Joined: 25 Oct 2009, 20:54

ja sam izgubio index i predao sam za duplikat mozda mi nece biti gotov do 30 oktobra kako da upisem obnovu???
Sjena
Posts: 5
Joined: 09 Oct 2009, 16:54

[quote="UrUk_HaI"]
ja sam izgubio index i predao sam za duplikat mozda mi nece biti gotov do 30 oktobra kako da upisem obnovu???
[/quote]

Kako god da bude nemozes nista bez indexa.
Pricekaj da ti bude gotov i otidji na studentsku. ( ili otidji i prije nego ti bude gotov...mozda je to bolje )
Reci im kakva je situacija i pitaj trebas li ista dodatno da uradis da se upises ( npr. molba ) ili mozes po redovnom postupku.
Samo se naoruzaj celicnim zivcima, znas kakvi znaju da budu oni iz studentske.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”