PFSA: Moderne pravne kodifikacije

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Almedinaaa
Posts: 18
Joined: 21 Oct 2009, 20:32

Je li dosadan koliko se čini???
am3l
Posts: 210
Joined: 27 May 2009, 02:05

[quote="Almedinaaa"]
Je li dosadan koliko se čini???
[/quote]
kako kome  (H)
ignis
Posts: 36
Joined: 02 Mar 2009, 12:21

Zanima me samo koliko se može položiti MPK bez seminarskog rada. Naime, radila sam ga prošle godine, bodovi su mi sada poništeni, a zaista ne bih da iznova radim seminarski.
Azra hepek
Posts: 16
Joined: 23 Jun 2009, 10:22

[quote="Almedinaaa"]
Je li dosadan koliko se čini???
[/quote]

i više :D :D
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

[quote="ignis"]
Zanima me samo koliko se može položiti MPK bez seminarskog rada. Naime, radila sam ga prošle godine, bodovi su mi sada poništeni, a zaista ne bih da iznova radim seminarski.
[/quote]

i da li vanredni trebaju da rade seminarski, za test vanredni moraju ici na vjezbe i predavanja, tj. da li je moguce normalno poloziti bez seminarskog za vanredne ?
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

Zamolila bih kolege koje su za seminarski rad izabrali temu  FRANCUSKI GRADJANSKI ZAKONIK, da mi kazu gdje ima naci kakve literature.Ja sam jedino uspjela naci onu knjigu u biblioteci (ne znam tacan naslov), u kojoj se svega 5-6 stranica odnosi na Code Civile  :S :S :S  :moli: :moli:
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="vidra"]
da li je istina da na ovom prvom testu ass dozvoljava upotrebu knjige ?
[/quote]

naravno, kaze ti i stranicu ako ne mozes naci lekciju... :D
sanell
Posts: 211
Joined: 07 Oct 2009, 08:25

Samo da obavijestim sve one koji planiraju izaci na test, danas sam pitao profesora kakvog tipa ce biti test i rekao je da ne treba uciti teoriju, da nece uopce biti pitanja tipa sta je kodeks, kodifikacija bla bla.. Samo je bitno dobro iscitati prevode kodifikacija koji se nalaze u knjizi, a knjiga ce se moci korisititi na testu (napomenuo je da ne treba da to bas olako shvatimo).. Znaci, pitanja ce se odnositi na prevode i bit ce nesto tipa komparacije..
Sretno!
nevolimte
Posts: 48
Joined: 19 Jul 2009, 01:05

ma princip kph,s tim da se na ovom testu moze osvojit dosta bodova,tako ko ne planira seminarski,nek dobro uradi test i na zavrsnom prolazi sigurno :D
nina90
Posts: 65
Joined: 23 Sep 2009, 19:20

Zamolila bih kolege sa starijih godina,koji su radili seminarski na temu-Austrijski građanski zakonik,da mi pomognu sa literaturom koju su koristili?U biblioteci ima samo jedna knjiga
Hvala vam
Post Reply

Return to “II godina”