Povecanje cijena skolarine??

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ako se ne možeš kontrolisati, onda nemoj ni pisati.

Vraćamo se na temu.
cool
Posts: 268
Joined: 04 Jun 2010, 14:06

vecina roditelja i ne moze skolovati svoju djecu s tom "prosjecnom" placom od 807KM jer se taj prosjek dobije tako sto obicne radnike koji mjesecno zaradjuju po 250-300KM stave u isti kos s onima koji su na budzetu i imaju mjesecna primanja od po 2000-5000KM, tako da dobiju neki prosjek od 800KM kako se povecavaju place budzetskih korisnika dako se povecava i taj divni zivotni standard ostalih smrtnika. A umjesto da stipendiraju studente i omoguce im sto jednostavnije obrazovanje, da nas afirmiraju za studih oni nas demoraliziraju i mnogi ce biti prisiljeni na prekid studija na drzavnim fakultetima, i ako vec zele studirati upisat ce studij na nekom privatnom faxu u pizdaricima gdje ce za kodinu godinu zavrsiti dvije godine studija, a nece znati ni sta studiraju.
Last edited by cool on 12 Apr 2011, 09:24, edited 1 time in total.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="kp500"]
Nemojte me pogrešno shvatiti, ali što ne bi povecali školarine. Pa uz dužno poštovanje, ne može se postati dipl.pravnik ili ing.elektrotehnike ili ljekar za 100 KM školarine godišnje. Pogledajete malo naš region kolike su školarine tamo. U cijelom svijetu je to tako, ako hoćeš da se školuješ moraš platiti školovanje i to papreno. Pa gledajte samo da kod nas 60% stanovništva je nepismeno a 35% fakultetski obrazovano. To nigdje nema. Naravno za studente koji zaista žele studirati ima nešto što se zove studentski kredit i fino digneš kredit i studiraš, kada završiš fakultet vraćaš kredit i mirna Bosna. A što se tiče tih privatnih fakulteta imam dosta prijtelja koji plaćaju školarinu 5X veću nego što je plaćam ja,a njihovo znanje koje dobiju na tim privatnim fakultetima se ne može porediti sa mojim koje dobijem u Sarajevu. Nadam se da se niko neće posebno naljutiti na iznešenom mišljenju. Nažalost ili ne mi živimo i studirano u kapitalizmu, a u kapitaliznu je sasvim normalna stvar da se plaća ono što dobiješ. Pozdrav i no hard feelings
[/quote]
Nemoj ni ti mene pogresno shvatiti,ali da je 65 posto stanovništva nepismeno nije tačno.I ti sve sto si naveo moglo bi se sprovesti u djelo da se stvore adekvatni uvijeti za to.Pogledaj ti malo standard života u hrvatskoj,a pogledaj i kod nas i nikakve koincidencije ne dolaze u obzir.U hrvatskoj karta za studente godišnja košta 8 KM,da dobro si cuo 8 KM,a pogledaj koliko kod nas kosta.Hrvatska ima 12 posto nezaposlenih,Srbija 20 posto itd mi imamo 42 posto nezaposlenih sto je strasno.Kakvi bolan krediti?Od čega da otplacujes taj kredit?Kamate ti svaki dan divljaju pa i do 15 posto,a imamo najvece kamate na kredite u regionu.
Standard života određuje koliko se može izdvajati sretstava u određene oblasti,ali pošto oni to ne mogu rijesiti svojom nesposobnoscu onda udare po đepovima građana,studenata ili ne znam ti koga,i tu se sva prica završava.
Ja ti mogu navesti hiljade primjera kako se sve može kad se hoće
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”