Preklapanje ispitnih termina

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
TinkerBeLL
Posts: 340
Joined: 11 Mar 2009, 07:57

Drage kolege, s obzirom da veci dio studenata ima problema sa preklapanjem ispitnih termina, posaljite mail prodekanesi i usp-u koji nam je obecao pomoci koliko bude u mogucnosti ako se ovakve situacije ponove (a evo postace tradicija ako ne smislimo neko kompromisno rjesenje za ovakve situacije). Mozete pokusati i sa molbom pojedinim profesorima ili asistentima da vam dozvole da se pojavite na ispitu u nekoj drugoj grupi (ukoliko se ispiti rade pismeno), medjutim nijedno od navedenih sredstava ne garantuje rezultat u vasu korist. Licno, probala sam i jedno i drugo u januarsko-februarskom roku. Sada opet susretanje sa istim problemom...mislim da bi bilo lijepo uspjeti na obostrano zadovoljstvo smisliti neku preventivnu mjeru kako se ovakve "nezgode" ne bi desavale i u buducnosti. I ukoliko se nekolicina uspije izboriti sa profesorima i asistentima da im dozvole pristup pismenom ispitu u suprotnim grupama to rjesenje je na snazi samo za taj put. Niko ne zna kakav ga raspored ispita u junu ceka i ko od nas sljedeci moze imati glavobolju zbog ovih preklapanja. Iskreno mi je zao sto se problem opet desio. Sretno svima da nekako preguraju kriznu situaciju i izadju sve sto su planirali, uz zelju da zajedno i demokratski ostvarimo u praksi svoje zakonsko pravo na maximalno opterecenje sa jednim ispitom u jednom danu.
Đana
Posts: 9
Joined: 25 Nov 2009, 12:51

13.04.2010 poklapaju se termini iz 3 predmeta:
Upravno pravo 1 u 12 sati
Osnovi prava intelektualnog vlasnistva u 12 sati
Filozofija prava u 17 sati

Može li mi neko reci kako da budem fizicki pristutna u isto vrijeme na 2 ispita?Da li treba da zbog tudjeg nemara preskacem termine? Pocetkom godine receno je  kako vise nece biti preklapanja ispita u istom danu,ali sad se poklapaju ispiti i u istom satu!!!!Mislim da je krajnje vrijeme da se uradi nesto po ovom pitanju!!!
ibn_Hanbel
Posts: 17
Joined: 10 Feb 2010, 10:30

[quote="Đana"]
13.04.2010 poklapaju se termini iz 3 predmeta:
Upravno pravo 1 u 12 sati
Osnovi prava intelektualnog vlasnistva u 12 sati
Filozofija prava u 17 sati

Može li mi neko reci kako da budem fizicki pristutna u isto vrijeme na 2 ispita?Da li treba da zbog tudjeg nemara preskacem termine? Pocetkom godine receno je  kako vise nece biti preklapanja ispita u istom danu,ali sad se poklapaju ispiti i u istom satu!!!!Mislim da je krajnje vrijeme da se uradi nesto po ovom pitanju!!!
[/quote]

Slazem se sa tobom... psihicki se ne moze podnjeti 2 ispita u jednom danu, a kamo li istom satu  :S :)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Danas je dekan upoznat sa ovim problemom i rekao je da će razgovarati sa prodekanesom.
Đana
Posts: 9
Joined: 25 Nov 2009, 12:51

Nadam se da ce biti nesto od tog razgovora !!! :O
dzemka
Posts: 1
Joined: 07 Jan 2010, 21:43

Ja se nadam da će ovo pitanje biti riješeno jer je fakat velik problem za većinu studenata.. :(
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

Pomjeren je ispit iz krivicnog I ,za 13.04 sa istim redoslijedom slova. Pomjerne je i drugi termin iz krivicnog I,samo sam zaboravio koji je datum.
amaros
Posts: 124
Joined: 26 Sep 2009, 03:36

[quote="Lucky Strike"]
Pomjeren je ispit iz krivicnog I ,za 13.04 sa istim redoslijedom slova. Pomjerne je i drugi termin iz krivicnog I,samo sam zaboravio koji je datum.
[/quote]
jel ova informacija sto posto provjeren???
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Dobio si odgovor na temi ''Krivično pravo I''.
leptirka
Posts: 10
Joined: 02 Oct 2009, 10:14

Drage kolege sa trece godine,

Nekolicina nas se putem maila obratila prof. Gradascevic-Sijercic sa molbom da nam ispit iz Radnog prava bude pomjeren zbog preklapanja sa ispitom iz Uvoda u EU. Evo sta je profesorica odgovorila:

Uvazene kolege,
posto sam informirana od studenata o cinjenici da je za 6.april zakazan i ispit iz Uvoda u evropsko pravo,intervenirala sam na studenskoj sluzbi i obavjestena sam da ce doci do pomjeranja ispita iz Uvoda u evropsko pravo. U svakom slucaju, ja cu za sve studente koji imaju prijavljena oba ispita(receno mi je da nema puno takvih studenata)omogućiti da ispit iz Radnog prava polazu 13.aprila u 13:00 sati u I terminu, odnosno 27.04.2010.u 13:00 sati u II terminu. Posto ste pokazali interes, molim Vas da mi proslijedite spisak zaintereseranih studenata.

Pozdrav,
prof.dr Jasminka Gradašcevic-Sijercic
Last edited by leptirka on 28 Mar 2010, 15:30, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”