PFSVEMO: Obvezno pravo

Još malo pa diploma...
malajudita
Posts: 4
Joined: 13 Dec 2010, 18:26

ima li pismenog ove godine? i ako bi netko od vas koji ste bili sad mogo reć po čemu je učio?, da li treba radit i po zakonu?, hvala unaprijed svima
mimica02
Posts: 46
Joined: 17 Feb 2011, 23:02

dajte ljudi aktivirajte se....odgovarajte pisite...ovo nam je svima od velike pomoci! studenti iz mostara nista ne pisu,,,a iz sarajeva pogledajte koliko imaju postova! da nas ima tu vise aktivnih sve bi bilo svima lakse!
Last edited by mimica02 on 20 Apr 2011, 10:27, edited 1 time in total.
Mostarac
Posts: 27
Joined: 27 Sep 2009, 12:21

Problem je sto kad ga neko polozi vise i ne ulazi na tu temu ovde  :mrgreen:

Sad bi meni bile korisne neke informacije..koliko pitanja, oblik ispita ( usmen / pismen )..jel trazi mnogo?  :d055:
mimica02
Posts: 46
Joined: 17 Feb 2011, 23:02

bilo bi nam svima od velike pomoci da nam se javi neko ko je nedavno polagao?!
marko8819
Posts: 5
Joined: 04 Jun 2011, 16:56

Položio sam u 2. mjesecu, treba učiti sve iz knjige osim vrijednosnih papira. Dakle uđe vas četvero u učionicu sjednete pred profesora on vam dadne pitanja i da malo razmislite o njima, ponesite papira i olovku jer iako je usmeno profesor dopusti da zapišete pitanje i sastavite sebi odgovor. Profesor je Ok iako dugo ispitiva neće oboriti ukoliko ne znate koje pitanje, očekujte najmanje po dva pitanja iz svake oblasti, dakle opći dio, ugovorni odnosi i izvanugovorni odnosi. Ukoliko ste znali npr. opći dio a ostale ne, profesor vam prizna taj dio kao položen. Ja sam tako položio, prvi put opći dio i ugovore, a poslije izvanugovorne odnose. Evo još neka pitanja  što ih se sjećam da su bila: novčane obveze, odgovornost za materijalne i pravne nedostatke, promjena vjerovnika, raskid ugovora, prijeboj, kupoprodaja, posebne vrste kupoprodaje, punovlast,ortakluk, šteta i sve vezano za štetu(obvezno skoro uvijek pita),poslodavstvo bez naloga. Eto tako sretno na ispitu
geolina
Posts: 135
Joined: 07 Apr 2009, 08:36

pitanja s ispita u Orašju, 3.6.2011., prvo pismeno, onda je pitao usmeno, nevezano koliko si i šta napisao, ponovo se odgovaralo, pitanja za II i III dio:
-kupoprodaja s obročnom otplatom
-ugostiteljska ostava
-subjektivna odgovornost
- naturalna restitucija
Miske
Posts: 29
Joined: 12 Oct 2009, 19:20

Kakva je razlika izmedju prof. Bevande i Silvije, kod koga je bolje polagati...Imamo u Vitezu Bevandu sada u petak, a Silviju za 2 sedmice pa sam u dilemi...Jednom sam izasao kod Bevande cisto da vidim kakav je ispit...Ima li neko savjet?
geolina
Posts: 135
Joined: 07 Apr 2009, 08:36

što se tiče odgovaranja, razlika ti je nikakva, isto pitaju, metod ispitivanja isti, jedino što profesor bevanda hoće priznati dio, ako si ga baš, baš dobro spremio pa kasnije dođeš na ostatak, a kod profesorice, samo cijeli ispit, et pa ti izaberi!!!!
Mostarac
Posts: 27
Joined: 27 Sep 2009, 12:21

Ajde ako neko može napisati kako bude na usmenom, ima li neka pitanja koja voli postavljati, traži li mnogo ?
srky
Posts: 22
Joined: 15 Aug 2010, 16:34

usmeni- ulazite kako hoćete... prof je veoma korektan što se tiče svega, nauči sve i položit ćeš, nema određenih pitanja koja non-stop pita, jednostavno kako koga zapadne...ulazi se po četvero-petero, svatko dobije pitanje, papir i olovku da si pravi mali podsjetnik, i tako postavlja pitanja u krug...

pismeno- bude oko 5 pitanja , možda nekada malo više...piši sve što znaš, jer se sve , ako je točno priznaje :) , ako si na granici s ocjenom, postoji mogućnost da odgovaraš usmeno poslije ispita, jer su rezultati kada je pismeni veoma brzo ...
Post Reply

Return to “Treća godina”