BEZUSLOVAN UPIS

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Hm samsung, tina...ako je tako imate  :kava: od mene.....
Covjece, ja mjesecima pisem po forumu i niko nikad da to spomene  :c053:
Jeli mozda neko upiso bezuslovno cetvrtu do sad??????????
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Ne znam tacno sta pise...ali ja mislim da se i ta odluka bas kao i odluka za bolonjce o koliziji, odnosi samo na prethodnu godinu...a za ovu ce dati novu vjerovatno poslije te sjednice 13.10....
Voljela bih da grijesim.
tina.
Posts: 205
Joined: 12 Sep 2009, 17:29

Ja ako odem na fakultet slikat cu tu odluku i postaviti je, studenti imaju pravo studirati po rezimu koji ih je te godine zatekao kada su upisali do 2015 g. i to ukljucuje bezulovan upis. Pa nije valjda da sam je samo ja vidjela  :D
Uostalom opet sjednice dva dana do isteka roka za upis, interesantno  :S
Last edited by tina. on 02 Oct 2010, 09:16, edited 1 time in total.
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Sjednica USPa i dekana 
Subota, 02 Listopad 2010 06:39 
Obaviještavamo studente da je u srijedu, 29.09.2010.godine, održan sastanak sa dekanom na kojem se raspravljalo o slijedećim pitanjima:

1. Prenosa dva ispita za generacije upisane prije 2009/2010 godine, zbog pojave špekulacija o nemogućnosti prenosa dva ispita - zahtjev odobren te je dekan pismeno obavijestio studentsku službu

2. Problem ukidanja plaćanja školarine na rate - dekan će razmotriti naš zahtjev te će o tome odlučiti u narednom periodu

3. Zahtjev za pomjeranje roka upisa u narednu akademsku godinu je odobren (dok se ne riješe pitanja plaćanja školarine)

4. Mogućnost kolizije (na osnovu Zakona o visokom obrazovanju/prečišćeni tekst("Službene novine Kantona" br.22/10) · odluka će se donijeti na idućoj sjednici nastavno- naučnog vijeća

5. Bezuslovan upis za studente koji studiraju po starom režimu · razmotrit će se na idućoj sjednici nastavno · naučnog vijeća

6. Mogućnost polaganja ispita sa naredne godine, ukoliko student prenese ispit sa prethodne godine- razmotrit će se na idućoj sjednici nastavno- naučnog vijeća

7. Oktobarski rok · zahtjev će se razmotriti na idućoj sjednici nastavno- naučnog vijeća

8. Ujednačavanje kriterija i načina ispitivanja - razmotrit će se na idućoj sjednici nastavno- naučnog vijeća

9. Ponovno objavljivanje konkursa za upis na II ciklus studija - nije u nadležnosti dekana
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Molim sve studente koji su za bezuslovan upis da se jave na e-mail adisaady@gmail.com
Napisite svoje ime i prezime i broj indexa. Da pokusamo jos jedanput sa Molbom prema dekanu.
Narda
Posts: 18
Joined: 22 Sep 2010, 14:58

Ima li kakvih vijesti u vezi bezuslovnog upisa?  Odavno nema nikakve diskusije na ovu temu...
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Slali smo dva puta molbu dekanu, ali nije urodila plodom  ;(
Narda
Posts: 18
Joined: 22 Sep 2010, 14:58

Planira li se slanje jos neke molbe, pa da cekam ili da obnovim 3-cu kada nazalost nisam bila dovoljno pametna da prosle godine odmah upisem cetvrtu.  Iskreno uzasno mi je zao rokova, ovo ostalo manje vise...
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Treba mi informacija da li postoji mogućnost bezuslovnog upisa za stari sistem ove godine ili je to skroz ukinuto?
Minkica
Posts: 135
Joined: 27 Apr 2010, 13:29

I mene interesuje ta informacija?
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”