Borislav Petrović novi dekan Pravnog fakulteta!

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Servilija
Posts: 17
Joined: 14 Oct 2009, 13:38

Kako god, puno je bolji od Saltage
bambi_88
Posts: 355
Joined: 23 Sep 2009, 11:19

ne znam koliko će biti super što nam je on novi dekan... ali meni se definitivno sviđa što je napokon zabranio i to doista  zabranio pušenje na faxu mada još uvijek ima pametnjakovića koji glume ne znam ti ja šta pa misle da se pravila ne odnose na njih... živcira me što nam ovom faxu ljudi miješaju pojam fakulteta i kafane.....
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="bambi_88"]
ne znam koliko će biti super što nam je on novi dekan... ali meni se definitivno sviđa što je napokon zabranio i to doista  zabranio pušenje na faxu mada još uvijek ima pametnjakovića koji glume ne znam ti ja šta pa misle da se pravila ne odnose na njih... živcira me što nam ovom faxu ljudi miješaju pojam fakulteta i kafane.....
[/quote]

:d055: :d055: :d055:
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="bambi_88"]
ne znam koliko će biti super što nam je on novi dekan... ali meni se definitivno sviđa što je napokon zabranio i to doista  zabranio pušenje na faxu mada još uvijek ima pametnjakovića koji glume ne znam ti ja šta pa misle da se pravila ne odnose na njih... živcira me što nam ovom faxu ljudi miješaju pojam fakulteta i kafane.....
[/quote]

:d055: :d055: :d055:
[/quote]

zar jeste??? upss  :mrgreen: :U  samo da hoce jos zabraniti pustanje krkanske muzike dole u kantini to bi super bilo :mrgreen: :kava:
bambi_88
Posts: 355
Joined: 23 Sep 2009, 11:19

[quote="amra 1"]
[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="bambi_88"]
ne znam koliko će biti super što nam je on novi dekan... ali meni se definitivno sviđa što je napokon zabranio i to doista  zabranio pušenje na faxu mada još uvijek ima pametnjakovića koji glume ne znam ti ja šta pa misle da se pravila ne odnose na njih... živcira me što nam ovom faxu ljudi miješaju pojam fakulteta i kafane.....
[/quote]

:d055: :d055: :d055:
[/quote]

zar jeste??? upss  :mrgreen: :U  samo da hoce jos zabraniti pustanje krkanske muzike dole u kantini to bi super bilo :mrgreen: :kava:
[/quote]

je zabranio je... ove neke kolegice su baš pušile kad je upravo on naišao i  pričale su mi kako ih je čak ganjao kako bi ih obavijestio o tome... a i onaj domar ili šta već je on kad god naiđe na nekog da puši upozori ga... samo što ga ljudi čudno pogledaju i naprave su glupi....
dijana
Posts: 208
Joined: 22 Feb 2009, 21:51

A ja sam mislila da sam se ja najvise obradovala toj zabrani  :D
korisnikk
Posts: 2
Joined: 27 Oct 2009, 12:04

trebala je neka promjena i mislim da moze biti samo bolje gore ne moze  ;)
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Profesor Petrović je vrlo profesionalan i jedan od onih profesora kod kojih sam se najugodnije osjećao na predavanjima/konsultacijama/ispitima.

Mislim da je dobar potez i da će dosta toga uraditi samo mislim da nije bilo u redu krenuti odmah preko naših leđa. Istina da se Zakon o visokom obrazovanju mora poštovati no to bi onda valjda trebalo biti u potpunosti - ne može se biti "malo trudan" - ili jesi ili nisi. Dakle, mislim da bi najbolje rješenje bilo u potpunosti poštovati odredbe i ukinuti rokove ako treba ali od slijedeće godine jer ovako je mnogo ljudi pristalo na jedne uslove tokom studiranja i ona se odjednom mijenjaju u praksi.

Dakle,neka se negdje do aprila iskristališe sve i onda krene od oktobra 2010. god. u primjenu, da makar znamo šta nas čeka. Ovako smo u apsurdnim situacijama gdje nam svaki dan mogu reći neku novu stvar koja je uglavnom nepovoljna po studente.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Uz dužno poštovanje našem novom dekanu, možda je za početak trebao da nam umjesto "uvođenja" bolonje, konačno objasni po kojem pravilniku smo upisani, konkretno moja generacija (druga generacija bolonje, a i generacija prije nas) s obzirom da pravilnik po kojem smo "navodno" bili upisani, nikad nije bio na snazi, što samo po sebi postavlja pitanje kako se mi uopće možemo tretirati kao bolonjci.
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Ma dobro, to su apsurdi koje je realno naslijedio od prethodnika....  :h035:
E D. hajmo mi u "stari sistem" ...sta nas briga... :)  :cupo: imas bezuslovni...pa deri misko  :woohoo:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”