Literatura koju koristimo - vaša mišljenja....

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Harvester_of_Sorrow
Posts: 364
Joined: 04 Feb 2010, 14:48

[quote="elSaik"]
Ko nije čitao Finansije ne zna šta je nekvalitetan udžbenik.
[/quote]
Potpisujem!...samo se sjetim rijeci rambusiranje...:D
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

:haha: :haha:
A ima ona recenica u lekciji "budžet" ovako"rijec budzet ima korijen u francuskoj rijeci bougutte i engleske rijeci budget,a oznacavaju vrecicu ili torbu u kojoj su informacije o prihodima i rashodima  :mrgreen:Potpuno bezpotrebna recenica

A u knjizi EU ima par recenica gdje je bar trebao obratiti pažnju na onaj historijski period a ne samo"copy"i gotovo.
Recenica ide ovako"Očito,delikatno pitanje sastava Komisije u situaciji kada nece biti mjesta za pretstavnika svake države članice,kao i kriterijumi i nacin rotacije,odloženo je za izvjesno vrijeme-Unija ima 27 država,a nakon izbora predviđenih za sredinu 2009.
A knjigu pisao 2010 :mrgreen:,ili ono gdje su nabrajanja.Da ima 70 tačaka frajr ce sve nabrojati :haha:
lika
Posts: 33
Joined: 25 Feb 2011, 14:47

Je l' se još socijologija uči po Saltaginoj knjizi?  :mrgreen:

A mislim da je najtužnije što nema knjige ustavnog prava. Čuo sam da je Trnka napisao dobru knjigu ustavnog, pa mi je malo smiješno da se ne koristi ma kakva da je. Hajd razumijem i za građansko(čeka se novi zakon), i za nauku države i prava(mada bi makar knjižica sa primjerima domaćeg prava bila vrlo korisna), i za međunarodno javno pravo. Ali knjiga radnoga prava je meni baš nekorisna. Kad u praksi zatreba malo šta ima korisno u njoj.
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

negdje sam procitala kako je duvnjak posao pisati svoju knjigu ustavnog prava, medjutim nisu mu mogli obecati da ce ostati predmetni profesor te je on odlucio prestati s pisanjem, ili bijase izdavanjem knjige.
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

metodologija prof.Tomica aaajme majko nije mi dobro samo kad se sjetim, treba rjecnik za nju,uhh...
ustavno pravo je haos, ali samo zato sto moramo sve znati u vecini slucajeva...svojevrsno tkivo i krv i meso drzave....bljak :P
sociologija prof.Saltage...strava i uzas, nepovezano do bola...ma ima primjera mali milion...
za pohvalu su mi definitivno knjige prof.Imamovica, predobro, jasno koncipirano, bez puno okolisanja i bespotrebnih informacija, dakle, jezgrovito ali ne i sturo; i moglo bi se reci knjige prof.Karcica konkretno KPH
ostale su mi vise-manje ok, ali zamjerke bi se mogle naci skoroo pa svakoj knjizi...nazalost
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”