poziv za stari sistem

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Tarik-SA
Posts: 120
Joined: 14 Sep 2010, 16:09

[quote="ask"]
Kolegice i kolege mislim da su studenti sa starim sistemom studiranja u nezavidnom polozaju, nama ne dopustaju polaganje ispita iz 4 godine iako nam je ostalo 1-2 ispita iz 3 godine.... Što se nas fakultet ne ugleda na ostale fakultete, gdje sasvim normalno mozes polagati ispite iz starijih godina iako nisi ocistio-la prethodnu godine.... Dajte ljudi da trazimo nasa prava!!!  Vasa misljenja???
[/quote]
Slazem se,ne medicini recimo mozes polagati neke ispite iz naredne godine iako nisi ocistio prethodnu..tako je i na veicni drugih fakulteta..
caltagirone
Posts: 45
Joined: 07 Oct 2009, 21:00

raja ajmo se sabrat.. mislim ono bud'mo realni.. kako ćeš polagat građansko procesno pravo iz četvrte ako nisi položio obligacije iz treće?
kako ćeš polagat privredno ako nisi položio obligacije? kako ćeš polagat međunarodno privatno pravo ako nisi položio obligacije ili međunarodno javno pravo? ima li vam logike?
clio
Posts: 228
Joined: 27 Jun 2009, 09:10

Mislim da se ovo najviše odnosi na Upravu .
Sve pohvale za prijedlog ,računajte i na mene .
Samanta
Posts: 135
Joined: 10 Sep 2010, 20:05

na prvom spratu gdje je sala 1. godine,potpisuje se peticija za oktobarski rok,i za placanje skolarine na rate. Kolege i kolegice ,potpisujte se!
caltagirone
Posts: 45
Joined: 07 Oct 2009, 21:00

naše kolege sa pravnog fakulteta u zenici se fakat izboriše za socijalni rok.. i to masovnim protestom ispred zgrade vlade ZDK.. i na tome im treba čestitati..

da li ćemo mi probati ikad išta slično?

pozdrav svima
Anii
Posts: 36
Joined: 11 Jul 2009, 13:30

Mislim da je najbolje izaci na ulicu i protestovati kao i prosle godine i ispunili su nam sve uslove sem socijalnog roka.........trebamao da obavijestimo javnost kakvog to mi profesora uprave imamo,pa to nije normalno,mislim da to niko ne moze podrzati-takav nacin ispitivanja pa to je zista mucenje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ask
Posts: 104
Joined: 29 Sep 2009, 21:54

Ljudi jel ima kakvih odgovora na nase zahtjeve, zna li ko??!!!

Pozz svima, zajedno smo jaci!!!  :)
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

[quote="caltagirone"]
raja ajmo se sabrat.. mislim ono bud'mo realni.. kako ćeš polagat građansko procesno pravo iz četvrte ako nisi položio obligacije iz treće?
kako ćeš polagat privredno ako nisi položio obligacije? kako ćeš polagat međunarodno privatno pravo ako nisi položio obligacije ili međunarodno javno pravo? ima li vam logike?
[/quote]
Potpisujem.

Iako bi bilo lijepo, ovaj prijedlog nije realan. Jedini predmeti sa cetvrte koji bi se teoretski mogli polagati su npr. engleski (moze se i sada, upises nakon sto ocistis trecu), GPP (mozes 4/5 poloziti, samo zadnji dio izadjes nakon sto ocistis trecu), teorija i autorsko... za ostale nema smisla, tj. vazi ovo sto je kolega gore napisao.
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Kolega,za engleski i gpp sam znala ali prvi put cujem da se moze polagati teorija i autorsko pravo iako nemas cistu trecu godinu...cak sta vise cula sam da prof.Grebo gleda index tj da li imas cistu 3g...!Da li je ova informacija vezana za polaganje teorije i autorskog tacna,provjerena?...
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Izvinjavam se na nesporazumu... te predmete sam nabrajao kao potvrdu posta koji sam citirao, tj. da je 50% predmeta sa cetvrte nelogicno uciti ako nisu polozeni neki predmeti sa trece.

tj. GPP, MPP, privredno i u neku ruku upravno/autorsko nema smisla uciti ako nisu polozeni npr. obligacije, mjp...

Eng i gpp su jedini koji se mogu polagati... dovoljno za par rokova, dok se ne ocisti treca.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”