Peticija za bolje uslove studiranja

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
zeky
Posts: 16
Joined: 07 Dec 2009, 01:14

nego zna li se kad će tačno izaći obavijest o terminima ispita za oktobarski rok?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Jos niko nista ne zna  :d055:
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Mislim da ce vec ponedjeljak-utorak biti okaceni jer za 8 dana bi trebali poceti ispitni rokovi (zadnja sedmica u oktobru) ;)
xman
Posts: 272
Joined: 12 Apr 2010, 10:33

Ma kakva socijala,nije nam trebala,uvjek smo imali najgoru Studentsku službu....
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Ne znam da li je ko od vas vidio ovo, ja sam tek sinoc pa evo da to copy:

Ispunjenje zahtjeva studenata
Subota, 16 Listopad 2010 15:19

Obavještavamo studente da je USP nakon velikog broja prigovora od strane studenata na odluku NNV koja je negativna po pitanjima plačanje školarine u ratama, uvođenja prava polaganja ispita iz naredne godine ( ZVO Član 68. stav 3), te omogućenje bezuslovnog upisa studenata starijeg režima u narednu godinu ponovno uputio dopis dekanu i ministarstvu u kojima pozivamo navedene institucije da omoguće ove zahtjeve, uzimajući u obzir da postoji peticija koja je dostavljena USPu sa 920 potpisa. Mi ćemo nastojati da riješimo ove probleme i u utorak će se održati sastanak U.O. USP-a gdje ćemo razmatrati dalje korake ukoliko ovi zahtjevi ne budu ispunjeni. Pozivamo studente na jedinstvo u djelovanju i u aktivnostima koje slijede.

Izvor: www.usp.ba
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Ja prvi put vidim ovu obavijest...hvala kolega...danas je utorak sto znaci da se danas opet sastaju ...kako nas niko o tome nije obavijestio...ja sam sutra planirala ici u Sa da predam molbu da mi se odobri placanje skolarine u rate ...ko zna da li cu ici...sacekat cu da vidim sto ce biti danas na ponovnom razmatranju nasih zahtjeva..da ako Bog da sve urodi plodom ;)....hvala jos jednom kolega...
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

nije danas nikakav bitan sastanak,samo se sastaje upravni odbor USP-a da rezimiraju situaciju i vide sta ce dalje poduzimati...
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Aha...hvala kolegice...pitanje za tebe....jesi li uplatila cijeli iznos skolarine ili pak nisi...i zanima me da li mozda znas da li ce studenti koji nisu uplatili skolarinu (svejedno na studentskoj nece primiti upisni materijal dok se ne zavrse soc.rokovi) moci sljedece sedmice prijaviti ispite za novembar...a tete na studentskoj obavezno pri prijavljivanju apsolventskih ispita gledaju da li si uplatio skolarinu ...koji oni cirkus prave od faxa pa to je da sjednes i places...nemam rijeci.....
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Mislim da ce ovaj put biti toleratni i nece to gledati odnosno ne bi smjeli jer i da hocemo ne mozemo uplatiti skolarinu kad ne dozvoljavaju ;)
Laly
Posts: 144
Joined: 04 Jan 2010, 12:57

Ma smiju oni sve sto se vidi iz prilozenog...i onaj ko ima novac da uplati cijeli iznos nema priliku da se upise...ma samo zabusavaju... ;) nisam iz Sa...mislila sam sutra doci da predam molbu pa se pitam ako vec ne dozvoljavaju da se upisemo da li ce mi primiti molbu :)....a ako vec nece gledati da li smo uplatili skolarinu a nismo jer nam ne dozvoljavaju...onda sljedece sedmice mozemo prijaviti ispite....ali ajd budi pametan...kad se ne zna ko je lud a ko zbunjen...tebi hvala u svakom slucaju..ako neko nesto vise zna nek javi...hvala unaprijed.... ;)
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”