PFSA: Ustavno sudstvo - izborni predmet

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
decko koji obecava
Posts: 108
Joined: 08 May 2010, 00:39

jel ovaj predmet na predroku pismeno ili usmeno i mogu li izac oni koji nemaju parcijalu?
nazz
Posts: 68
Joined: 20 Jul 2011, 22:40

Je li dovoljna ona skripta iz kopirnice pored faxa za spremanje ovog ispita? Hvala :)
Milan_tarot
Posts: 1
Joined: 02 Oct 2011, 19:00

moze li neko ko je bio na predavanjima zbog nas vanrednih koji nismo u mogucnosti prisustvovati napisati nacin polaganja ovog ispita, da li imaju parcijale te koja je literatura za polaganje ?
Hvala
endless
Posts: 275
Joined: 29 Mar 2012, 14:11

Ja sam polagao na apsolventskom roku, nikad nisam isao na predavanja, i polozio sam bez problema. Dovoljno je da naucis skriptu koju imas u skriptarnici, ali preskoci one dijelove koji se odnose na strane sudove. Pored toga, nauci iz Ustava BiH, FBiH i RS clanove koji se odnose na Ustavni sud i zastitu vitalnog nacionalnog interesa.
Sarmica
Posts: 144
Joined: 06 Sep 2010, 22:27

Nije mi jasno šta se tačno uči iz ove skripte, kad se većina odnosi na strane sudove i njihove sisteme...
Je li samo uopšteno u ustavnim sudovima i onim podjelama ili se moraju znati osnovne karakteristike ustavnog sudstva u zemljama koje su navedene?
endless
Posts: 275
Joined: 29 Mar 2012, 14:11

Pa iz te se skripte uci jako malo, mozda ispadne nekih desetak stranica kada izbacis sve sto ne treba uciti.  Samo uci uopsteno, ne obaziruci se na ustavne sudove drugih zemalja, mada ne bi bilo lose da naucis primjere koji se odnose na Francusku (ali samo povrsno).
@lleee
Posts: 61
Joined: 04 Feb 2010, 14:39

Moze li neko slikati rezultate danas , ako budu :D Hvala :))
sleepwalking
Posts: 4
Joined: 11 Jul 2012, 13:43

Da li je ovaj ispit na apsolventskim terminima pismeno?
Post Reply

Return to “IV godina”