Ukinuti aprilski rok i jedan ispitni termin u septembru?

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
nevolimte
Posts: 48
Joined: 19 Jul 2009, 01:05

Ovaj fakultet fkt nije normalan,znaci kontradiktorni su samo tako,ja sam upisana u prvu godinu 2008,prema uslovima koje sam do sada imala,znaci 4 ispitna roka,drugu godinu upisala 2009,pa sad obnavljam drugu,ako ova odluka bude konacna ja definitivno odustajem od ovag faxa,prebacujem se na privatni,nece me niko debilom pravit,a ovi bolonci(2009/10 generacija) sto su se zalili sto smo mi imali ove rokove koje oni nemaju,njihova je stvar sto su pristali na te uslove studiranja niko ih nije tjerao..
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@nevolimte

Kolegice prije svega nema potrebe i nemate pravo da prozivate nas generaciju 2009/2010. Koliko znam i vidim niko se nije zalio na vas jer i sami znamo da smo prva generacija nad kojom se provodi prava Bolonja, april nam je ukinut jer na njega nemamo pravo i nije dozvoljen po zakonu o visokom obrazovanju.

"njihova je stvar sto su pristali na te uslove studiranja niko ih nije tjerao.."    Prije nego izvalite ovakvo nesto, uzmite i procitajte navedeni zakon i malo se raspitajte sta je u njemu navedeno i na sta sve imamo pravo. Mi da smo imali i 1% šansi i mogucnosti sigurno bi se izborili za dodatne rokove i potrudili se, ali ne mozes protiv zakona.

http://epravo.ba/forum/index.php? ... w;down=580 --> Evo link da se ne mucite  :mig:


Cijenio bi da se drzite svojih problema i ne dirate generaciju sa kojom nemate nikakve veze i niste upuceni kako stvari stoje.  Vama i kolegama/icama zelim puno srece u riješavanju ovog problema i da vam se vrati april i septembar jer na njega zakonski imate pravo. Lijep pozdrav
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

Mozda kada i ovu godine tom novom vijecu predstave argumente, mozda ce kao i prosle godine promijeniti odluku.
selmicaaa
Posts: 457
Joined: 01 Oct 2009, 22:10

Slazem se sa kolegom Amcho-om. ne kontam kakve mi imamo veze s vama, bas eto mi smo se zalili i oni vama ukinuli rokove ma daj malo pamet u glavu. Iskreno imam puno prijatelja koji su u toj situaciji i zelim vam iskreno da to rijesite, jer na kraju krajeva imate na to pravo, ali nemoj iznositi neke stvari protiv generacije 2009/10 koje nemaju nikakve veze.

sretno vam :)
ai mei
Posts: 214
Joined: 24 Feb 2010, 18:44

je li to znači da nemamo nikakvih šansi da dobijemo nazad aprilski rok?ima li kakvih novosti po pitanju sastanka usp-a sa dekanom?ja se stvarno izvinjavam ako ponavljam pitanje koje je već postavljeno,ali se nadam da svi razumijete kako nam je.. :(
@amcho-što se tiče vaše generacije,ja vas u potpunosti razumijem,jer znam da bolonja na našem fakultetu uvijek ima propusta...bilo bi mi drago da i vi imate pravo na aprilski rok... ;)
il_divin_codino
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2011, 17:15

ccc...

zbunjen sam :zamisljen: Generacija sam studenata upisanih 2008/09 i ranije i na prvoj sam godini...jel mi imamo aprilski rok sad????

Negdje procitah  '' ... da se studentima koji su upisali II godinu poslije 2008/2009. ukida aprilski rok...'' ..pa jel to samo u tom slucaju a ostali imaju..konkretno prva godina :S

kakav narod, takva drzava...nista mi ne zasluzujemo :haha: :bravo: :f010:
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Koje gluposti... Nista me vise ne iznenadjuje. :)
Sta je s nama koji smo redovno upisali sada trecu godinu, a imamo ispite prenesene iz druge... Nemamo april za ispite s druge godine? Shega. :mrgreen:
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

mislim da treba hitno organizovati proteste, pisanje peticije ili čega već na fakultetu i na taj način osigurati da se provodi zakon. Kakve to veze ima što je zasjedalo novo vijeće i donijelo novu odluku. Znači li to da to novo vijeće ne radi u skladu sa zakonom i da su njegove odluke protivzakonite, da li će "novo vijeće" svaki put kada bude zasjedalo donositi "nove odluke" i time kršiti zakon i prava studenata koji plaćaju to novo vijeće. I zbog čega se to "novo vijeće" nije sastalo na početku nove akademske godine i donijelo ovakvu odluku i na taj način upoznalo studente sa njom, što se čekalo 3 dana do prijave ispita za aprilski rok, da li zbog toga da se studenti ne bi imalo vremena usprotiviti istoj? Dakle, ako bude kakvi protesta ili pisanja peticije obavjestite nas.
ai mei
Posts: 214
Joined: 24 Feb 2010, 18:44

[quote="kp500"]
mislim da treba hitno organizovati proteste, pisanje peticije ili čega već na fakultetu i na taj način osigurati da se provodi zakon. Kakve to veze ima što je zasjedalo novo vijeće i donijelo novu odluku. Znači li to da to novo vijeće ne radi u skladu sa zakonom i da su njegove odluke protivzakonite, da li će "novo vijeće" svaki put kada bude zasjedalo donositi "nove odluke" i time kršiti zakon i prava studenata koji plaćaju to novo vijeće. I zbog čega se to "novo vijeće" nije sastalo na početku nove akademske godine i donijelo ovakvu odluku i na taj način upoznalo studente sa njom, što se čekalo 3 dana do prijave ispita za aprilski rok, da li zbog toga da se studenti ne bi imalo vremena usprotiviti istoj? Dakle, ako bude kakvi protesta ili pisanja peticije obavjestite nas.
[/quote]
ja se slažem s tobom...mislim da bi odmah sutra trebali početi sa potpisivanjem peticije,inače bi nam to moglo biti konačna odluka
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”