Sex, drugs 'n' turbo-folk... iz dana u dan na Pravnom fakultetu SA

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

kad nas upute u kiseljak  :mrgreen:
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

hahhahahha, nikad a ni tad :)
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

Ne znam samo gdje nađu ove silne "intelektualce" :D
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Image
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Vjerovati Lučiću ili studenticama

Profesor Zdravko Lučić kazao je za Avaz da je ova presuda dokaz da u ovoj zemlji ima hrabrih sudija i pravde.
„Pozivam ministra obrazovanja KS Emira Suljagića i rektora Univerziteta u Sarajevu Frauka Čaklovicu kao i sve članove Etičkog komiteta i Senata Univerziteta da objasne javnosti kako su na osnovu nepravomoćne presude donijeli odluku o mojoj suspenziji“, kazao je Lučić.

Ipak, Lučić obmanuje javnost. Odluka Etičkog komiteta nije donešena na osnovu pravomoćnosti presude, jer se presuda pravno nije ni odnosila na njega i kolege mu Golića i Omanovića. Etički komitet i Senat povjerovali su, s razlogom, kao i najveći dio javnosti, iskazima seksualno iskorištenih studentica. (http://www.radiosarajevo.ba/novost/5601 ... ic-i-golic)

Na javnosti ostaje, dok postupak potraje u narednih pet ili deset godina, kao i svaki postupak protiv moćnika, da izabere: da li će vjerovati Lučiću i Goliću ili iskazima studentica.

Ako ima imalo pravde, Lučić, Golić i Omanović trebali bi uskoro dobiti vlastitu optužnicu, pa i presudu. Istragu protiv njih, upravo zbog seks-afere, vodi Tuzlansko kantonalno tužilaštvo, a optužnica bi trebala biti uskoro.

http://www.radiosarajevo.ba/novost/5809 ... na-pocetak
olalaa
Posts: 27
Joined: 01 Dec 2010, 23:02

Kako god,prof.Fuad Saltaga,kao i Zdravko Lucic su dvojica jako dobrih i strucnih profesora...a,za sve i ako se dogodilo postoji povod od strane studentica...tako da...suvise je pricati price rekla kazala..pozz
afrodita77
Posts: 5
Joined: 30 Dec 2010, 18:42

Koliko su dobri pokazalo se a tek o stručnosti  da ne govorim.svašta se danas nudi svima nama pa je upravo pitanje morala i dostojanstva,pa i stručnosti u ovom slučaju, šta ćeš uzeti a šta ne.Kada bi svi uzimali šta im se nudi kako bi to izgledalo.Stručni,dobri i pošteni profesori ne primjećuju uopšte da li im neko daje povoda a uostalom dokaz za to su i mnogi drugi profesori koji svoj posao rade kako treba.Zar mislite da se i oni nisu možda našli nekad u situaciji da im neka studentica daje povoda pa zbog stručnosti nisu bili  u ovoj grupi"stručnih profesora".Nije da branim studentice koje su se našle u toj situaciji ali život je takav,danas se svi snalaze na razne načine,nisu one krive što su lakog morala već oni koji su se poistovjetili s njima,umjesto da ih nauče najvažnijoj lekciji u životu,kako biti čovjek,moralan,dostojanstven,biti dobar pravnik kao i svi mi koji smo pošteno učili.
olalaa
Posts: 27
Joined: 01 Dec 2010, 23:02

Hm,postujem Vase misljenje,ali Vi kao da podrzavate "institut prostitucije" ... Ja kazem iz svog iskustva kada je rijec o  ova dva uvazena profesora,casno naucila i casno polozila i to bas u ljetnim ispitnim rokovima,cak sam i oskudno bila obucena,nisu me ni pogledali a kamo li nesta slicno,vec me ispitali na sasvim normalan i opet ponavljam strucan nacin....a nije rijec samo o meni,jer je bilo tu jos KOLEGICA koje su bile slicne meni,i nije bio upcen niti jedan los pogled,a ne nesto vise....
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

[quote="olalaa"]
casno naucila i casno polozila i to bas u ljetnim ispitnim rokovima,cak sam i oskudno bila obucena,nisu me ni pogledali a kamo li nesta slicno
[/quote]

pa sta covjek na ovo da napise?!
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Tuga... s kim mi studiramo... :S
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”