PFSA: Obligacije - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
jopa
Posts: 122
Joined: 24 Nov 2010, 12:55

100% je za stari sistem samo naknada štete iz crvene knjige!
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Hvala ti,mada znam izlazio sam nekoliko puta otkad čujem da ima neka posebna knjiga u vezi naknade štete,al niti je profesor to spominjao i što je pitao iz štete je sve u'staroj crveno'.Al reko da provjerim,džabe uzeli i onu knjigu novu iz Posebnog dijela,ista samo dodata 3 ugovora koja su privredno-pravna(ugovor o komisionu,ugovor o posredovanju i o nalogu)u suštini a ne građansko pravna,al je korisno za rad.Hvala opet.
Ditki
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2011, 15:01

Jedno pitanje da li profesor pita u sklopu prve usmene "parcijale" i naknadu stete u sklopu općeg dijela ili je pak odvojio od općeg dijela Naknadu stete iz Crvene knjige?! Jer u junsko/julskom roku posebno je pitao Crvenu knjigu u sklopu te prve parcijale a posebno Zelenu u sklopu druge parcijale?! Dok je nesto ranije posebo ispitivao Opći dio kao prvu, iz crvene knjige Naknadu štete  d kao drugu i posebni dio -zelena knjiga kao treću parcijalu.
Sada me interesuje koji mu je sistem ispitivanja u narednim rokovima?!
Hvala na odgovoru...
Kaktus
Posts: 99
Joined: 22 Jan 2013, 15:34

ojjj sto ga vi zakomplikovaste..sa tim parcijalama..profesor pita prvo opci dio..dva pitanja onda postavi pitanja iz naknade stete ako znate postavi vam jedno pitanje iz posebnog dijela..ako ste spremili opsti dio i naknadu stete mozete odma polozit sve..pa onda posebni dio..a ako ste spremili sve ko hafiz mozete odjednom sve zavrsit..profesor je vise nego korektan..nadam se da sam uspjela razjasnit..:) sretno :d055:
Ditki
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2011, 15:01

Hvala vam na odgovoru  :D
anastasia84
Posts: 180
Joined: 22 Apr 2011, 15:35

Kolege zanima me da li je neko izlazio na obligacije 20.10 da li je stari sistem mogao polagati s obzirom da je zvanicno obavjestenje na stranici pravnog fakulteta..
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Pa je li moguce da je apsolventski vec 03.10., tj. sutra?  :h055:  :c053: Kad su uopce izasli rezultati za apsolventske rokove? Ja ih na oglasnoj ploci fakulteta nisam ni vidio.  Slucajno vidjeh na web stranici faxa.
Last edited by Vjecni studos on 02 Nov 2014, 08:39, edited 1 time in total.
vuk usamljeni
Posts: 436
Joined: 30 Jun 2014, 09:32

Eno pročitaj na rubrici MJP-stari sistem,napisao sam zvaničan odgovor prodekana..pa sad smo mi krivi...
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Pa oni stvarno nisu normalni. Ovo sve gore i gore. Jos nema ni sluzebenih oglasa na ploci a obligacije sutra i to u 14h??? Pa zar nije nakon 17h? Sta bi s tim. Veliki broj studenata starog sistema radi a da ne govorim za ove termine.

Trazim mailove pa da pisem dekanu itd. jer ovo stvarno nije normalno. Meni i za prijave rekli da dodjem u pon. jer nisu stigli ili sta vec. Boze sacuvaj vise.

Ima ko mail bio bih zahvalan???
Last edited by Vjecni studos on 02 Nov 2014, 11:06, edited 1 time in total.
sarayy
Posts: 35
Joined: 09 Jun 2010, 12:05

Barem sto se tice obligac. prava, prof. je rekao da se moze kod njega doci kad hocete da polazete, naravno tog dana kada je zakazan ispit i to iza/od 12h pa sve do nekad popodne, valjda do 18h.
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”