Peticija za prenos ispita

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

[quote="massa"]
Jbga,bolje je sve u roku,al nismo svi isti i sa istim navikama,
al opet kad vidim one sa preko 30 na faksu,tek ga upisali,e onda
ni za mene kojem su tek 22 nije nikad kasno!!!

El Saik hvala na lijepim zeljama!!!
[/quote]

Pričam s trebom. "Koja si godina", "treća", "godište?", "82.".  :kava:
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Da li se ovo ukidanje aprilskih i septembarskih rokova odnosi na sve ili samo na bolonjce???
Lalek
Posts: 24
Joined: 24 Jul 2009, 13:03

Izgleda da je ovo plan koji su usvojili za 2009/2010:
http://unsa.ba/s/images/stories/pdf/okv ... ar0910.pdf

Ja koliko sam shvatio po ovom studenti po bolonji imaju 2 zavrsna ispita sa popravnim, a izgleda da ce imati i ljetnu skolu, a starim studentima ostaju 4 roka. Mada nisam 100% siguran da je ovo aktuelni kalendar, posto je usvojen  u aprilu, a od tada se moglo svasta promjenit.
Last edited by Lalek on 09 Sep 2009, 12:12, edited 1 time in total.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="Lalek"]
Izgleda da je ovo plan koji su usvojili za 2009/2010:
http://unsa.ba/s/images/stories/pdf/okv ... ar0910.pdf

Ja koliko sam shvatio po ovom studenti po bolonji imaju 2 zavrsna ispita sa popravnim, a izgleda da ce imati i ljetnu skolu, a starim studentima ostaju 4 roka. Mada nisam 100% siguran da je ovo aktuelni kalendar, posto je usvojen  u aprilu, a od tada se moglo svasta promjenit.

[/quote]

Ovo nije za studente po bolonji jer pise fino ispod ispiti za studente koji NE STUDIRAJU u skladu sa Bolonjskim principima.
Lalek
Posts: 24
Joined: 24 Jul 2009, 13:03

[quote="Dama Pikova"]

Ovo nije za studente po bolonji jer pise fino ispod ispiti za studente koji NE STUDIRAJU u skladu sa Bolonjskim principima.
[/quote]

Jeste, ali ako bolje pogledas  to pise u drugom dijelu, koji je odvojen od prvog. Ako u obzir uzmes da se u prvom djelu spominju predavanja i trajanja semestara bez naznake na koga se odnosi, a u drugom djelu kaze "Skolska 09/10 godina za studente koji ne studiraju u skladu sa Bolonjskim principima pocinje 5.10 09 i zavrsava 01.10.2010" i to trajanje je razlicito od onog u prvom dijelu, logicno je da se prvi i drugi dio ne odnose na iste studente.
Al hajde, mozemo se nadat da je tvoje tumacenje tacno, i da svi imamo po 4 roka, ali nista nije sigurno dok ne izadje obavjest od Fakulteta na oglasno ploci.  :mig:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

ali nista nije sigurno dok ne izadje obavjest od Fakulteta na oglasno ploci
Vjeruj mi samo komplikujes sebi zivot :mrgreen: Mozemo mi sad nad ovim provoditi tumacenja, dubinska, povrsinska, normativna, jezicka i ina, ali se sve svodi na to da bez zvanicne obavjesti s pecatom i potpisom dekana, to su samo suplja i nagadjanja  :mig:
Lalek
Posts: 24
Joined: 24 Jul 2009, 13:03

Dama Pikova wrote:
ali nista nije sigurno dok ne izadje obavjest od Fakulteta na oglasno ploci
Vjeruj mi samo komplikujes sebi zivot :mrgreen: Mozemo mi sad nad ovim provoditi tumacenja, dubinska, povrsinska, normativna, jezicka i ina, ali se sve svodi na to da bez zvanicne obavjesti s pecatom i potpisom dekana, to su samo suplja i nagadjanja  :mig:
Ja sam suglasan sa ovim :D
malena
Posts: 79
Joined: 29 Jun 2009, 15:45

Bila jučer na faksu,te famozne odluke o prenosu 2 ispita nema nigdje.Ima jedna,ali ne pogledah datum,u kojoj stoji da se može prenijeti max 6 etcs bodova odnosno samo predmeti koji nisu uslov za slušanje predmeta na narednoj godini.

Ostaje nam da čekamo kad će i zvanično objaviti tu odluku.


E sad pročitah i odluku kojom prilikom upisa moramo uplatiti 5 km za Fond Suade Dilberović (stipendiranje studenata slabijeg imućnog stanja) i 5 km za Studentski parlament.Ono što mene zanima je da li znate nekoga ko prima sipendiju iz ovog Fonda,i kakve mi koristi imamo od Studentskog parlamenta.Iskreno rečeno nisam ni čula za njih,a niti njihove aktivnosti.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

[quote="malena"]
E sad pročitah i odluku kojom prilikom upisa moramo uplatiti 5 km za Fond Suade Dilberović (stipendiranje studenata slabijeg imućnog stanja) i 5 km za Studentski parlament.Ono što mene zanima je da li znate nekoga ko prima sipendiju iz ovog Fonda,i kakve mi koristi imamo od Studentskog parlamenta.Iskreno rečeno nisam ni čula za njih,a niti njihove aktivnosti.
[/quote]

Zar je pisalo da se MORA platiti? Ja kad sam citala, skontala sam kao ono ko hoce od studenata MOZE uplatiti.
Ne mogu nam upis uslovljavati na taj nacin.
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”