Ukinuti aprilski rok i jedan ispitni termin u septembru?

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Locked
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

Zakon kaže jedno,ali naš fakultet uvijek provodi drugo! Ako čemo se igrati bolonje gospodine Petroviću dajte nam onda koliziju,ljetnu školu,plaćanje na rate,seminarske iz svakog predmeta i na kraju uvedite prijemni ispit za pravni fakultet jer znam da je fino kada se upise cirka 400 onih koji su vandredni ili samofinansirajuci to je 400.000 KM onako na dobro jutro,a da ne govorimo o cifri koja je na starijim godinama,te komisiski ispiti po 60KM pa gjde je tu famozni ISSS za koji svi damo po 20KM it itd .. da dalje ne pričam o parama jer me se toliko i ne tiče ali me se tiče činjenica da profesori uzimaju iz bolonje ono što njima godi,a nama ste ukinuli sve moguće! Bolonju je ne moguće provoditi na fakultetu koji samo na jednom predavanju u sali koja prima cirka 200 ljudi bude i duplo više..Uradite nešto po tom pitanju,uvedite prijemni ispit,i smanjite broj studenata koji se upisuju! Mislim da po brojkama diplomanata od rata pa do danas imamo dovoljno pravnika da pokrijemo svako selo,grad i naselje u Kini! Živili!
d3c
Posts: 128
Joined: 23 Nov 2010, 13:05

I zasto to nama ovdje pises? Kao mi ne znamo za to pa nam ti govoris ili mislis da ce Petrovic citati Forum i jedva ceka da saslusa sta mu mi imamo reci?
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

Držimo se teme. :)
Hallo
Posts: 17
Joined: 09 Mar 2011, 20:13

Molim vas, ja sam stvarno zbunjena ovim, pa me zanima slj.informacija:
Ja sam se prvi put upisala na Pravni fakultet 2006/2007 god kao vanredan student, tu godinu sam obnovila, zatim sam se prebacila na drugi fakultet, znaci skroz sam se ispisala sa Pravnog fakulteta da bih drugi fakultet upisala. Sad kada sam skoro zavrsila sa ovim faxom odlucila sam ponovo nastaviti studiranje na pravnom fakultetu, tako da sam se ponovo upisala 2010/2011 god, opet kao vanredan student, naglasavam jos sam prva godina. Znaci ponovo sam prvu godinu upisala 2010/2011. Na st.sluzbi su mi rekli da sam po sistemu onih koji su uspisani 2008/2009 god.i ranije, takodjer sam po tom sistemu i polagala ispite u jan/febr.
Pa me sad zanima dal ja imam aprilske rokove, i septembarske?
Unaprijed hvalaaaaa
Pozz
crvenikonac
Posts: 200
Joined: 27 Feb 2011, 11:45

Ima li peticija sutra organizovana?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Još jednom ponavljam, moramo čekati utorak i sastanak dekana sa USP-om za više informacija!

Pošto je džaba pričati, jer se uvijek nastavlja po starom... tema se zaključava do utorka!
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ipak ću ranije otključati temu, jer je USP izdao saopštenje na svojoj stranici.
OBAVIJEST - APRIL -
Nedjelja, 20 Ožujak 2011 23:12

Obavještavamo studente da USP vodi istrazivanje po pitanju parcijalnog ukidanja Aprilskog roka.
Provjeravamo zakone, statute i podzakosnke akte kako bi provjerili zakonitosti ove odluke. Pozivamo studente da nam po ovom pitanju pomognu i da svoje sugestije posalju na predsjednik@usp.ba.

Ubrzo ćemo odrzati sastanak sa dekanom kako bi se detaljnije upoznali da razlozima ove odluke, te razmatrali naredne koraki i vas blagovremeno obavjestili o istima.

Za sva pitanja Vam na navedenim mailovima stojimo na raspolaganju.

Preuzeto sa: http://usp.ba/
Od sastanka ''u utorak'' došli smo do sastanka ''ubrzo''?
amaros
Posts: 124
Joined: 26 Sep 2009, 03:36

pa šta su radili svo ovo vrijeme  :c053: mislim da smo ovaj put prodani ko žrtveni janjci  :@
cool
Posts: 268
Joined: 04 Jun 2010, 14:06

ovaj ups me stravicno nervira katastrofa, od samog izbora clanova pa da ne pricam o njihovom radu
zaljepljena
Posts: 538
Joined: 14 Sep 2009, 09:13

bila sam na studenstskoj i pitala da li je moguce da se omakla stamparska greska.
teta sa studentske mi je rekla kako je ovakva odluka donesena jer je zasjedalo novo vijece razklicito od prosle godine i da ono sto pise na obavjestenju, da ce tako i biti, nema nikakve greske.

pojeo vuk magarca.
Locked

Return to “Događanja na fakultetu”