Šta je potrebno da naš fakultet bude bolji?

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Nažalost, mi smo još uvijek poprilično primitivan narod. Ovdje prvenstveno pokušavam da vidim ima li nekih stvari koje se objektivno mogu popraviti. Krivu Drinu niko nije ispravio a sumnjam da će neko i naš narod naučiti pameti.
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Po mom skromnom mišljenu, da bi na našem fakultetu SVIMA bilo bolje, treba za početak jako malo.
Prvo- ljubaznost osoblja koje prima platu za rad sa nama. 2. Doškolovavanje profesora i asistenata i upućivanje u čari bolonjskog procesa, informatizacije, sistematskog vođenja "kartona studenta" i sl.
To bi za početak bilo divno.
Da čistačice čiste one toalete  :mrgreen: kako treba, a ne samo da prođu onim krpama po podu da se osjeti "miris" domestosa i sličnih preparata, da ljudi znaju da su one bile tu. :)
Da imamo sapun tekući u istim, papirne maramice, toalet papir i slično (i onako sam negje pročitala u revizorskom izvještaju da je naš fax jedne nastavne godine nekoliko miliona dao za toalet papir...pa brate mili nije moguce da je sve stamanjeno, ako je naručeno u toaletima za profesore i ass. :) ili nisu naručili, ili puno se***" :)

... I takooo...
Za početak, to bi bilo lahko izvodivo, a značajno bi se osjetile promjene. I da, naravno... da nam na čelo studentskih organizacija konačno dođu pametni, sposobni, ljudi željni rada a ne lične promocije... i prije svega NOVI ljudi...
Eh, što bi nam lijepooo bilo....
:dunno:
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

E sad jedno tehničko pitanje.  :)

Da li mi kao grupa studenata sa ovog foruma možemo izabrati neka tri sasvim jednostavna prijedloga i uputiti ih dekanatu koja će po službenoj dužnosti zaista biti i razmotrena?  :)
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Tehnički odgovor: Heh, da kod nas stvari tako funkcionišu bilo bi sjajno...ali svako pa i dekan ti traže neki pečat, udruženje studenata i sl. Kod nas USP ima takav monopol nad pitanjima studentskog standarda da svki pokušaj mora početi i završiti s njima...
A dekan ipak nije portir, pa da svako do njega može doći, što ja i razumijem...jer zamislite tu zbrku da se svako od nas po na osob može najaviti kod dekana, doći, reći svoje mišljenje, zahtjeve i sl...
Dakle... UDRUŽIMO SE! I hajmo da mijenjamo sastav USP-a na narednoj Skupštini... pa je ona sve lakše izvodivo.
Toliko od mene!  :mig:
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

Pa ako je to jedini problem poslat ćemo u ime ELSA-e (koja ima pečat  :mrgreen:), nije problem. Tu smo da se pomažemo.

Volio bih da se ovo ne shvati kao neki anti-USP komentar nego samo kao pragmatičan potez.  ;)
Legally Blonde
Posts: 462
Joined: 20 Feb 2009, 13:39

Da, samo koliko znam nije baš da i vas dekan raširenih ruku čeka... Ali, definitivno barem taj prtokolarni dio zadovoljava.
A što se tiče tog komentara (mog) i kako će ga ko shvatiti...Ja molim sve one koji ga pročitaju da ga baš shvate onako kako sam napisala.
Od mene USP ima  :tassa: i to je to... Na finjaka se ništa ne postiže s njima... na žalost iskustvo me tome naučilo.  :tassa: :tassa: :tassa: :tassa:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Dama Pikova"]
Za početak bi bilo dovoljno da nam žohari ne prave društvo na predavanjima. Mislim da su neki zreli za diplome  :kava:
A ne bi bilo zgorega i skinuti paučinu i okrečit, jednom u deceniji.
[/quote]

Cuva se ambijent Austro - Ugarske. To bi bio najbolji izgovor. Pa tako ne mogu promjeniti klupe, prozore, ili barem obezbjediti neku sigurnost od onih "krovnih" stakala i ostalih stvari koje su na granici propasti. Zamalo me ne ubise jednom, kad su pocela padati :S Cak nam i sistem ispitivanja i kriterija vuce korijene iz A - U, i nekih starih vremena. Tako da je kod nas KOMUNISTICKI SISTEM OBUCEN U RUHO BOLONJE !!!!!!!!!!
GrandMaster
Posts: 70
Joined: 14 Apr 2009, 00:53

Potrebna je bolja saradnja izmedju zaposlenih na fakultetu i studenata definitivno...
Wicked
Posts: 4
Joined: 06 Nov 2009, 11:09

sve, ali seljakluk iz kantine...bog im pomog'o, uvijek, ali uvijek kad me put nanese isti repertoar. ne bi se ni za*ebali, pa neki put pustili šta normalno.

eeeeeeeeeeeee kako je to ljepše bilo u mersino vrijeme :D
Eborg
Posts: 474
Joined: 15 May 2009, 20:11

[quote="Wicked"]
sve, ali seljakluk iz kantine...bog im pomog'o, uvijek, ali uvijek kad me put nanese isti repertoar. ne bi se ni za*ebali, pa neki put pustili šta normalno.

eeeeeeeeeeeee kako je to ljepše bilo u mersino vrijeme :D
[/quote]

Hajmo ih bojkotovati dok ne promijene muziku i ne uvedu normalne sendviče.  :mrgreen:
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”