Promjena prezimena

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Hvala  @berince_s :)
Ditki
Posts: 44
Joined: 12 Apr 2011, 15:01

Ja sam mjenjala prezime nedavno, tako da sam samo podnjela Zahtjev i dokaz o promjeni prezimena u tom slučaju Vjenčani list, na osnovu tih činjenica  Studentska mi je samo precrtala staro prezime i pored upisali novo prezime, tako da sada ispite prijavljujem pod novim prezimenom...
Uglavnom to je to...
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

I ja sam pretpostavljala da tako rade,hvala na potvrdi ;)
leky99
Posts: 35
Joined: 02 Feb 2010, 13:54

Ja ispite prijavljujem i polažem sa novim prezimenom, a za index nemam pojma šta će uraditi...Nisam predala zahtjev jer mi je onaj tip sa studentske rekao da uz dokumente trebam priložiti i izvod iz mkv i to je to...A izgleda da bi bilo bolje da predam zahtjev da mi promjene prezime i u indeksu da kasnije ne budem imala problema :zamisljen:...Il da čekam dok ne privedem kraju...Ko zna možda se dotad i razvedem :mrgreen:
zex
Posts: 49
Joined: 01 Oct 2009, 18:42

Neki dan sam bila u studentskoj iz istog razloga. Teta rekla nema potrebe mijenjati,osim ako bas ne zelim da mi diploma bude sa novim prezimenom.Odlucih da nista ne diram,dosta mi je troskova zbog promjene prezimena :-).
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

[quote="berince_s"]
Mislim da joj nece trebati novi index i prijepis ocjena. Zar nije logicnije da se prekrizi staro prezime u indexu (naravno uz pecat sekretara) i da se pored dopise novo prezime?
[/quote]

Ja sam nekad davno mijenjala prezime (samo je postupak obrnut, kod mene je bio razvod) i uradili su tacno to - samo prekrizili vjencano prezime, napisali moje prezime i stavili pecat. Nista novi index, nista prepis, nista molbe.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”