PFSA: Penologija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 9846
Joined: Fri Feb 20, 2009 12:49 am
Contact:

Odg: Penologija

Post by MarcusTulliusCicero »

Rezultati ispita iz predmeta Penologija održanog 17.06.2011. godine.
http://epravo.ba/pravni-fakultet-sarajevo/1337

fairy
Posts: 94
Joined: Wed Dec 02, 2009 5:43 pm

Odg: Penologija

Post by fairy »

Hvalaaaa!  :d055:

ema1103
Posts: 153
Joined: Mon Jul 06, 2009 8:46 pm

Odg: Penologija

Post by ema1103 »

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Rezultati ispita iz predmeta Penologija održanog 17.06.2011. godine.
http://epravo.ba/pravni-fakultet-sarajevo/1337
[/quote]


hehe hvala puno...:)

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Penologija

Post by Leki »

Zna li neko mozda, hoce li u 10 biti i upis Restorativne pravde?

Labello
Posts: 105
Joined: Thu Mar 05, 2009 8:33 pm

Odg: Penologija

Post by Labello »

pa valjda bi trebao biti :S 

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Penologija

Post by Leki »

Za one koji su Restorativnu polozili na predroku, pise da je u petak 24.06 u 17h u kabinetu prof. Hajrije, ali nema mi logike, da je Penologija u 10, a ovo poslije

art vandeley
Posts: 197
Joined: Tue Jun 08, 2010 3:34 pm

Odg: Penologija

Post by art vandeley »

[quote="mikilica"]
od 15 pitanja ja se sjecam sljedecih ; objasni sistem  dualiteta italijasnke pozitivisticke skole,odnos penologoije i krivicnog procesnog prava,celijski sitem,medjunarodni izvori izvrsnog prava, obavezno lijecenje od ovisnosti, kazneno popravni zavodi u BIH( nesto u vezi toga),nabroj alternativne sankcije u BIH, pogodnosti zatvorenika,izvrsenje sankcija prema maloljetnicima u odvojenom zakonodavstvu,postpenalna pomoc i vrste.. ne znam da li su tacno formulisana ali okvirno to je to..sretno
[/quote]

Hvala na pitanjima. Samo , nejasno mi ovo prvo sto si navela , sistem dualiteta i it. pz. skoli? Koliko sam shvatio sistem dualiteta je rezultat socioloske skole... Ako moze neko da pojasni. Da li se radi o greski kolegice i njezinog sjecanja pitanja pa da je mozda mislila na soc. skolu ili zaista postoji dualitet u okviru it. poz. skole? U knjizi u lekciji koja obradjuje it. poz. skolu se nigdje ne navodi dualitet...?

mikilica
Posts: 200
Joined: Wed Dec 01, 2010 5:34 pm

Odg: Penologija

Post by mikilica »

da,,u pravu si, to je greska u postavljenom pitanju,,i ja sam pisala samo okvirno it.poz.skolu jer se nigdje ne spominje sistem dualiteta,,a pitanje je bilo tako postavljeno pa ko je ucio znat ce o cemu se radi ;) sretno

Chmoljo
Posts: 99
Joined: Wed Sep 30, 2009 5:15 pm

Odg: Penologija

Post by Chmoljo »

Iz koje knjige se uči, i kako uopšte funkcioniše ovaj ispit? Jel se jedan dio polaže kod profesorice Hajrije, jedan kod asistentice... ili biramo?

Ne kontam  :S

Lalek
Posts: 26
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:03 pm

Odg: Penologija

Post by Lalek »

Ti si stari sistem, i imaš ovaj ispit koji polažeš pismeno, i kriminologiju koju polažeš usmeno kod prof. Petrovića (tj. njegove asistentice), i na kraju ti se upiše prosječna ocjena kao jedan predmet.  :h030:

Post Reply

Return to “IV godina”