PFTZ: Obligaciono pravo

Još malo pa diploma...
Mery
Posts: 243
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:33 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by Mery »

cuj hocemo li slucaj?!
ja svakako zelim biti sto obavjesenija s obzirom da nisam bila u petak i subotu na predavanju :(
pa ak ti nije tesko napisati taj slucaj... :U

hvala unaprijed...
a i ja sam voljna da ovdje razmjenjujem slucajeve :f040:

don
Posts: 52
Joined: Fri Jul 03, 2009 12:14 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by don »

Slucaj:
Trgovac na veliko, kao prodavac P je na osnovu ugovora o kupoprodaji prodao i isporucio kupcu K,trgovcu na malo 5 tona krompira,koji se vec poceo kvariti i zbog toga nije povoljan za dalju prodaju. Sljedeceg dana je telefonskim putem K obavijestio P-a da je krompir neupotrebljiv te da K trazi raskid ugovora i povrat kupoprodajne cijene. Kavkvo je pravno stanje izmedju P i K ?

Bitni clanovi koj je prof.rekao vezani za ovaj slucaj su: cl.454,cl.478,cl.479,cl.488,cl.26,cl.39 ZOO
Procitajte ih pa pokusajte kako povezat...Iskreno, ja ih jos nisam procitao jer nisam nabavio zakon,a i nisam bio toliko pazljiv na predavanju te nisam cuo adekvatno rjesenje zbog prevelike guzve u amfiteatru...  :h035:

ado75
Posts: 52
Joined: Wed Jul 01, 2009 10:15 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by ado75 »

[quote="don"]
Predmet predaje prof. Enes Bikic
Literatura: "Obligaciono pravo"-Aberim Bikic(brat od profesora..potrebne 2 knjige..opsti i posebnio dio,prvi u prvom a drugi u drugom semestru)
i praktikum za obligaciono pravo
p.s. ako sam slucajno pogresno napisao imena neka me neko ispravi..  :D
p.s.2 bio sam u petak na predavanjima a u subotu ne...pa ako neko moze reci sta ste radili i da li je prof.rekao kada ce sledeci put doci?
Takodje predlazem da ovdje razmjenjujemo slucajeve koje budemo obradjivali na predavanjima i vjezbama...mislim da ce  biti veoma korisno...nije  mi problem napisati slucaj koji je prof.dao u petak...pa ako zelite kazite.... :d055:
[/quote]

Ok hvala na korisnim informacijama, samo  što se tiče knjiga: izdanje- iz koje godine?

don
Posts: 52
Joined: Fri Jul 03, 2009 12:14 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by don »

jedna knjiga izdanje iz 2005,a druga iz 2004...

Mery
Posts: 243
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:33 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by Mery »

[quote="don"]
Slucaj:
Trgovac na veliko, kao prodavac P je na osnovu ugovora o kupoprodaji prodao i isporucio kupcu K,trgovcu na malo 5 tona krompira,koji se vec poceo kvariti i zbog toga nije povoljan za dalju prodaju. Sljedeceg dana je telefonskim putem K obavijestio P-a da je krompir neupotrebljiv te da K trazi raskid ugovora i povrat kupoprodajne cijene. Kavkvo je pravno stanje izmedju P i K ?

Bitni clanovi koj je prof.rekao vezani za ovaj slucaj su: cl.454,cl.478,cl.479,cl.488,cl.26,cl.39 ZOO
Procitajte ih pa pokusajte kako povezat...Iskreno, ja ih jos nisam procitao jer nisam nabavio zakon,a i nisam bio toliko pazljiv na predavanju te nisam cuo adekvatno rjesenje zbog prevelike guzve u amfiteatru...  :h035:
[/quote]

hvala puno...
a zna li se gdje se mogu kupiti originali ovih knjiga i koliko otprilike kostaju? i imaju li sutra vjezbe iz obligacija?
Last edited by Mery on Mon Nov 09, 2009 9:16 pm, edited 1 time in total.

don
Posts: 52
Joined: Fri Jul 03, 2009 12:14 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by don »

Jedna knjiga kosta 20 km druga 15 km i praktikum 15 km.... orginali se mogu nabaviti u Sarajevu...znam da je novi ass.,nije vise Hamid..pa vjerovatno ce on reci vise detalja o nabavci literature...a neznam da li ce biti sutra vjezbe...  :D

Ines.tz13
Posts: 19
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:42 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by Ines.tz13 »

[quote="don"]
Jedna knjiga kosta 20 km druga 15 km i praktikum 15 km.... orginali se mogu nabaviti u Sarajevu...znam da je novi ass.,nije vise Hamid..pa vjerovatno ce on reci vise detalja o nabavci literature...a neznam da li ce biti sutra vjezbe...  :D
[/quote]
knjige se mogu kupiti kod hamida ako do sada nisu prodane :S

Mery
Posts: 243
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:33 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by Mery »

[quote="Ines.tz13"]
[quote="don"]
Jedna knjiga kosta 20 km druga 15 km i praktikum 15 km.... orginali se mogu nabaviti u Sarajevu...znam da je novi ass.,nije vise Hamid..pa vjerovatno ce on reci vise detalja o nabavci literature...a neznam da li ce biti sutra vjezbe...  :D
[/quote]
knjige se mogu kupiti kod hamida ako do sada nisu prodane :S
[/quote]

cuj prodane?
zar i to moze biti? pa ima li gdje drugo da se kupi ako budu prodane?

Ines.tz13
Posts: 19
Joined: Wed Oct 28, 2009 3:42 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by Ines.tz13 »

Mislim da je rekao da ce profesor donosit ako bude potrebe a znam da su nestali praktikumi..I nemaju se kupiti vise nigdje u tz

Mery
Posts: 243
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:33 pm

Odg: Obligaciono pravo

Post by Mery »

[quote="Ines.tz13"]
Mislim da je rekao da ce profesor donosit ako bude potrebe a znam da su nestali praktikumi..I nemaju se kupiti vise nigdje u tz
[/quote]

joj... a znas li ima li se gdje drugo kupit ti praktikumi?
ili ce i to profesor moci donijeti? :U

Post Reply

Return to “Treća godina”