PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
i.jooo
Posts: 41
Joined: Tue May 03, 2011 2:24 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by i.jooo »

planiram upisati drugi ciklus  pa me zanima imal ko da preporučuje neki smjer il nešto,
pošto je ovo malo svima nepoznata tema, a isto me zanima jel neophodno upisivat drugi
ciklus,koliko on znači??  :d055:

ivana
Posts: 32
Joined: Thu Apr 09, 2009 12:08 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by ivana »

mene zanima zna li neko jel moguće upisati drugi ciklus na nekom drugom fakultetu da nije pravni :d055:???

lika
Posts: 34
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:47 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by lika »

[quote="aldinaaldina"]
moze li mi neko odg. da li onima koji su zavrsili po starom sistemu master traje 1 ili 2 godine?  :)
[/quote]

Pa master traje 1 godinu. Mislim da više ne možeš upisati posdiplomski koji je trajao 2 godine.

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by elSaik »

[quote="peregrin"]
Pozdrav svima :D
Da li neko zna da li se na studije drugog ciklusa u Sarajevu može upisti lice koje nije završilo osnovne studije na pravnom?
Konkretno, završavam Fakultet političkih nauka u Beogradu, međunarodni smer-modul EU. Imao sam dosta pravnih predmeta, a neke me oblasti posebno interesuju (međunarodno-pravna i komunitarno pravo). Video sam i da imaju te smerove. U onom fajlu na sajtu ne piše eksplicitno da jedino mogu pravnici. Zna neko nešto o tome? Slao sam im mejl, ali ne stiže, ne znam zašto :)
Hvala
[/quote]


Ukoliko imasš 240ECTS, trebao bi moći. Ali nisam siguran. :)

juvebalkan1988
Posts: 1
Joined: Sat Nov 27, 2010 3:55 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by juvebalkan1988 »

jel ista da ove godine nema krivcnog smjera. ako neko zna nek odogvori

emina2206
Posts: 282
Joined: Thu Sep 17, 2009 1:20 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by emina2206 »

Moze li mi neko reci koliko traje postdiplomski studij sada i kolika je ukupna cijena? Je li 4+1, ako je po starom rezimu i 3+2 po Bolonji?  Hvala :D

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by elSaik »

Na Pravu nema niti će biti 3+2. Master je godina i košta 130KM za redovne, 1000KM za vanredne.

Rabya
Posts: 44
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:40 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Rabya »

[quote="juvebalkan1988"]
jel ista da ove godine nema krivcnog smjera. ako neko zna nek odogvori
[/quote]
Prof.Grbo je kazala prije 7-8 dana da neće biti krivične katedre...također ni ovog oktobarskog prijemnog roka...

ClEoPaTrA
Posts: 1462
Joined: Mon Jul 06, 2009 12:33 am

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by ClEoPaTrA »

Da...i ja sam to cula. Medjutim dok ne izadje konkurs u augustu, mozemo samo nagadjati. Uglavnom, Master mogu upisati samo studenti koji diplomiraju do 1.08.2011.

Hegel
Posts: 81
Joined: Tue May 19, 2009 12:10 pm

Odg: PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Post by Hegel »

Čuo sam od više izvora da ove godine neće biti II ciklusa na krivičnoj katedri i to zbog preopterećenja katedre uslijed velikog broja studenata.

Post Reply

Return to “II ciklus studija”