PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
esmiraa
Posts: 67
Joined: Thu Aug 13, 2009 4:24 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by esmiraa »

Pomoc !!

Prvi put treba da izadjem upravu a tema je bass ogromna, pa molim da mi neko napise koja su najvaznija pitanja iz uprave 1 s obzirom da nemam puno vremena za ucenje!!!


hvalaaaaaaaaaaaaaa :) :mig: :mig:

mirzaaa
Posts: 15
Joined: Tue Sep 29, 2009 5:15 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mirzaaa »

prof. je dao obavjestenje da studenti cije prezime zakač ;)a da odgovaraju na dan uskrsa mogu doc u subotu da odgovaraju

Ribafish
Posts: 73
Joined: Fri Sep 04, 2009 7:35 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Ribafish »

[quote="snijeg"]
Znam da kada kaze potvrda izvrsnosti treba samo to ispricati, ali ova lekcija Potvrda izvrsnosti mi je jako konfuzna , prof. postavi pitanje Potvrda izvrsnosti a Potvrda izvrsnosti se jako malo spominje u lekciji koja glasi : Posatupak sprovodjenja administrativnog izvrsenja - Zakljucak o dozvoli izvrsenja i potvrda izvrsnosti.
Molim nekog kome je prof. postavio lekciju Potvrda izvrsnosti da mi kaze sta prof. trazi da se isprica o toj lekciji jer se u toj lekciji puno vise spominje Posatupak sprovodjenja administrativnog izvrsenja i zakljucak o dozvoli izvrsenja a jako malo potvrda izvrsnosti.
Pozz i hvala unaprijed
[/quote]O potvrdi izvršnosti je bitan predzadnji pasus, str. 507. (knjiga 2009.izadnje).
...Postupak sprovođenja administrativnog izvšenja je različit prema tome da li administrativno rješenje sprovodi organ koji je rješavo u prvom stepenu ili ga sprovodi koji drugi organ...(nemam sad vremena da sve pišem al ako bude nekom hitno,napisaću poslije ispita! )...

Samanta
Posts: 136
Joined: Fri Sep 10, 2010 8:05 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Samanta »

a gdje se polaze  uprava?gdje je kabinet?

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Prvi sprat desno prvi kabinet.

SISIĆ
Posts: 4
Joined: Tue Mar 08, 2011 12:50 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by SISIĆ »

Hvala Mirza :)

Dinchyyy
Posts: 19
Joined: Tue Jan 05, 2010 7:35 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dinchyyy »

da li se uci postupak  u upravnom sporu ? rekli su mi da ne , pa samo da provjerim ?

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Postavljao je dva pitanja iz postupka. Pokretanje postupka one dvije tuzbe kolko se sjecam 30 i 60 dana i Zahtjev za zastitu zakonitosti.

Samanta
Posts: 136
Joined: Fri Sep 10, 2010 8:05 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Samanta »

hvala dado!:)

Dinchyyy
Posts: 19
Joined: Tue Jan 05, 2010 7:35 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dinchyyy »

hvalaa Dadooo :)

Post Reply

Return to “IV godina”