PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sedmoglavi
Posts: 43
Joined: Thu Sep 16, 2010 7:14 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by sedmoglavi »

Ovako, profa nije uopšte zeznut, osim ako ga neki od kolega ili kolegica ne ''zdrmaju'', kao što je to učinila jedna glupača  :@ na ovom roku 9 aprila...
Čovjek je lijepo pita kolegice dokle ste učili, a ona njemu: '' do 20-te stranice''...
hah valjda je mislila po scipti.. i čovjek kaže, pa onda niste ništa naučili.. i šta god da je pita ne zna.. ona skoči sa stolice i lupi vratima, i od tad čovjek naprosto se obrnu za 180 stepeni...
inače ne traži mnogo, mene je iz prva 2 dijela pitao 2 pitanja i položio sam...
Ako vam neko kaže ''mene je pitao kamaru pitanja'', znajte da taj nije nešto znao, pa mu profesor postavljao dodatna pitanja... jer sam se u to lično uvjerio... ko ne zna prvo pitanje il ga onako napreskak zna, onda iz tog dijela 100% dobiva novo pitanje...
Ovo oko nabrajanja je 100% tačno... nabrajaš dokle znaš, ako ne znaš dalje, ništa idemo dalje s pitanjem, tako je meni bilo... i skoro nikog ne pusti da priča do kraja... al se zna desiti...al stvarno rijetko...

OVO OBAVEZNO...

Kad ulazite i dok ste na hodniku, sklonite skripte.... jer čim vidi skriptu, pita sva ona pitanja koja su u skripti slabo obrađena ili ih nema nikako... i onda počne da pita sva ona pitanja koja na kraju skripte nisu nabrojana...
I i II dio obavezno učite iz knjige...
možete položiti i iz skripte (ako ste sretni) al nemojte kukati ako ispričate lekciju i onda vam profesor kaže:''KOLEGA NISAM ZADOVOLJAN ODGOVOROM'. u to sam se lično uvjerio kad je to rekao jednoj kolegici i naravno ''pala'' je na ispitu...
A od postupka može skripta..

U što niste sigurni, ne pričajte, samo ga iznervirate, radije šutite, pokušat će vam pomoći... eto to je onako kako sam ja sad vidio ispit iz mog ličnog iskustva i viđenja...

i kako vam je kolega Dado napisao.. pita sva pitanja, sad je iz drugog dijela pitao lično ime, javne skupove, udruženja, odgovornosti kod javnog dobra..karakter normi upravnopravnog odnosa i sl... a mislim da niko nije dobio ni jedan onaj princip... to je u prvom dijelu... znači sve zavisi : ''KAKO VAM GRAH PADNE''.
Last edited by sedmoglavi on Sun Apr 10, 2011 5:29 pm, edited 1 time in total.

Dado
Posts: 298
Joined: Wed Feb 17, 2010 6:00 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Dado »

Ma samo ljudi ucite i polozicete,pa profesor Ajanovic je stvarno napravio jedan korektan ispit,realno Upravno pravo nije lako samim tim sto ima preko 500 stranica,isto i Privredno pravo jako tezak ispit a prof Zinka ga ispituje korektno a jednostavno oboje mogu zagorcat zivot studentima,pa sjetite se nasljednog prava i 120 stranica knjige pa je bio bauk.Samo naucite najbolje sto mozete i polazete mora se nesto i znat.Citajte knjigu ili se potrudite pa te lekcije povadite iz knjige sto su u skripti lose obradene.Cuo sam da je ovaj rok pitao troskove to vec ne ide na ruku jer taj dio nije pitao dostavljanje ,radne odnose ,troskove.Nemojte covjeka i predmet ponizavat tom skriptom ,ucite iz skripte ako nemozete drugacije ali dodite na ispit sa knjigom.Pa samo zamislite da je predmet ostao kod drugog profesora.                                                                         
Last edited by Dado on Mon Apr 11, 2011 12:05 am, edited 1 time in total.

ummfares
Posts: 13
Joined: Mon Jul 06, 2009 4:54 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by ummfares »

hvala vam kolege! znam ja sve kako nase kolege kukaju i krive profesore, a nista ne nauce. ja nemam problema sa tim, nisam jos nikad pala ispita, ne izlazim dok ne naucim, samo me je interesovalo moze li se odjednom poloziti, posto mi je ovo za diplomiranje. hvala vam na informacijama, ovaj forum je zakon,da nema njega ne bih nikad nista znala,posto na nasoj stranici nikad nema nista, a i na usp katastrofa!! svaka cast kolegama i kolegicama,uvijek neko stavi informacije o svemu!!

lika
Posts: 34
Joined: Fri Feb 25, 2011 2:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by lika »

[quote="Dado"]
Cuo sam da je ovaj rok pitao troskove                                     
[/quote]

Pitao je troškove jednu osobu, razlog zašto je pitao je vjerovatno veća ocjena, ili je bilo neko lupanje gluposti. Da li će to postati redovno pitanje - sumnjam. Ali imaš tri podjele kod troškova. Treba 5 minuta da se pročita.

Evo da napišem čega sam se ja nagledao. Profa je ispitivao kolegu 15 minuta. Od početka polaže. Nijedno pitanje on ustvari nije znao. Maksimum 2 rečenice. Postavio mu jedno 5-6 pitanja. Od odnosa upravnog prava i drugih grana prava zna nabrojati samo ustavno, krivično i finansije(ali ne i objasniti). Od ovlasti općine kaže kantonalna policija i sl. I priznao mu je nekih 40 -ak stranica. Ono da ne bude da je bezveze dolazio.  :D

Ali zato slijedećem kolegi koji je polagao mislim od načela, poništio je i prvo načelo koje je znao zato što je lupio glupost na drugom pitanju. Malo jest nepravedno. Al bolje šutiti, nego se sramotiti.

Trećem kolegi je priznao nekih 40 -ak stranica nakon patnje da mu samo kaže primjer nekog grada u BiH. Ja bi poludio da mi student kaže onakve odgovore. Konjic, Jablanica i Kladanj.  :h055:

Mislim nakon Duvnjaka da nema razloga da se kaže išta protiv Ajanovića. Jer uvijek kada bi se malo iznervirao to bi bilo zbog našega neznanja.

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

Kolege/ice molio bi pomoc jer imam tri pitanja i ako neko zna da mi odgovori bio bih jako zahvalan, a moja pitanja su sljedeca :
1. Kada prof. postavi pitanje Potvrda izvrsnosti ( cuo sam da je to jako cesto pitanje i da to pitanje treba uciti iz knjige jer je u skripti slabo objasnjeno i nedovoljno )  pa me zanima da mi neko koga je prof. pitao ovo pitanje kaze sta treba tacno reci da bi se to pitanje polozilo jer sumnjam da prof. trazi da mu se isprica cijela ona prilicno obimna lekcija iz knjige -  nije problem nauciti tu lekciju ali  poznavajuci prof. nebi me ni putstio da ispricam lekciju do kraja jer bi me prekinuo pa me zanima koliko je odovoljno i sta je dovoljno ispricati za prolaz ?
2. Da li ima jos pitanja iz rjesenja koja treba uciti iz knjige i pitanja za koja skripta nije dovoljna ?
3. I koja pitanja prof. najcesce pita iz rjesenja ?
Hvala unaprijed na odgovorima na ova moja pitanja i Pozz 

Panther893
Posts: 35
Joined: Tue Jun 30, 2009 8:03 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Panther893 »

Ummfares mozes poloziti upravu cijelu za jedan rok,slusala sam studente koji su polagali i da ti ah zastane kako tecno pricaju.Ja sam polozila u dva roka do kraja ali sam uvijek ulazila prva nisam cekala da ga neko isprovocira i sve info koje citam su tacne i ja vise ne slusam price nego se vodim svojim znanjem,profa je tako fer i samo opusteno sretno vam.

Ribafish
Posts: 73
Joined: Fri Sep 04, 2009 7:35 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Ribafish »

Moze li mi neko reci kada je drugi aprilski rok u SA za stari sistem?Hvala

mirzaaa
Posts: 15
Joined: Tue Sep 29, 2009 5:15 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by mirzaaa »

23.4 u 9 h A-K i 24.4 u 9 h L-Ž

sedmoglavi
Posts: 43
Joined: Thu Sep 16, 2010 7:14 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by sedmoglavi »

Pitanje, da li se čovjek može pouzdat u ona pitanja na kraju scripte a vezano za 3,4 i 5 dio... i ono što piše da se ne uči, koliko je to provjerena informacija...

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

[quote="snijeg"]
Kolege/ice molio bi pomoc jer imam tri pitanja i ako neko zna da mi odgovori bio bih jako zahvalan, a moja pitanja su sljedeca :
1. Kada prof. postavi pitanje Potvrda izvrsnosti ( cuo sam da je to jako cesto pitanje i da to pitanje treba uciti iz knjige jer je u skripti slabo objasnjeno i nedovoljno )  pa me zanima da mi neko koga je prof. pitao ovo pitanje kaze sta treba tacno reci da bi se to pitanje polozilo jer sumnjam da prof. trazi da mu se isprica cijela ona prilicno obimna lekcija iz knjige -  nije problem nauciti tu lekciju ali  poznavajuci prof. nebi me ni putstio da ispricam lekciju do kraja jer bi me prekinuo pa me zanima koliko je odovoljno i sta je dovoljno ispricati za prolaz ?
2. Da li ima jos pitanja iz rjesenja koja treba uciti iz knjige i pitanja za koja skripta nije dovoljna ?
3. I koja pitanja prof. najcesce pita iz rjesenja ?
Hvala unaprijed na odgovorima na ova moja pitanja i Pozz 
[/quote]
Ima li neko od kolega / ica da mi zna dati odgovor na moja prva dva postavljena pitanja ?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i Pozz

Post Reply

Return to “IV godina”