PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
buba
Posts: 14
Joined: Tue Oct 13, 2009 9:05 pm

Odg: Bracno Pravo

Post by buba »

Skripta ili knjiga? :)

Ricky84
Posts: 22
Joined: Mon Oct 12, 2009 6:10 pm

Odg: Bracno Pravo

Post by Ricky84 »

Ja sam iz bracnog kupio neka pitanja mada mi to ne treba al eto,jer sam po starom,
dakle,pitanja.... :)
Znate gdje je bio Mozart?Topa??tamo u prolazu kod Imperijala,e tamo ima jedna kopirnica,cim se udje ,s desne strane,ciko prodaje ta pitanja...
pozz :cupo:

delirium_tremens
Posts: 199
Joined: Sun Jun 28, 2009 12:49 am

Odg: Bracno Pravo

Post by delirium_tremens »

Prof, je odlicnaaa super objasnjavaa i puno se toga moze nauciti iz predavanjaaa..dobro objasni. a to da je prolaznost mala, ma sjest uciti nema druge pa ako ne na prvom roku bit ce na drugom,

Ima li ovdje usmenog slucajno ?  :woohoo: :woohoo: mislim, ako neko nece pismeno da ide usmeno ?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Bracno Pravo

Post by Dama Pikova »

[quote="delirium_tremens"]
Prof, je odlicnaaa super objasnjavaa i puno se toga moze nauciti iz predavanjaaa..dobro objasni. a to da je prolaznost mala, ma sjest uciti nema druge pa ako ne na prvom roku bit ce na drugom,

Ima li ovdje usmenog slucajno ?  :woohoo: :woohoo: mislim, ako neko nece pismeno da ide usmeno ?
[/quote]

Nema usmenog ispita, ali prof pita usmeno one koji su na granici da polože poslije pismenog ispita.

sanell
Posts: 211
Joined: Wed Oct 07, 2009 8:25 am

Odg: Bracno Pravo

Post by sanell »

[quote="zlatanm"]
dajte nek neko odgovori za ta pitanja.
[/quote]

ja sam opet cuo da nista od tih pitanja.. svi mi kazu jedino nauciti knjigu od a do ž..  :(

lamy
Posts: 51
Joined: Sat Oct 17, 2009 1:47 am

Odg: Bracno Pravo

Post by lamy »

Da li pored one knjige treba nabavljati posebno neke porodicne zakone ili kako se vec to zove??
I.. ako treba...gdje nabaviti? :)

TinkerBeLL
Posts: 526
Joined: Wed Mar 11, 2009 7:57 am

Odg: Bracno Pravo

Post by TinkerBeLL »

[quote="lamy"]
Da li pored one knjige treba nabavljati posebno neke porodicne zakone ili kako se vec to zove??
I.. ako treba...gdje nabaviti? :)
[/quote]

Porodicni zakon F BiH (Sl.list F BiH, 35/06)
Porodicni zakon RS (Sl. glasnik RS, br. 54/02)
Porodicni zakon BiH (Sl. R. BiH 21/79, Sl. R. BiH 42/89)

e74ee
Posts: 20
Joined: Thu Jun 18, 2009 10:49 am

Odg: Bracno Pravo

Post by e74ee »

[quote="TinkerBeLL"]
[quote="lamy"]
Da li pored one knjige treba nabavljati posebno neke porodicne zakone ili kako se vec to zove??
I.. ako treba...gdje nabaviti? :)
[/quote]

Porodicni zakon F BiH (Sl.list F BiH, 35/06)
Porodicni zakon RS (Sl. glasnik RS, br. 54/02)
Porodicni zakon BiH (Sl. R. BiH 21/79, Sl. R. BiH 42/89)
[/quote]

Jedna opaska... Porodični zakon BiH nepostoji!!!
Pitanja koja uređuje porodični zakon su u nadležnosti entiteta, te je s toga potrebno počitati i razumjeti porodične zakone FBiH, RS-a i Brčko distrikta. Ukoliko pogledate na sam kraj teksta pomenutih zakona vidjet ćete da stupanjem na snagu istih prestaje da važi Porodični zakon SRBiH koji je u prethodnom postu naveden kao treći. Koliko se sječam, administratoru sam poslala i Porodični zakon Brčko distrikta na objavu u skriptarnicu, ako nisam molim da mi kaže, pa da to odmah ispravimo.

Puno pozdrava i sretno učenje.

P. S:  Profesorica zaista nije loša, raja konta da je materija lagana, pa izlazi na ispit na blef...  Učiti i samo učiti...

Endzy_dzy
Posts: 158
Joined: Tue Oct 20, 2009 5:19 pm

Odg: Bracno Pravo

Post by Endzy_dzy »

a za koliko dana se moze sprmiti ispit?

ajli
Posts: 73
Joined: Sun Jun 21, 2009 9:57 pm

Odg: Bracno Pravo

Post by ajli »

ima li ovdje nekih zadataka?

Post Reply

Return to “II godina”