PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

I- TERMIN Prof. dr Zvonimir Tomić
KRIVIČNO PRAVO I
19.01.2011.godine u 9,00 sati

:d055:
lecky
Posts: 90
Joined: 19 Nov 2010, 01:15

Imam pitanje, kako to bude kod prof. Tomica?! Jel ono postavi jedno pitanje iz djela, jedno iz odgovornosti i koje je trece ?  :zamisljen:
deni90
Posts: 100
Joined: 29 Sep 2009, 20:36

Ako može neko da nam samo malo pobliže kaže kako izgleda usmeni kod prof.Tomića.

Koliko pitanja , koliko min traje i sl.
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="jazzmina"]
Ne mozete polagati kod tomica ako nsite ocistili prvu godinu , on bas prelista index.
I iz skripte ucite , znam da postavi 2 pitanja koja nemaju u skirpti : negativna eliminatorna funkcija radnje i kod supsidarijeteta primjere za ona dva oblika , tu masa raje padne jer u skripti nisu navedeni primjeri. I za utvrdivanje balzeg zakona , trebalo bi znati svih onih 8 ili 10 ( ne sjecam se tacno ) tackica :D
Inace , kad pricate derite se i samo brzo pricajte , vise vas gleda nego slusa :D
[/quote]

Izvolite kolega.  :mrgreen:
Vily
Posts: 186
Joined: 15 Oct 2010, 17:24

Koliko znam samo jedno pitanje postavi ..
p3p3
Posts: 4
Joined: 24 Nov 2010, 14:24

[quote="nuki_cika"]
[quote="p3p3"]
Jel mi moze neko objasniti gdje se nalazi ta kopirnica sto ima kupit skriptu po Borislavu Petrovicu? Ja nisam iz Sarajeva, pa kako bi to mogao najlakse naci? Hvala unaprijed.
[/quote]
Imas skriptu od petrovica,ali rađenu po staroj knjizi,ali bolje ti je da ucis po knjizi,jer je skripta preopširna,i iz nje možeš napraviti novu skriptu.Bogami veca ti je ta skripta nego knjiga.

Ma iz knjige se moze dobro nauciti za 20 tak dana,samo osnovne stvari treba iz svake lekcije(definicija i ako ima gdje kakva podjela) :d055:
[/quote]

Neko rece da ima nova skripta pa za nju pitam :D Al u svakom slucaju hvala na savjetu.
Amar_Nj
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2010, 01:15

[quote="Amar_Nj"]
stalno se spominju neke skripte. Medutim moze li mi neko dati savjet iz koje zaista treba uciti?
U pitanju je krivicno 1, kod prof.Tomica.
[/quote]
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Uzmi ovu iz skriptarnice veliku skriptu govore da je ona dobra 165 str ili tako nesto ima  :d055:
Darx
Posts: 103
Joined: 24 Aug 2009, 21:31

negativna eliminatorna funkcija radnje i kod supsidarijeteta primjere za ona dva oblika , tu masa raje padne jer u skripti nisu navedeni primjeri.
Mozel mi neko reci iz kojeg su dijela ova dva pitanja, koja strana ?
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

stranu ti ne mogu reci ali to prvo ti je kod teorija radnje krivicnog djela,a supsidijaritet je kod sticaja krivicnih djela... :D
Post Reply

Return to “II godina”