PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
deni90
Posts: 100
Joined: 29 Sep 2009, 20:36

Molim još jednom ako ko slučajno zna da odgovori mi da li je bolje izaći oba djela ( djelo i odgovornost ) odjednom ako se uči iz skripte. Pročitala sam negdje da više pegla ako se odg.samo jedan dio.

I još nešto koliko pitanaj postavi na ispitu

Unaprijed hvala.
Gabrielle
Posts: 1291
Joined: 27 Oct 2009, 21:34

[quote="Hasisar"]
Nemojte mene kriviti ako ne poloziti ali znam da su ova udarna !!!

Krivicno djelo:

1.Radnja ucinjenja k.djela
2.Pojam i funkcija drustvene opasnosti
3.Protupravnost
4.Mjesto i vrijeme ucinjenja k.djela
5.Pripremne radnje
6.Pokusaj
7.Nepodoban pokusaj
8.Dobrovoljni odustanak
9.Sticaj (idealni i realni)
10.Prividni sticaj
11.Produzeno k.djelo
12.Nuzna odbrana (vazno)
13.Krajnja nuzda (vazno)
14.Sila i prijetnja

Krivicna odgovornost:

Pravna i stvarna zabluda, nehat (svjesni i nesvjesni), actiones libera in causa, bitno smanjena uracunljivost i metod utvridjivanja bsu,intelekutalni i voluntaristicki element, bioloska osnova, psihiloska osnova eto toga se sjecam to su udarna!!!
[/quote]

@ Judge Man - Pitanja sa testova iz prethodnih godina.
@ deni90 - Zavisi koliko si naučio. Ako nisi siguran u naučeno, bolje ti je izaći jedan dio, da ne dođeš u situaciju da te obori.
Last edited by Gabrielle on 13 Jan 2011, 21:00, edited 1 time in total.
Amar_Nj
Posts: 63
Joined: 21 Jan 2010, 01:15

stalno se spominju neke skripte. Medutim moze li mi neko dati savjet iz koje zaista treba uciti?
U pitanju je krivicno 1, kod prof.Tomica.
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

Ne mozete polagati kod tomica ako nsite ocistili prvu godinu , on bas prelista index.
I iz skripte ucite , znam da postavi 2 pitanja koja nemaju u skirpti : negativna eliminatorna funkcija radnje i kod supsidarijeteta primjere za ona dva oblika , tu masa raje padne jer u skripti nisu navedeni primjeri. I za utvrdivanje balzeg zakona , trebalo bi znati svih onih 8 ili 10 ( ne sjecam se tacno ) tackica :D
Inace , kad pricate derite se i samo brzo pricajte , vise vas gleda nego slusa :D
p3p3
Posts: 4
Joined: 24 Nov 2010, 14:24

Jel mi moze neko objasniti gdje se nalazi ta kopirnica sto ima kupit skriptu po Borislavu Petrovicu? Ja nisam iz Sarajeva, pa kako bi to mogao najlakse naci? Hvala unaprijed.
Lissa
Posts: 194
Joined: 07 Sep 2009, 13:57

[quote="@mi"]
Kolege, da li prof.Tomic dozvoljava da se izadje na ispit ako nije polozeno sve iz prve? Da li uopste na to obraca paznju?Jel neko bio u takvoj situaciji?
Hvala puno!
[/quote]

i mene interesuje da li se moze izaci na ovaj ispit ako nije cista prva?? ja imam rim koji mi je ujutro 19.1.  pa okvirno bi znala jesam li dobro uradila ili ne...
Vily
Posts: 186
Joined: 15 Oct 2010, 17:24

Kolegeee u koliko je sati ispit iz Krivicnog 1, na oglasnoj pise u 9 a neko ovdje pise u 14:00h???????
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Evo:
I- TERMIN Prof. dr Borislav Petrović
KRIVIČNO PRAVO I
19.01.2011.godine u 14,00 sati

I- TERMIN Prof. dr Zvonimir Tomić
KRIVIČNO PRAVO I
19.01.2011.godine u 9,00 sati

:d055:
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="p3p3"]
Jel mi moze neko objasniti gdje se nalazi ta kopirnica sto ima kupit skriptu po Borislavu Petrovicu? Ja nisam iz Sarajeva, pa kako bi to mogao najlakse naci? Hvala unaprijed.
[/quote]
Imas skriptu od petrovica,ali rađenu po staroj knjizi,ali bolje ti je da ucis po knjizi,jer je skripta preopširna,i iz nje možeš napraviti novu skriptu.Bogami veca ti je ta skripta nego knjiga.

Ma iz knjige se moze dobro nauciti za 20 tak dana,samo osnovne stvari treba iz svake lekcije(definicija i ako ima gdje kakva podjela) :d055:
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

mislim da je kod prof Tomica sad u srijedu u 9h :)
Post Reply

Return to “II godina”