Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by Legally Blonde »

Lijep pozdrav, drage kolege!

Prije svega, ja sam na kraju odlučila da vam/nam svima lijepo otvorim jednu temu koja nije u okviru teme o predmetu Upravno pravo I i II u kategoriji IV godina, nego jednu u "dešavanja na fakultetu".
S obzirom da je nemoguće pratiti sve što se piše i kad se piše u toj temi, a nekim stvarima tamo nije ni mjesto... Ja bih vas zamolila da svu priču i evenutalnu organizaciju oko najavljenog sastanka kod dekana 9.12.2010. godine povodom ovih dešavanja na ispitima kod prof. Duvnjaka ili prof. Ajanovića nastavite ovdje...

S tim da ću vam još jednom naglasiti da vrijeđanje i tome slično nećemo tolerisati na ovom forumu. Nije u skladu sa pravilima našeg foruma.

Sretno nam/vam :) i molim vas još jednom da pišete kulturno, odmjereno i po mogućnosti sa argumentima i sa više ideja kako riješiti problem, a ne samo naklapanja i babske priče.
:d055: :f035:

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by DOP_GUN »

Molim sve kolege u Sarajevu, na tom sastanku sa dekanom 9.12. pomenete i kolege u Tuzli, jer nama je ostao  prof. Duvnjak, vecini se jos ne nazire zavrsetak studija, iako imaju da poloze jos samo upravno pravo.
Gore pomenuti profesor, definitivno mora promijenit nacin ispitivanja, jer svima se zuri i ispit polagati godinu dana je previse...  ;(

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by Lejs »

zaista nisam siguran koliko je dekan uopšte upoznat sa ovim problemom (iako je više puta obaviješten o ovome) ili se i on jednostavno pravi englez.... Jednostavno, niko više nema VOLJU da polaže upravu kod Duvnjaka i ponovo prolazi kroz golgotu ustavnog prava. Stvarno nije FER (da ne tražim drugu riječ) da mi u toku studija imamo duvnjaka 2 puta. Ovdje se postavlja logično pitanje jesmo li mi svi ludi a on jedini pametan ili je situacija malo obrnuta. Ustavno pravo sam polagao 10 puta i ne pada mi na pamet upravu isto toliko puta izlaziti... (napominjem da je to jedini predmet koji sam izašao više od jednom - dakle, nije do mene sigurno.) Je li zaista nema niko da tom čovjeku može pojasniti kako taj pos'o koji radi jednostavno NE RADI DOBRO.
Majku mu, pa je li taj duvnjak toliko moćan na tom fakultetu da mu NIKO NIŠTA ne može...
prof Petrovic, otkako je imenovan - nije ni jedan problem rijesio. Sve nešto okolo-kokolo.
Mišljenja sam da na tom famoznom sastanku ne treba bezuslovno i isljučivo tražiti da Ajanovic ispituje, već, ako ništa drugo neka mu nametnu pismeno polaganje predmeta - neka on sastavlja pitanja a ajanovic ocjenjuje... dajte bilo koju varijantu osim da se polaže po 20 str.  :moli: :f035: :nervoza: :zamisljen:

goggo
Posts: 37
Joined: Sat Aug 29, 2009 1:18 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by goggo »

:d055: za otvaranje ove teme.

Sto se tice Duvnjaka, tesko je biti pametan, iskreno ne polazem velike nade u njegovu smjenu, ali eto nada umire zadnja. Dobro bi bilo da nas sto vise dodje u cetvrtak, ne samo apsolventi, jer je to odluka koja se tice sve studente koji ce polagati upravu. Kao sto kolega gore rece, ne mora to biti ni smjena profesora, neka samo promijeni nacin ispitivanja i to je to.

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by DOP_GUN »

MOze li neko da napise sta je i kako je bilo na sastanku sa dekanom?

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by Lejs »

[quote="DOP_GUN"]
MOze li neko da napise sta je i kako je bilo na sastanku sa dekanom?
[/quote]

Oni koji su došli - znaju šta je bilo na sastanku, a oni koji to nisu učinili i ne treba da znaju...  :c053: :h055: :vozdra:

DOP_GUN
Posts: 40
Joined: Tue Oct 06, 2009 9:33 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by DOP_GUN »

Drug, ja sam na tuzlanskom odjeljenju Pravnog fakulteta. Pitao sam dobronamjerno jer smo i mi u TZ imali sastanak sa dekanom, koji je bio gubitak vremena i za dekana i za studente...
Last edited by DOP_GUN on Thu Dec 09, 2010 2:41 pm, edited 1 time in total.

dijamatidis
Posts: 33
Joined: Fri Mar 12, 2010 10:55 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by dijamatidis »

Ja čudnog Lejsa ili Lejse, OHANI malo :haha: :haha:

Sigurno je Dekan pričao isu priču kao i nama ovdje......Rekli bi oni odmah da je sve ok
Last edited by dijamatidis on Thu Dec 09, 2010 5:13 pm, edited 1 time in total.

Lejs
Posts: 44
Joined: Sat May 15, 2010 9:17 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by Lejs »

[quote="dijamatidis"]
Ja čudnog Lejsa ili Lejse, OHANI malo :haha: :haha:

Sigurno je Dekan pričao isu priču kao i nama ovdje......Rekli bi oni odmah da je sve ok
[/quote]

ma nije to probl. kolega; masa je onih teških revolucionara preko foruma i fb-a, a teško je doći ujutro, rano i tako to...
Za kolegu iz Tz:
Dekan je uvažio naše zahtjeve  ;) Ajanovic ce ispitivati već u ovom mjesecu i bolnjce, a rok ce biti nakon 20.12. kako bismo bili na vrijeme svi obavijesteni. Prof. Petrovic ce koordnirati izmedju duvnjaka i ajanovica kako bi ovaj prvi - drugom dostavio do koje str. je ko položio. Et', najkraće rečeno - to je to.
PS: Za odjeljenje u TZ niko nije ništa spominjao.

SABINI
Posts: 249
Joined: Tue Jun 22, 2010 1:00 pm

Odg: Upravno pravo kod prof. Duvnjaka ili Ajanovića?

Post by SABINI »

Kolega lejs,dakle prof.Ajanovic ce ostat bolonjcima???Da li ce prof.Ajanovic biti i  na januarsko-februarskom roku??

Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”