PFSA: Međunarodno javno pravo I

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Amela-1987
Posts: 101
Joined: 06 Jul 2009, 19:36

Jel' ima ikakav uslov za izlazak na parcijalu tipa obavezno prisustvo na predavanjima i to? I jel' konacno utvrdjeno dokle je parcijala, jel moramo i onaj 3.blok pitanja nauciti?
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Amela-1987"]
Jel' ima ikakav uslov za izlazak na parcijalu tipa obavezno prisustvo na predavanjima i to? I jel' konacno utvrdjeno dokle je parcijala, jel moramo i onaj 3.blok pitanja nauciti?
[/quote]
Uce se dva bloka pitanja. A nema uslova, valjda cemo moci svi izaci na parcijalu ! :)
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

Ovih 10 pitanja iz skriptarnice su pitanja iz treceg dijela. Je li moguce da na parcijali nece biti nijedno pitanje iz prva dva dijela, iz uvoda i izvora MJP?!
hayworse
Posts: 108
Joined: 11 Apr 2009, 13:11

Cek ja ucim po MJP skripta pitanja i odgovori, prva lekcija je "Pojam i vrste ugovora" a vamo u ovim pitanjima nema toga ? treba li se to uciti? i da li je dovoljno po ovim pitanjima i odg, ili je potrebno iz knjige, ili one druge skripte od 80 i nest strana ? Hvala, i nisu mi jasni ovi blokovi pitanja 0.o ? nemam knjigu pa mi bas nije jasno...
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

@minche001
Uči se i to, ali kao mjp II, a ne mjp I i sigurno neće biti pitanja iz tog dijela.

@hayworse
Probaj nabaviti knjigu pa barem kopiraj sadržaj da imaš i bit će ti stvari jasnije. Ja sam svoju knjigu posudila i ne mogu nikome pomoći bez da i sama pogledam sadržaj.
Što se tiče učenja za parcijale, moje je mišljenje da je iz knjige hem lakše, hem pametnije učiti, a sad svako će uraditi onako kako misli da mu je najbolje, tj. najlakše.  :)
hayworse
Posts: 108
Joined: 11 Apr 2009, 13:11

[quote="Dama Pikova"]
@minche001
Uči se i to, ali kao mjp II, a ne mjp I i sigurno neće biti pitanja iz tog dijela.

@hayworse
Probaj nabaviti knjigu pa barem kopiraj sadržaj da imaš i bit će ti stvari jasnije. Ja sam svoju knjigu posudila i ne mogu nikome pomoći bez da i sama pogledam sadržaj.
Što se tiče učenja za parcijale, moje je mišljenje da je iz knjige hem lakše, hem pametnije učiti, a sad svako će uraditi onako kako misli da mu je najbolje, tj. najlakše.  :)
[/quote]
Ok hvala :]
emina h
Posts: 389
Joined: 02 Nov 2010, 21:04

Sto se tice ovih pitanja iz skriptarnice za mjp 1, onih 20 pitanja- da li su to pitanja koja su dovoljna da se polozi cijeli ispit?
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Profesorica sigurno ne daje pitanja mimo onih koje izdiktira na predavanju.
Lucky Strike
Posts: 494
Joined: 21 Feb 2009, 23:18

Neko ko je vec imao iskustva i polozio predmet ili neko ko zna da mi odgovori. Da li se moze ispiti poloziti spremajuci po skripti i da li je dobra ova skripta iz skriptarnice ili treba neka druga. (Posto je zabranjeno reklamirati druge kopirnice moze na pm ako se radi o drugoj skripti) Hvala
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Lucky Strike"]
Neko ko je vec imao iskustva i polozio predmet ili neko ko zna da mi odgovori. Da li se moze ispiti poloziti spremajuci po skripti i da li je dobra ova skripta iz skriptarnice ili treba neka druga. (Posto je zabranjeno reklamirati druge kopirnice moze na pm ako se radi o drugoj skripti) Hvala
[/quote]
Prekrsili ste jos jedno pravilo ! :)

....... 3.11. Zabranjeno je javno na forumu tražiti da Vam neko putem e-maila ili na neki drugi način šalje skripte, zakone i druge materijale. Svi materijali se nalaze u našoj skriptarnici i dostupni su svima. Više o tome možete pročitati u dijelu 6. Skriptarnica.
Post Reply

Return to “III godina”