Placanje upisa nakon isteka apsolventskog staza

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
Post Reply
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

Drage kolege
Ovo pitam za prijatelja 
Stari sistem je , apsolvent je  - ove godine u septembru mu je istekao apsolventski staz , ostala mu je cijela cetvrta godina odnosno nije polozio ni jedan od osam ispita koliko ima na cetvrtoj godini. Pocetkom ove godine je predao zahtjev za stepenovanje ( jer zbog licnih razloga zeli stepenovati fakultet ) i stepenovanje mu je odobreno .
Znam da se nakon isteka apsolventskog roka placa 100 KM po nepolozenom ispitu iz cetvrte godine, posto je mom prijatelju ostala cijela cetvrta godina znam da bi trebao da plati 800 KM , ali on ce stepenovati fakultet i samo jos treba da polozi upravno pravo iz cetvrte godine da bi stepenovao fakultet
Eh sada zanima me
Da moj prijatelj za upis placa 800 KM ( za sve ispite sa cetvrte godine ) ili upis placa 100 KM ( jer ce iz cetvrte godine izlaziti samo na upravno pravo ) .
Ako neko ima provjerene informacije molio bi da odgovori - moj prijatelj bi bio jako zahvalan ako bi neko na ovo odgovorio
Pozz
Last edited by snijeg on 15 Nov 2010, 12:25, edited 1 time in total.
Swatch83
Posts: 428
Joined: 27 Sep 2009, 12:47

Evo ja sam neki dan na studentskoj prisustvovala ubjedjivanju između jedne kolegice i tete sa studentske.
Djevojka je stepenovala i donijela uplatnicu sa 100 KM zbog jednog ispita,tj.uprave.
Ali se placa cijela 4 godina bez obzira da li je stepenovala ili ne,tako da je teta fino vratila i rekla da uplati jos 700 KM.
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”