PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
_Principessa_
Posts: 7
Joined: 16 Nov 2009, 13:48

[[quote="Ribafish"]
[quote="Rimljanka"]
Ribafish inbox ti je pun,a htjela sma ti poruku poslati....


Molim vas,da li postoje neka pitanja koja prof. Ajanovic forsira? Kupila sma ovu skriptu,a kratko je vrijeme,htjela bi se potruditi da spremim ispit,ne znam na sta treba obratiti paznju i koliko uciti? Hvala!!!!
[/quote]


NE UČI se:


- sistem up.prava
- opsti akti predsjednika BiH i predsjednika FBiH
- Opsti akti Vijeca Ministara i Vlade FBiH
- Opsti akti federalnih i drzavnih organa
- Provedbeni propisi
-5.6. u vezi sa pitanjem...
- Razvoj uprave u Jugoslaviji
- Jedinstvo vlasti u Jugoslaviji, sa podnaslovima naravno
- Sredstva za rad i radni odnosi (130 - 141)
- UPRAVNI ODNOS PITA ONE KOJI IMAJU VISOKE OCJENE
- Izuzece (290...)
- Stranka i njeno zastupanje (do 307)
- Pozivanje(sve)
- Zapisnik (sve)
- Dostavljanje (sve)
- rokovi
- Odrzavanje reda
- Troskovi
- POstupak u upravnom sporu(do 510)
- Redovni postupak(do 529, ali pta Zahtjev za zastitu zakonitosti)
- Sudska zastita ustavom zajamcenih sloboda i prava od pojedinacnih akata i radnji

Eh, kod upravnog spora najvise pita "Na cijoj strani stoji 3. zainteresovano lice u sporu?" odgovor je " na strani tuzenog",

Eto pa sretno !



[/quote]


[/quote]

Kolegice Ribafish hvala puno na informacijama. Mene samo jos zanima da li je sigurno da ove navedene lekcije ass. Ajanovic nece ispitivati. Da li je to 100 % provjereno?  :moli: Hvala unaprijed.
Burner
Posts: 57
Joined: 19 Oct 2010, 14:46

Kolege ima li novih informacija vezano za Duvnjak-Ajanovic,ima li sta zvanicno kad ce nas Ajanovic ispitivati,je li dobio odobrnje od dekana,ako neko zna neka odgovori plssss... ubi ova neizvjesnost :( :(
poker
Posts: 73
Joined: 09 Sep 2009, 00:26

Meni su kolege prenijele informaciju da je u cetvrtak zvanicno Ajanovic potvrdio da ce ispitivati Upravu.Rok bi trebao biti pocetkom decembra i samo za one kojima je ostalo Upravno pravo jer objektivno ne moze da stigne ispitivati sve...Toliko ja znam....
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

Jos jednom molim sve koji budu ovih dana sreli prof. Ajanovica da ga upitaju da li ce ispitivati i u Tuzli.
_Principessa_
Posts: 7
Joined: 16 Nov 2009, 13:48

[quote="Ribafish"]
[quote="_Principessa_"]
Kolegice Ribafish hvala puno na informacijama. Mene samo jos zanima da li je sigurno da ove navedene lekcije ass. Ajanovic nece ispitivati. Da li je to 100 % provjereno?  :moli: Hvala unaprijed.
[/quote]


Kad sam zadnji put razgovarala s Ajanovicem ( prije desetak dana),rekao je da ce sistem ispitivanja biti isti kao sto je bio dok je ispitivao kao asistent kod prof.Festica. A ova pitanja koja pita i koja se ne uce su bila na starom forumu prosle godine dok je Ajanovic bio na upravi,tako da se iskreno nadam da ce i u buduce ostati ista :D
[/quote]Hvala ti :)
bera87
Posts: 16
Joined: 31 May 2010, 19:31

Ko ce predavati upravno pravo zvanicno ce se znati do kraja iduce sedmice tako je rekao dekan kada sam bio u cetvrtak na faksu.
Ribafish
Posts: 71
Joined: 04 Sep 2009, 19:35

Mislim da se tu vise nema sta odlucivati kad je Ajanovic rekao da ce rok najvjerovatnije biti 03.12. :)
( i to samo za one kojima je ostala uprava,za ostale ne znam).
Last edited by Ribafish on 14 Nov 2010, 11:00, edited 1 time in total.
ado_33
Posts: 23
Joined: 01 Jul 2009, 11:54

Zna li neko dali ce uopste biti nov. apsolventskog roka za stari sistem...bilo kod Duvnjaka ili Ajanovica?
Vidim spominjete samo rok pocetkom decembra  :zamisljen:
snijeg
Posts: 82
Joined: 21 Oct 2009, 12:27

[quote="Ribafish"]
Mislim da se tu vise nema sta odlucivati kad je Ajanovic rekao da ce rok najvjerovatnije biti 03.12. :)
( i to samo za one kojima je ostala uprava,za ostale ne znam).
[/quote]
Kada saznate kada ce na ispit iz uprave moci izaci i oni studenti kojima je osim uprave ostalo jos predmeta please kolege javite
Pozz
bilijar
Posts: 48
Joined: 17 Oct 2010, 18:57

Informacija koju sam juce dobio:

Prof. Duvnjak ce predavati i ispitivati u Sarajevu i Tuzli
Prof. Ajanovici ce predavati i ispitivati u Gorazdu i Srebrenici


Ovo je iz studentske sluzbe u Tuzli. Iskreno, ne smatram ovu informaciju posebno pouzdanom, i nije mi jasno zasto se neko odgovorno lice sa fakulteta konacno ne oglasi, pa bar preko one njihove zvanicne "polu-interntet stranice", i ne prekine ovakva nagadjanja. Ima li ko od vas neku informaciju?

Bajram mubarek olsun svim Muslimanima.
Post Reply

Return to “IV godina”