PFTZ: Teorija države i prava

Za naše brucošice i brucoše. Vama je pomoć najpotrebnija...
sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

Ako su ti druge obaveze bile vaznije od svih vjezbi koje su bile odrzane, onda bi mozda trebao razmisliti o ispisivanju sa fakulteta.

Predavanja su samo predavanja, sjedis tamo i obicno slusas suhoparnu i vecinom dosadnu pricu. Osim ako si kod nekog profesora koji stvarno voli svoj posao i svoj predmet, da i dalje neke stvari rado pojasnjava i cini ih zanimljivijim da bi zadrzao pozornost studenata.
Tek na vjezbama se utvrdi gradivo i ponovi ono sto se zaista treba znati.

A Dzeneta zna biti i vise nego korektna i po pitanju ocjenjivanja i uvida u rad i konsultacija.

TripleJ
Posts: 566
Joined: Sat Aug 29, 2009 2:28 am

Odg: Teorija drzave i prava

Post by TripleJ »

Ma kakva skripta, najbolje se nauci iz knjige i naravno na vjezbama! Sve zapisivati sto ass kaze na vjezbama, to uglavnom i bude na ispitu!  :D

Sabina Mulalic
Posts: 10
Joined: Wed Jul 22, 2009 12:05 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by Sabina Mulalic »

kakva je na usmenom...mene ceka iz TP naravno ako ne dobijam 10 haha a necu dobiti podrazumijeva se  :D

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

[quote="Sabina Mulalic"]
kakva je na usmenom...mene ceka iz TP naravno ako ne dobijam 10 haha a necu dobiti podrazumijeva se  :D
[/quote]
Usmeni ispiti su izuzetno lagani i postavlja bas ona neka, da kazemo, vaznija pitanja i pitanja koja se moraju znati i za koje bi i sama rekla da su vazna, ne zavlaci nista. Ispred kabineta dok se ceka se bezveze panicari. Padaju uglavnom samo oni koji ne znaju nista, a dodju i takvi na usmeni. Dosta puta zna pomoci, odnosno navesti na odgovor. Sad, ako ona navodi, a ti nemas pojma o cemu to prica... :dunno:

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

Nemam pojma. I ja prvi puta idem na usmeni iz Teorije prava, pa se nisam time toliko opterecivao. Ono sto sam nacuo dok su neki izlazili iz kabineta je da je pitala: Zakon, Upravni akt, Pravne fikcije, Tumacenja (najvise logicko i jezicko), mislim da pita i principe. Eto, to je ono sto sam ja uspio pokupiti.

miss
Posts: 105
Joined: Mon Jul 06, 2009 4:24 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by miss »

Jel se neko sjeca pitanja koja su bila sad na drugom roku,grupa B,za one koji su radili 1 i 3 dio?

pravnik
Posts: 32
Joined: Sun Aug 16, 2009 12:33 am

Odg: Teorija drzave i prava

Post by pravnik »

jel zna neko mozda : ja sam u roku polozio drugi dio  i sad 1 i 3
jel zna neko dali ce me na usmenom pitat sve ili samo 1 i 3 dio  :w849:
Last edited by pravnik on Tue Sep 29, 2009 11:23 pm, edited 1 time in total.

sentinel
Posts: 769
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:38 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by sentinel »

[quote="pravnik"]
jel zna neko mozda : ja sam u roku polozio drugi dio  i sad 1 i 3
jel zna neko dali ce me na usmenom pitat sve ili samo 1 i 3 dio  :w849:
[/quote]
Trebalo bi da te pita samo 3., jer vise naglaska stavlja na to da znas zakonitost, nego da znas sta je Aristotel nekad rekao.

otpravnik
Posts: 726
Joined: Wed Sep 16, 2009 11:19 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by otpravnik »

[quote="pravnik"]
jel zna neko mozda : ja sam u roku polozio drugi dio  i sad 1 i 3
jel zna neko dali ce me na usmenom pitat sve ili samo 1 i 3 dio  :w849:
[/quote]

do sada je pitala I i III
isto tako je pitala i samo III kome je samo to ostalo, a na zadnjem roku samo upisala

nileee
Posts: 14
Joined: Tue Sep 29, 2009 9:47 pm

Odg: Teorija drzave i prava

Post by nileee »

a ljudi da li mi neko moze napisati samo u koliko je sati 5.10 teorija prava i ako neko moze jos da mi kaze koja su najcesca pitanja na pismenom. hvala unaprijed  :moli:

Post Reply

Return to “Prva godina”