PFSA: Penologija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dinchyyy
Posts: 19
Joined: Tue Jan 05, 2010 7:35 pm

Odg: Penologija

Post by Dinchyyy »

Da li mi moze neko reci sta se uci iz penologije,cijela knjiga ili? i da li se ispit sastoji iz testa ili esejska pitanja?(bolonja) hvala puno

tafco
Posts: 12
Joined: Thu Feb 04, 2010 11:58 am

Odg: Penologija

Post by tafco »

Juce na predroku(bolonja) bilo je 9 pitanja.Prvih 5 pitanja nosi 3 boda,a pitanja su bila takva da se trazi samo kratak odgovor.
Naredna 3 pitanja nose 5 bodova i trazi se malo duzi odgovor npr.pitanje je bilo da se objasni poseban polozaj maloljetnika u izvrsenju kazne maloljetnickog zatvora.
Posljednje pitanje je bilo "esejsko" i nosi 10 bodova,u mojoj grupi je bilo pitanje:Pogodnosti(pojam i vrste).

Zna li neko kada ce biti rezultati jucerasnjeg testa?

lala
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:47 pm

Odg: Penologija

Post by lala »

Koliko sam ja shvatila ass., rezultati iz testa odrzanog 28.05. za Bolonju, ce biti do srijede, kako bi oni koji nisu polozili mogli spremiti ispit za petak. 

Almir
Posts: 107
Joined: Wed Sep 23, 2009 9:31 am

Odg: Penologija

Post by Almir »

Da li neko zna kako izgleda usmeni kod prof. Sijerčić - Čolić ?  :uzdise:  :moli:

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Penologija

Post by Legally Blonde »

Po mom misljenju jedan od najprjatnijih usmenih ispita...ulazi po 3, mozes pisati koncept i odgovaras polahko...ako nesto ne znas u potpunosti, prof. uglavnom pokusava da izvuce barem 6... Doduse...tako je bilo meni na njenim usmenim ispitima... a vjeujem da se ni ostali nisu zalili.

Almir
Posts: 107
Joined: Wed Sep 23, 2009 9:31 am

Odg: Penologija

Post by Almir »

[quote="Legally Blonde"]
Po mom misljenju jedan od najprjatnijih usmenih ispita...ulazi po 3, mozes pisati koncept i odgovaras polahko...ako nesto ne znas u potpunosti, prof. uglavnom pokusava da izvuce barem 6... Doduse...tako je bilo meni na njenim usmenim ispitima... a vjeujem da se ni ostali nisu zalili.
[/quote]
Hvala!  :d055:

Laly
Posts: 146
Joined: Mon Jan 04, 2010 12:57 pm

Odg: Penologija

Post by Laly »

Da li penologiju mogu polagati studenti koji nemaju cistu trecu godinu? Hvala...

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Penologija

Post by Legally Blonde »

Ne moze... Morate imati cistu III godinu.

lala
Posts: 28
Joined: Sat Sep 12, 2009 12:47 pm

Odg: Penologija

Post by lala »

Izasli su rezultati testa za Bolonju od 28.05.

tafco
Posts: 12
Joined: Thu Feb 04, 2010 11:58 am

Odg: Penologija

Post by tafco »


Post Reply

Return to “IV godina”