PFSA: Upravno pravo I

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Pravnica__21
Posts: 20
Joined: Sat Mar 06, 2010 11:47 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Pravnica__21 »

[quote="RunX"]
Koliko god da se potrudim da opisem ovaj ispit ne ide mi za rukom...

Ukratko - ispit je nidje veze i nema pravila.

Ko god je navodio neki broj pitanja po djelovima - to je netačno jer se meni lično ne poklapa broj pitanja sa brojem (položenih) strana.Ili u prevodu - da ti pitanja koliko hoće ,koja obuhvate onoliko gradiva koliko hoće.
Jedanput su mi 4 pitanja pokrivala 200 strana,drugi put 4 pitanja su mi pokrivala 60 strana, tako da stvarno nema smisla obracati paznju na to koliko ćes pitanja dobiti, nego se vise racuna po tome koliko strana predjes (po izlasku)
A prosjek toga se nalazi negdje oko 50.

Jedina stvar koja je zaista potrebna za ovaj ispit je dosta zivaca i psihicke spremnosti , jer ovaj ispit je davno prestao biti pitanje znanja i truda.
toliko i sretno nam.


AFERIM !!! Potpisujem....

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

Sada, 1.4. kada se polagala Uprava...prosjek "polozenog" je bio 30-50 stranica... :c053:

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by elSaik »

Jedno pitanje za vas koji sad polažete Upravu kod Duvnjaka - da li ste kod njega polagali Ustavno ili kod nekoga drugog?

lejla45654
Posts: 17
Joined: Tue Nov 17, 2009 4:16 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by lejla45654 »

Legally Blondie, treba mi tvoja procjena. Navela si da si ucila po skripti i da si dopunjavala iz knjige gradivo. Zar to nije bilo dovoljno za prolaz ili je njegovo raspoloženje bilo presudno?

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

Hm, pa ne znam sta bih rekla... prof. pita detaljno i cini mi se da detalji mali odlucjuju o tome koliko ce ti "dati da rijesis"... sistem isti kao i na Ustavu, s tim da je i sam rekao da je ovo njegov predmet i da ce nama biti malo teze ili sl. :p031: :c053:

elSaik
Posts: 709
Joined: Sat Feb 21, 2009 6:38 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by elSaik »

[quote="Legally Blonde"]
Hm, pa ne znam sta bih rekla... prof. pita detaljno i cini mi se da detalji mali odlucjuju o tome koliko ce ti "dati da rijesis"... sistem isti kao i na Ustavu, s tim da je i sam rekao da je ovo njegov predmet i da ce nama biti malo teze ili sl. :p031: :c053:

[/quote]
:haha:

Zar može?

Legally Blonde
Posts: 1250
Joined: Fri Feb 20, 2009 1:39 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by Legally Blonde »

:h055: Moze, vidjet ces aBd... :mrgreen:

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

Molim kolege-ice koji znaju sa sigurnoscu 100 % kako je knjiga iz Upravnog prava podijeljena kod prof. Duvnjaka nakon 150-te strane?
Da li neko to sa sigurnoscu zna ?
Ako neko zna bio bi jako zahvalan ako bi mi  rekao
Ja znam kako je knjiga podijeljena do 150-te strane ali dalje ne znam

Srdacan pozdrav svim kolegama -icama 

saribica
Posts: 5
Joined: Thu Mar 04, 2010 11:08 am

Odg: Upravno pravo I i II

Post by saribica »

Ja sam položila kompletnu upravu kod Duvnjaka iz 4 puta. Učila sam u prosjeku 100-150 str i uvijek sam mu govorila do kojeg sam dijela naučila tako da mi je prof shodno tome odmah postavljao pitanja do te lekcije. Nikada se nisam zamarala kako je podjeljeno, na koliko pitanja, koliko pitanja postavlja sretno Vam svima jer ispit stvarno pije živce i mozak i enegriju sretno :kava:

snijeg
Posts: 82
Joined: Wed Oct 21, 2009 12:27 pm

Odg: Upravno pravo I i II

Post by snijeg »

[quote="saribica"]
Ja sam položila kompletnu upravu kod Duvnjaka iz 4 puta. Učila sam u prosjeku 100-150 str i uvijek sam mu govorila do kojeg sam dijela naučila tako da mi je prof shodno tome odmah postavljao pitanja do te lekcije. Nikada se nisam zamarala kako je podjeljeno, na koliko pitanja, koliko pitanja postavlja sretno Vam svima jer ispit stvarno pije živce i mozak i enegriju sretno :kava:
[/quote]

Kolegice saribice mozes li mi reci ako se sjecas neka od pitanja koja te je prof. Duvnjak pitao na ispitu ?
Hvala ti unaprijed na odgovoru
Pozzz

Post Reply

Return to “IV godina”