PFTZ: Politički sistemi

Još malo pa diploma...
Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by Nefertiti »

Ne znam vise ni koliko je do ass, ako student za tri godine nije naucio da je u SAD-u podjela vlasti a ne jedinstvena vlast onda se nema zbog cega zaliti. Ovo govorim jer su se zalili sto su pali a onda navodili svoje odgovore i ispalo je da su grijesili na osnovnim stvarima.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Politicki sistemi

Post by veliki_vezir »

[quote="Nefertiti"]
Ne znam vise ni koliko je do ass, ako student za tri godine nije naucio da je u SAD-u podjela vlasti a ne jedinstvena vlast onda se nema zbog cega zaliti. Ovo govorim jer su se zalili sto su pali a onda navodili svoje odgovore i ispalo je da su grijesili na osnovnim stvarima.
[/quote]

u tome je i problem,što znaš kako si uradio a pao si.Na prvom roku je ocjenjivanje bilo katastrofa.Zašto?Na pitanju uslovi koje je potrebno ispuniti da spiker prihvati pitanje odgovorio sam 5 uslova.Treba 6.Da,to je moja greška.Nisam se sjetio a mogao sam to bolje naučit i sve bi bilo OK.Ali,šta je do asistentice.Logično bi bilo da je tu 4 boda od mogućih 5.Kod nje 1.Odoše mi 3 boda.Onda,pitanje kada Duma 3 puta ne izabere predsjednika vlade  šta tada radi predsjednik Rusije.Treba imenuje predsjednika vlade,raspušta Dumu i raspisuje izbore.Ja pišem raspušta dumu i raspisuje izbore.Znači,od 3 karakteristike ja pišem dvije.NULA bodova.Asistentica se pravda da nisam dobro napisao.Ja njoj kažem da ovo nije neka zakonska definicija pa da moram citirat ili nešto.Da je bilo pitanje navedi po članu ustava Rusije onda bi bilo OK.I tu mi odoše najmanje 3 boda.Bilo je još jedno pitanje gdje sam vidio da mi je "mahnula" 2 boda.Šta to znači 29 bodova koje mi je priznala+3+3+2=37 bodova.Umjesto sedmice ja pao.Na to uračunaj još jedno 10 bodova jer su pitanja glupo formulisana i zaključim da je Dženeta ostala asistent ja bi sada za ovo znanje i ovaj trud koji sam uložio imao sigurno 8,9 iz političkih

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by Nefertiti »

Kolega imali smo istu grupu na prvom terminu, nijednu karakteristiku spikera nisam znala niti sam navela dakle tu nisam ni mogla dobiti bodove, pitanje u vezi sa dumom me zbunilo tako da sam samo navela da je predsjednik raspusti i raspise nove izbore znaci i ja sam navela 2 karakteristike, prvo pitanje o odlikama Kanade gdje sam trebala zaokruziti vise odgovora zaokruzila samo jedan jer su mi se ostali cinili netacnim, dakle ovo znam da su mi greske i dobila sam solidnu ocjenu, vise nego solidnu, iznad 8. Ne znam da li to onda asistentica mene voli, iako me i ne poznaje, a ostale studente mrzi, ili kako vec. Svjesna sam da nekad bude i nepravde, ne samo iz ovog predmeta nego iz svakog, ali mi je jasno i da mnogi studenti ne znaju osnove a zale se, kako sam vec navela primjer SAD-a i podjele vlasti.
Last edited by Nefertiti on Sat Feb 20, 2010 1:43 pm, edited 1 time in total.

nigga
Posts: 162
Joined: Mon Jul 27, 2009 11:37 am

Odg: Politicki sistemi

Post by nigga »

[quote="veliki_vezir"]
[quote="Nefertiti"]
Ne znam vise ni koliko je do ass, ako student za tri godine nije naucio da je u SAD-u podjela vlasti a ne jedinstvena vlast onda se nema zbog cega zaliti. Ovo govorim jer su se zalili sto su pali a onda navodili svoje odgovore i ispalo je da su grijesili na osnovnim stvarima.
[/quote]

u tome je i problem,što znaš kako si uradio a pao si.Na prvom roku je ocjenjivanje bilo katastrofa.Zašto?Na pitanju uslovi koje je potrebno ispuniti da spiker prihvati pitanje odgovorio sam 5 uslova.Treba 6.Da,to je moja greška.Nisam se sjetio a mogao sam to bolje naučit i sve bi bilo OK.Ali,šta je do asistentice.Logično bi bilo da je tu 4 boda od mogućih 5.Kod nje 1.Odoše mi 3 boda.Onda,pitanje kada Duma 3 puta ne izabere predsjednika vlade  šta tada radi predsjednik Rusije.Treba imenuje predsjednika vlade,raspušta Dumu i raspisuje izbore.Ja pišem raspušta dumu i raspisuje izbore.Znači,od 3 karakteristike ja pišem dvije.NULA bodova.Asistentica se pravda da nisam dobro napisao.Ja njoj kažem da ovo nije neka zakonska definicija pa da moram citirat ili nešto.Da je bilo pitanje navedi po članu ustava Rusije onda bi bilo OK.I tu mi odoše najmanje 3 boda.Bilo je još jedno pitanje gdje sam vidio da mi je "mahnula" 2 boda.Šta to znači 29 bodova koje mi je priznala+3+3+2=37 bodova.Umjesto sedmice ja pao.Na to uračunaj još jedno 10 bodova jer su pitanja glupo formulisana i zaključim da je Dženeta ostala asistent ja bi sada za ovo znanje i ovaj trud koji sam uložio imao sigurno 8,9 iz političkih
[/quote]

u ebo te samo da mene ne opahne to raspolozenje kod ocjenjivanja  :D
sve izneseno je samo standard baa,jer u uslovima polaganja kakve mi imamo,sreca je sastavni dio  :D ti i ja smo izabrali garant srecu,neko izabere stalno napominjanje acc da je on tu,da on ide na vecu ocjenu,da se znaju,da su dobri i tako,pa mu nije potrebno malo volje acc da pazljivije pogleda rad,znaci srece,pored znanja..  :w849:

Sandra Softic
Posts: 113
Joined: Thu Oct 08, 2009 4:46 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by Sandra Softic »

I ja slazem to za bodove,meni je oduzela bod zato sto sam kod tog pitanja koje je glasilo ovako Kad drzavna duma odbije tri puta imenovati "premijera" predjednik RF ce ja napisala imenovat premijera,raspustit dumu i raspisat nove izbore ass mi priznala 4 boda sto sam stavila premijera a ne predsjednika vlade RF iako je u pitanju pisalo premijer,a ne govorim o ostalim pitanjima  :S jos mi je na uvidu rekla da je davala sto je mogla vise bodova...A slazem se da ima studenata koji ne znaju osnovne stvari,al ipak ne mora oduzimat bezveze bodove.

veliki_vezir
Posts: 67
Joined: Sat Sep 26, 2009 11:15 am

Odg: Politicki sistemi

Post by veliki_vezir »

[quote="Nefertiti"]
Kolega imali smo istu grupu na prvom terminu, nijednu karakteristiku spikera nisam znala niti sam navela dakle tu nisam ni mogla dobiti bodove, pitanje u vezi sa dumom me zbunilo tako da sam samo navela da je predsjednik raspusti i raspise nove izbore znaci i ja sam navela 2 karakteristike, prvo pitanje o odlikama Kanade gdje sam trebala zaokruziti vise odgovora zaokruzila samo jedan jer su mi se ostali cinili netacnim, dakle ovo znam da su mi greske i dobila sam solidnu ocjenu, vise nego solidnu, iznad 8. Ne znam da li to onda asistentica mene voli, iako me i ne poznaje, a ostale studente mrzi, ili kako vec. Svjesna sam da nekad bude i nepravde, ne samo iz ovog predmeta nego iz svakog, ali mi je jasno i da mnogi studenti ne znaju osnove a zale se, kako sam vec navela primjer SAD-a i podjele vlasti.
[/quote]
Ma,kolegice,meni niti zanima ko je šta dobio i kakvu ocjenu.Ja sam iznio konkretne slučajeve šta se meni dogodilo a drugi me ne interesuju.Znam da ima svakavih studenata koji se žale na osnovne stvari ali ovo je skroz :cenzura: ocjenjivanje.Možda da mi je dala 30 bodova i 6 meni bi bilo čudno ali bi šutio i OK.Ovako,sad kad krene drugi semestar vidit ćemo na vježbama ko bolje poznaje politiku i političke sisteme,naša draga asistentica ili student koji ima 29 bodova,to obećavam.Da je neki predmet tipa kpp,kriminalistike,tamo neki lijevi pa ok je ali me neće niko pravit budalom na političkim sistemima taman da neki akademik ili sam spiker ispravlja.

BOMBONCIC
Posts: 93
Joined: Sat Jun 27, 2009 5:57 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by BOMBONCIC »

[quote="veliki_vezir"]
[quote="Nefertiti"]
Kolega imali smo istu grupu na prvom terminu, nijednu karakteristiku spikera nisam znala niti sam navela dakle tu nisam ni mogla dobiti bodove, pitanje u vezi sa dumom me zbunilo tako da sam samo navela da je predsjednik raspusti i raspise nove izbore znaci i ja sam navela 2 karakteristike, prvo pitanje o odlikama Kanade gdje sam trebala zaokruziti vise odgovora zaokruzila samo jedan jer su mi se ostali cinili netacnim, dakle ovo znam da su mi greske i dobila sam solidnu ocjenu, vise nego solidnu, iznad 8. Ne znam da li to onda asistentica mene voli, iako me i ne poznaje, a ostale studente mrzi, ili kako vec. Svjesna sam da nekad bude i nepravde, ne samo iz ovog predmeta nego iz svakog, ali mi je jasno i da mnogi studenti ne znaju osnove a zale se, kako sam vec navela primjer SAD-a i podjele vlasti.
[/quote]
Ma,kolegice,meni niti zanima ko je šta dobio i kakvu ocjenu.Ja sam iznio konkretne slučajeve šta se meni dogodilo a drugi me ne interesuju.Znam da ima svakavih studenata koji se žale na osnovne stvari ali ovo je skroz :cenzura:  ocjenjivanje.Možda da mi je dala 30 bodova i 6 meni bi bilo čudno ali bi šutio i OK.Ovako,sad kad krene drugi semestar vidit ćemo na vježbama ko bolje poznaje politiku i političke sisteme,naša draga asistentica ili student koji ima 29 bodova,to obećavam.Da je neki predmet tipa kpp,kriminalistike,tamo neki lijevi pa ok je ali me neće niko pravit budalom na političkim sistemima taman da neki akademik ili sam spiker ispravlja.
[/quote]

Jedva cekam vjezbe onda ahahahahahhahah :f040: :f040: :f040: :d055:
Last edited by BOMBONCIC on Sat Feb 20, 2010 8:22 pm, edited 1 time in total.

Nefertiti
Posts: 357
Joined: Thu Oct 01, 2009 6:04 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by Nefertiti »

Hahaha razumjeli smo se

Mery
Posts: 243
Joined: Mon Sep 21, 2009 11:33 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by Mery »

i mene je ass garant zakinula za par bodova...
ja sam imala 28... a znam da sam uradila identicno kao jos jedna kolegica, a ona je imala 30 bodova, ali moja je nesreca sto ja na prvom roku nisam bila prisutna kada je bio uvid u radove... :@

azzzric
Posts: 65
Joined: Wed Jul 01, 2009 1:44 pm

Odg: Politicki sistemi

Post by azzzric »

izasli su rezultati

Post Reply

Return to “Treća godina”