PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Dama Pikova »

pa ovo je forum za bolonjce i rijec je o polaganju ustavnog prava po bolonji  :p031:

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Leki »

Aha :D :D, u svakom slucaju uljepsala si mi dan, jer mi ovo znatno smanjuje obim gradiva, buduci da sam mislila da treba odmah i ta pitanja iz nasih ustava nauciti :d025:

maniac
Posts: 12
Joined: Sat Mar 28, 2009 8:17 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by maniac »

Hej je li neko izlazio na ustavno? Da li pita po pitanjima? Ja sutra odgovaram bas m frka zbog tog "ucenja napamet"..  :(

beba
Posts: 1
Joined: Mon Jun 22, 2009 12:49 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by beba »

da li neko zna gdje mogu naci odgovore na pitanja sporazum cvetkovic macek, tito staljin i ta nova pitanja sto profesor postavlja? I da li neko ima tacan popis tih pitanja? Hvala

dijana
Posts: 296
Joined: Sun Feb 22, 2009 9:51 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by dijana »

Mozes naci u bilo kojoj kopirnici.To je materijal od 70-tak stranica koji je prof.Duvnjak priredio.Zove se:Razvoj ustavnosti u BiH.

Leki
Posts: 77
Joined: Fri May 29, 2009 4:40 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Leki »

[quote="Dama Pikova"]
pa pise gore ustavni sud bih i fbih IV glava. drzavljanstvo ide s III glavom, a ovo ostalo je na kraju samom, nakon sto se zavrsi s posljednjom glavom ustavnog prava II.
mada se ne uci ni iz pozitivnog prava sve, tj. profesor ima par ustaljenih pitanja koje pita i koje studenti uce jer je to posljednji dio ustavnog prava pa profesor ne trazi toliko mnogo kao u ostalim glavama.
imala sam to u nekom mailu sta tacno pita iz pozitivnog pa cu staviti kada pronadjem.
[/quote]

Jesi li mozda nasla sta tacno pita iz pozitivnog?

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Dama Pikova »

Parlament Federacije učiš početak- Zastupnički dom, Dom naroda do vitalnog interesa čini mi se i onda preskačeš do nadležnosti parlamenta. Za Vladu- učiš prvih nekoliko članova , prvih 4 mislim, a onda preskačeš i učiš samo nadležnosti ministara. Ne uči se Vrhovni sud FBIH, Ustavni sud, predsjednik i potpredsjednik federacije, ombudusmeni- bar Bolonjci to nisu odgovorali. Za kantonalnu vlast- učiš prve dvije str do izvršne vlasti kantona, gradske vlasti do organizacije grada Sarajeva. Uglavnom za sve je važan početak,prof. ne pegla puno na Ustavu,traži samo nekoliko prvih članova i ne moraš napamet da izdeklamuješ sve
ovako smo mi prosle godine ucili pozitivno i polagali.

denibih
Posts: 46
Joined: Tue Sep 01, 2009 9:51 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by denibih »

Zna li ko kada je termin kod duvnjaka ???  :w849:

Dama Pikova
Posts: 2148
Joined: Sun Feb 22, 2009 12:19 am

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by Dama Pikova »

[quote="denibih"]
Zna li ko kada je termin kod duvnjaka ???  :w849:
[/quote]

Termini su u temi s rokovima. Nemoj spammati po forumu, jer ce postovi biti obrisani.

cvenkapica
Posts: 24
Joined: Sun Aug 23, 2009 9:00 pm

Odg: Ustavno pravo I i II

Post by cvenkapica »

Samo da vas pitam kakv je duvanjak ako izlazite kod njega prvi put u septembru??

Post Reply

Return to “II godina”