PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
krašolina
Posts: 39
Joined: Mon Oct 10, 2011 5:46 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by krašolina »

Koliko je potrebno ispricati da bi odg bio prihvatljiv  cijelu lekciju ili ? Hvala.

Amra1507
Posts: 78
Joined: Mon Nov 19, 2012 10:51 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by Amra1507 »

gdje ce se ispit odrzavati u sali 1 god ili?

Nejra4
Posts: 3069
Joined: Wed Nov 10, 2010 11:05 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by Nejra4 »

Na trećem spratu u jednom kabinetu.

melica.sar91
Posts: 178
Joined: Tue Nov 15, 2011 1:31 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by melica.sar91 »

Profesor je jako korektan,ispricas o lekciji sta znas. Ja sam dobila iz prve parc. dva pitanja jedno sam znala polovicno i rekla mu da se ne mogu sjetiti cijele lekcije, mogu li preci na drugo rekao naravno to sam drugo znala cijelu lekciju, mada me on prekinuo i pitao nekih par pitanja koja uopste nisu bila vezana za ta dva pitanja. Kada odgovaras opustena je atmosfera, nema one neke napetosti. Pozitivno i opusteno. Imas pravo napraviti sebi koncept, ma cijelu lekciju mozes ispisati.Po 4-5 studenata bude u kabinetu. Ako neko zavrsi prvi moze traziti da odgovara prije.Ako ne ide redom kako je ko pitanja dobio.

Mirny
Posts: 35
Joined: Sat Oct 22, 2011 2:15 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by Mirny »

Da li ce profesor dozovoliti da se idazje na ispit bez prijavnice zna li neko,posto nisam stigla otici uzeti prijavnicu kad je trebaalo,ili se moze taj da kad se polaze uzeti ??

kimberli
Posts: 67
Joined: Mon Dec 13, 2010 11:57 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by kimberli »

Zna li neko gdje se u knjizi  nalaze odgovori na pitanja iz 2.parcijale

Izvori obaveza,Facta,Transmissio i adrescentio

Da li profa pita bas po ovim pitanjima sto je dao Lucic?

r0nald07
Posts: 107
Joined: Tue Sep 16, 2014 4:12 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by r0nald07 »

[quote="Mirny"]
Da li ce profesor dozovoliti da se idazje na ispit bez prijavnice zna li neko,posto nisam stigla otici uzeti prijavnicu kad je trebaalo,ili se moze taj da kad se polaze uzeti ??
[/quote]

Prijavnica nije potrebna za prvu parcijalu, a ako si druga parcijala, ili integralno imas jos vremena da kupis, jer od srijede pocinju ispiti ponovo. Od 10 se moze kupiti prijavnica.

Kimberli: Nezz to za drugu parcijalu, nisam je jos poceo uciti :D ali prof. tacno pita po pitanjima prof. Lucica. Ima ih kod sebe, i postavi ti 2 pitanja, jedno mozes zamijeniti, ali ti je ocjena manje. I da, neka "kraca" pitanja prof. spoji u jedno, npr. ja sam dobio zaruke i miraz kao jedno pitanje. Prolaznost izuzetno dobra.

Leejla
Posts: 129
Joined: Wed Jul 04, 2012 11:52 am

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by Leejla »

[quote="kimberli"]
Zna li neko gdje se u knjizi  nalaze odgovori na pitanja iz 2.parcijale

Izvori obaveza,Facta,Transmissio i adrescentio

Da li profa pita bas po ovim pitanjima sto je dao Lucic?
[/quote]

Transmissio i adcrescentio na 285. str. Za izvore obveza nisam bas sigurna ali ima na 166. i 167. str. nesto o tome ono gdje pise da Gaj navodi dva izvora obaveza. I za facta ja znam samo za testamenti factio activa i passiva na 283. kod stjecanja nasljedstva.

YelowDandelion
Posts: 59
Joined: Wed Mar 19, 2014 12:44 am

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by YelowDandelion »

"Facta" je najvjerojatnije greškom napisano. Pretpostavljam da je tu riječ o "Pacta". :)

Amra1507
Posts: 78
Joined: Mon Nov 19, 2012 10:51 pm

PFSA: Institucije rimskog prava

Post by Amra1507 »

je li neko izlazio integralno???

Post Reply

Return to “I godina”